MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Epidemie v Česku končí, závodní sezóna odstartuje 20. června

V posledních týdnech většina sportovců netrpělivě sleduje aktuální zprávy s jediným cílem: zachytit jakoukoli pozitivní informaci o možnosti konání sportovních soutěží. Situace v Česku již na konci května umožňuje s určitými limity pořádat soutěže a vzhledem k tomu, že v červnu pravděpodobně padne i většina dalších omezení, nic nebrání tomu, abychom začali zase pořádně závodit.

Z první poloviny letošní sezóny zbyly v kalendáři jen trosky: čtyři z pěti akcí byly zrušeny a jako jarní otvírák se nakonec pojede 20. června mistrovský middle ve Stvolínkách. Rozpis závodu pořádaného OK Jiskra Nový Bor se zatím měnil po každé tiskové konferenci naší vlády, proto bude k vidění na Orisu až v průběhu tohoto týdne, kdy by ty nejzásadnější pasáže měly být závazné. I když tu závaznost a definitivnost informací je v tomto období potřeba brát raději s velkou rezervou. Každopádně přesné možnosti a parametry ubytování  budou hodně záviset na tom, co bude v době konání závodu možné, proto budou přihlášky  k závodu a k ubytování spuštěny pravděpodobně ve dvou různých termínech, sledujte proto situaci pozorně.

První jarní závod bude zároveň i tím na jaře posledním. Po sobotním middlu bude totiž v neděli následovat závod na klasické trati, který z astronomického pohledu spadá již do letního období. Na červenec se mohou těšit hlavně naše děti, jelikož MTBO Kids Camp proběhne v původně avizovaném termínu od 19. 7. Podzimní kalendář platí, možné přesuny některého z jarních závodů do podzimních měsíců jsou stále jen v režimu spekulací.

Pro první závody bude potřeba dokončit proces registrací. Z pochopitelných důvodů některé kluby tuhle záležitost odložily na neurčito, nyní však nastala ta doba, kdy je potřeba dát vše do pořádku, aby se závodníci mohli k prvním závodům přihlašovat. Bez platné registrace se do své kategorie v závodu nepřihlásíte. 

Jestli potřebujete po dlouhé pauze osvěžit práci s mapníkem, určitě nepřehlédněte termínovky tréninkových seriálů v okolí Prahy a Brna.

S blížícími se závody budou i častější informace zde na webu či na Facebookové stránce MTBO.cz, věříme, že vám nic důležitého neuteče.

| Zobrazeno 1596x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru