MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Databáze MTBO map

Stejně jako je MTBO odlišné od klasického běhu, jsou odlišné i mapy pro oba sporty. Je tedy logické, že se částečně odlišuje i mapová příprava. A bez ní to nejde, to ví každý zkušený závodník. Ti nezkušení (jako já třeba) se o tom pak velmi rychle přesvědčí.
Pro většinu mapových hrátek, o kterých psal před časem Kejmil, postačí docela dobře mapa pro OB. Jenže na ní chybí pro bikery to nejdůležitější - sjízdnost či nesjízdnost cest. Takže například tréning volby postupů díky tomu není plnohodnotný. Cílem tohoto článku je tedy podnítit založení databáze českých a slovenských map pro MTBO, která bude součástí serveru www.mtbo.cz, tak aby každý kdo bude chtít, měl možnost trénovat s bajkovou mapou. Zda má být databáze volně přístupná komukoliv, nebo třeba jen registrovaným závodníkům, je otázka do diskuse. Požádal jsem oddíly které pořádaly v posledních čtyřech letech závody ČP, zda by mohly dát své mapy v elektronické podobě do této databáze. Doufám že se map sejde co nejvíc. Zároveň bych chtěl požádat celou obec bajkerskou aby se případně podělila s ostatními o mapy, které v databázi dosud nejsou. Mapy se dají pochopitelně sehnat i jinak, proč ale nevyužít potenciál který nám internet nabízí?
| Zobrazeno 7289x | Trénink | Jirka -Albert- Vraný

Komentáře článku

Napsat nový komentář
JaRyn |
zdar, dobrej nápad. Pokud by se vám nesešly mapy od pořadatelů, jsem ochoten vám zapůjčit mapy svoje, ze zavodů. Troufnu si tvrdit, že jsem se zúčastnil 98,5% zavodů u nás kdy pořádaných.

Jarda Rygl
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru