MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Hanka pátá, Tomíno sedmý

Dnešní middle přinesl české výpravě další umístění na velké bedně a další umístění v desítce. Hanka La Carbonara vybojovala páté místo, Tomíno byl sedmý.

Dnešní middle přinesl české výpravě další umístění na velké bedně a další umístění v desítce. Hanka La Carbonara vybojovala páté místo, Tomíno byl sedmý.

Navzdory deštivé předpovědi bylo dnes opět australské vedro, slunce pálilo. Závod byl opět fyzicky velmi náročný, mapově však jednodušší, než jsme očekávali. Bylo to opět hlavně o volbě postupu, pak se toho již moc zkazit nedalo.

V ženách opět Hanka dokázala, že umí zajet velké závody. Jela bez chyb a přidala i výborný fyzický výkon. Paté místo je super, lépe to již asi nešlo. Pěkně jela i Míša a vešla se do elitní patnáctky. Markéta bojovala, zajela bezchybný závod, bohužel však po protrpěné viróze nestačila nejlepším fyzicky. Byla hodně zklamaná, podobná věc se ji stala i před dvěma lety ve Francii. Zklamaná byla i Maruška, která bojovala ze všech sil, ale nešlo to. Fyzický výpadek kvůli kolenu byl také znát. Závod vyhrála takřka "naše" Mischa Gigon, které jsme to velmi přáli. Tesla Brno má tedy mistryni světa.

V mužích všechny šokoval zhruba v půlce závodu létající Australan Jackson, dostal se do vedení o pět minut! Na jeho čas již nikdo nedokázal odpovědět a po zásluze vyhrál. Pouze druhý Berger ho ohrožoval, ale absolvoval závod od druhé kontroly bez mapníku. Také super výkon. Naši borci jeli velmi dobře. Všichni se vešli do třicítky, což je při stočlenném poli výborný výsledek. Do desítky se však protlačil jen Tomíno. Jel také velmi dobře, nevyhnul se však drobným chybám. Bez nich by to bylo ještě veselejší.

Celkově jsme s výkony spokojeni, ještě by to chtělo nějaké zacinkání ze štafet. Od štafet očekáváme (konečně) mapově náročný závod. Ženská štafeta pojede ve složení Hanka - Míša - Markéta. Mužská jednička ve složení Tisky - Jarda - Tomíno a dvojka ve složení Michal - Pari - Márwin. V mužích je vše otevřené, adeptů na medaili je minimálně šest, spíše však více (např. Estonci), v ženách by měly bojovat hlavně čtyři štafety včetně naší. Držte palce a diky za váš zájem a gratulace.

| Zobrazeno 4746x | Reprezentace | Milan -Smíšek- Jirásek
Související články: MS 2004 Austrálie
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru