MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Druhé kolo světového poháru již tento víkend

Sprint, middle a long s hromadným startem čeká o nadcházejícím víkendu na světovou elitu MTBO. Polsko bude totiž hostit druhé kolo letošního ročníku světového poháru.

Terény Polské strany Orlických hor, jsou nám dobře známé, vždyť před dvěma lety se zde konaly i závody českého poháru. Pořadatelé připravili nové mapy, navazující na prostory z před dvou let, které budou použity hlavně v sobotu a v neděli. Páteční sprint se pak koná přímo ve městě Duzsniky-Zdrój a přilehlém okolí. 

Přihlášeno je možná méně závodníků než pořadatelé čekali - 62 mužů a 41 žen. Jenže když si srovnáme seznam přihlášených aktuálním pořadím světového rankingu je jasné, že o slabé konkurenci nemůže být řeč. Z ženské první desítky chybí pouze Dánka Rikke Kornivg, která se ale, podobně jako její přítel a reprezentační kolega Erik Knudssen, letos zaměřuje hlavně na XC a maratony.  Mezi muži chybí krom Erika také Finové Saarela a Pökälä, tím ale výčet chybějících favoritů končí, rychleji než pořádně začal.  

Přesto odjíždíme do Polska s očekáváním, že dobré výsledky z domácího SP budou pokračovat. Konec konců máme 3 muže v červené skupině (dokonce v top 6) a spoustu dalších papírových předpokladů uspět. A i když papírové předpoklady jak známo umí shořet ještě rychleji než rychle tak doufám, že nějaké ty medaile vám - přátele a kamarádi  - přivezeme!

| přečteno 2178x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot