MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Finále SP 2016 na obzoru

Od pátku do neděle budou v Kaunasu v Litvě probíhat poslední boje o body do SP MTBO. Souběžně se uskuteční také letošní MS veteránů. Na programu jsou všechny tři individuální tratě - začíná se longem, v sobotu přijde na řadu middle a v neděli vše zakončí sprint.

Všechno ale začne už ve středu, kdy na nás čeká tisíc kilometrů dlouhá cesta přes celé Polsko. Čtvrtek je pak určený pro model a kompenzaci po náročné cestě.

Terény v okolí Kaunasu jsou spíše ploché, ale rovina to rozhodně nebude. Ukázkové mapy naznačují sice krátká, ale velmi strmá stoupání. Podobně jako na MS v Portugalsku bude použito bezkontaktní ražení SI Air+ a stejně tak je povoleno i ježdění mimo cesty v lese a po loukách.

Finální složení týmu je stejné jako na MS s jedinou výjimkou - nemocnou Katku Novákovou nahradila v nominaci Veronika Kubínová - čtyřnásobná vítězka z letošního JMS. Doplní tak Martinu Tichovskou, Renatu Paulíčkovou a Marii Březinovou. Muži jedou ve složení Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík, Vojtěch Stránský, Marek Pospíšek, Jiří Hradil a Jan Svoboda.

V průběžném pořadí SP jsou na tom aktuálně nejlépe Vojta Ludvík (2) a Martina Tichovská (3). Po otevření odkazu ještě musíte nahoře překlknout na MTBO. A pak hned uvidíte, že v první desítce jsou i Renata, Maruška a Jirka. Ve hře je ale docela dost bodů, takže se pořadí určitě ještě promíchá. I když to bude v obou kategoriích už jen boj o druhé místo - vítěztví Foliforova a Benham už těžko někdo ohrozí.

Tak nám držte palce a sledujte web závodu, na kterém by se měl být i live přenos z GPS.

| Zobrazeno 2135x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru