MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Do třetice zlatá - Vojta Ludvík vyhrál long

I závěrečný den zazněla v Rakousku naše hymna. Tentokrát hlavně pro Vojtu Needyho Ludvíka, který poprvé v kariéře vyhrál závod SP. Stalo se tak na klasické trati - longu - v Grafenshlagu a jeho okolí.

Nejdelší trať přinesla nejtěsnější rozdíl v cíli mezi prvním a druhým. Vojta porazil Antona Foliforova (RUS) o pouhých 6s což je rozdíl spíš do sprintu. Po většinu tratě se držel v popředí, výrazně nechyboval a vyhrál několik klíčových mezičasů. V závěru pak měl možná více sil a tak se mohl v cíli radovat. Fliforov vloni vyhrál co se dalo, takže letos odjížděl z Rakouska asi trochu zklamaný, ale na MS určitě bude opět velmi silný. I bronz putoval do Ruska zásluhou Grigirie Medvěděva.

needy

needy

bedna muzi

Závod žen ovládla opět Emily Benham (GBR), druhá skončila Ingrid Stengord z Finska a třetí Světlana Poverina (RUS). Martina Tichovská byla o 12s čtvrtá. Podle vlastních slov nechala ale na trati na chybách mnohem víc. Velmi členitá síť cest nebyla v měřítku 1:15000 úplně nejlépe čitelná a o chyby typu přejetá odbočka tak nebyla nouze. Přesto výborná bilance - nechybělo moc a medailová sbírka byla po víkendu kompletní.

bedna muzi

Maruška Březinová potvrdila 9. místem, že těžké klasiky jí sedí ze všech tratí nejvíc a dobrou formu prodala 15 místem i Katka Nováková. Pro obě slibné výsledky a motivace k práci do další části sezony. Z mužů se do první dvacítky dostali  Vojta Stránský (11.), Martin Ševčík (14.) a Jirka Hradil (15).

vojtas

Pořadatelům se závody povedly - nic výrazně neskřípalo, mapy byly přesné bez výrazných chyb, vyhlášení včas a podle plánu. Svou zásluhu na tom určitě měl i další český zástupce v Rakousku - IOF Event Advisor - David Hlaváč.

| Zobrazeno 2391x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Honza -xOB- Urban |
Mapy bez chyb?
Jsem rypal, takze nesouhlasim s tim, ze mapy byly bez chyb :-). Zrovna na sprintu se ani nedrzely klice a silnice mely sede okraje misto cernych, takze zaverecna zastavba byla spatne citelna. Zajimave je, ze na middlu a longu to bylo OK, asi jinej mapar
No a dashpointy byly problem vse tri map, kdo nevi, co dokazi dashpointy, tak se kouknete sem :-) http://www.mtbo.cz/dokumenty/Mapy.ppt
Honza -mAk- Svoboda |
Copak dashpointy, ale to, že v mapě ponechaný skalky a kameny byly matoucí a vypadaly jako tečkový cesty. K tomu čísla a kódy kontrol přes cesty, který byly dokonce na volbě postupu. A na Longu dost nevyhovující měřítko i pro mě neslepce. Kdyby nebylo z nějakýho důvodu realizovatelný tisknout na desítku, tak bych se přimlouval v takhle členitým terénu alespoň za 1:12500, když sprint může bejt na 1:7500.
O stavbě hlavně Longu raději pomlčím, respektive koukněte se na kontrolu 9 a 11 http://sportrec.eu/ui/#1cikvgk
Jirka -Albert- Vraný |
Jo, asi jsem měl spíš napsat bez výraznějších chyb. Rozhodně nikdo v cíli nenadával, že tam chyběly cesty, že to nesedělo a že to byl fekál :-) Ale máš pravdu, vždycky je co zlepšovat.
David Hlaváč |
Honza má pravdu, stoprocentní to nebylo. Závěr map a tratí jsme doladili přes mejly, ale z tiskárny nakonec přivezli ještě něco jiného (asi dva soubory nebo já nevím - nadokázali mi to vysvětlit). A tak jsme nakonec rád, že opravdu nikdo neprotestoval a na TLM jsme přiznali jen to nejviditelnější...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru