MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Excelentní juniorský long pro český tým na MS MTBO: 1. Hašek M20, 1. Wohanka M17, 2. Králová W20, 3. Kuchařová W17

V královské disciplíně MTBO se českým juniorům dařilo skvěle. V náročném závodě se mistrem Evropy stal dorostenec Richard Wohanka a juniorským mistrem světa Jan Hašek, dámská část zúročila výborné výkony stříbrnou juniorskou medailí Vilmy Králové a dorosteneckým evropským bronzem Rozálie Kuchařové.

Richard WohankaNejspíš každý trenér odjíždí na šampionát s ambicí získat nějakou tu medaili. Pokud ji někdo z týmu získá, obvykle to bývá velká sláva a když medaile není, různě se to komentuje, jak nebylo štěstíčko a tak vůbec... Jenže štěstí obvykle přeje těm připraveným a nejinak tomu je i na letošním MS a ME dorostu v MTBO. Něco by vám o tom mohl povídat reprezentační trenér Petr Lukavec alias Meloun. Vlastně nemohl. Jinak aktivnímu glosátorovi všech možných situací dnes totiž úplně došly komentáře poté, co sledoval výkony svých svěřenců v závodě na dlouhé trati.

Rozálie KuchařováSobotní dopoledne bylo totiž takovým zhmotněným snem každého trenéra. Na co sáhneme, to klapne a je z toho medaile. Většinou zlatá. Doufám, že si trenér zapamatoval, co jeho svěřenci ráno snídali, protože tenhle recept se zapíše do kroniky českého orienťáku hodně tučným písmem.

Podrobné komentáře tedy nečekejme, bylo to jedním slovem skvělé! V podstatě všichni dnešní mistři světa, Evropy a medailisté jeli čistý závod bez chyb (dobře, u děvčat tam nějaké chybky byly, proto taky nejsou první) a velmi rychle.

Róza Kuchařová startovala relativně brzy, takže její největší souboj nastal až v cíli, kdy čekala na dojezd dalších soupeřek a nervy pracovaly na plné obrátky. Ale medailová třetí pozice už tam zůstala, nádhera. Vilma Králová skvěle odstartovala, hned na dvojku ale přišla bohužel velká chyba, kterou postupně stahovala, avšak závod nebyl dost dlouhý na to, aby ztrátu stáhla úplně. Ale druhé místo je fantastické.

Jan HašekPánská část mládežnických medailistů (neboli mistr Evropy v M17 Richard Wohanka a mistr světa v M20 Jan Hašek) to hodnotila ještě stručněji: "Prostě to to jelo a jel jsem čistě. Naštěstí, protože Thomas (druhý Dán Thomas Steinthal) jel taky čistě", komentoval Honza Hašek svoji cestu za vítězstvím.

Richard to měl o něco komplikovanější: " Udělal jsem pár drobných chybiček hlavně v první polovině, ale pak už to bylo dobré. Na závod jsem se těšil, po medailovém úspěchu na middlu už jsem nebyl tolik svázanej nervozitou. Ale bolelo to teda dost."

Vilma KrálováAni další mládežníci se ve startovním poli neztratili, za úspěšné vystoupení určitě považujeme páté místo Matyáše Ludvíka i osmou příčku Veroniky Grycové.

Odkazy:

| Zobrazeno 2666x | Reprezentace | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru