MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Databáze MTBO map vol. 2

Když se zamyslím nad informační hodnotou svého předchozího článku, musím sebekriticky přiznat, že není zrovna vysoká. Kromě informace o tom že jsem poslal pár emailů a dostal nápad dát na web nějaké ty mapy toho moc nepřináší. Dovolte mi tedy abych svou chybu napravil a naznačil, jak by databáze měla konkrétně vypadat.

Do návrhu jsem se snažil zahrnout všechny připomínky které jsem dostal od oslovených bikerů. Uvítám jakékoliv další rady jak ho dále zlepšit, tak aby výsledek dobře posloužil všem tréninku chtivým závodníkům a zároveň aby respektoval práva autorů map.

  • Obsahem databáze by měly být základní informace o všech českých mapách speciálně vytvořených pro závody MTBO. Základními informacemi rozumím zejména: polohu mapy na mapě ČR, rok vydání, autory, správce a příslušný oddíl. Další součástí základních informací by měl být náhled části prostoru mapy - nejlépe ve formátu GIF, který má dostatečný počet barev, a zároveň příznivou velikost i pro lidi připojené přes modem.
  • U každé mapy by potom byla doplňující informace, jak získat její kopii pro účely tréninku. Tyto možnosti jsou v podstatě tři.:
    1. odkaz na soubor ke stažení a následnému vytištění (ve formátu EPS nebo jiném)
    2. kontakt na příslušný oddíl respektive na konkrétního člověka u kterého lze zakoupit kopii mapy (ať už papírovou nebo elektronickou)
    3. informace o tom, že mapa je bohužel nedostupná ( s případným zdůvodněním proč).
  • U map, které jsou (budou) volně ke stažení, je potřeba vést v patrnosti, že slouží k suchému tréninku. Maximálně k individuálnímu tréninku v lese. V případě pořádání oddílového soustředění nebo dokonce závodů, je pochopitelně nutné dodržet pravidla a kontaktovat příslušný oddíl, respektive správce mapy.

Už jsem také obdržel první mapy, takže hned jak to čas dovolí, se na webu objeví první verze databáze.
| Zobrazeno 7201x | Trénink | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru