MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Čtyři pódiová umístění na middlu Světového poháru

Na middlu Světového poháru Česká republika vybojovala rovnou čtyři pódiová umístění. Jiří Hradil, Marek Pospíšek a František Bogar se seřadili těsně za bednou na čtvrtém až šestém místě, Renata Paulíčková skončila pátá. Obě zlaté medaile z middlu putují do Ruska zásluhou Ksenie Chernykh a Antona Foliforova, kteří dnes dosáhli na svá první vítězství v letošním Světovém poháru.
Ksenia Chernykh (Rusko) porazila o úctyhodných 51 vteřin včerejší vítězku a vedoucí závodnici Světového poháru Mariku Hara (Finsko).
V ženském závodě bylo na velké bedně zastoupeno celkem pět národů (pouze Švýcarsko zde mělo dvě bikerky). První z nich byla bronzová Christine Schaffner-Raeber, která ztratila 1:39 na vítězku a šestá její krajanka Maja Rothweiler. Mezi ně se vklínily čtvrtá Cecilia Thomasson (Švédsko) a pátá barvy České republiky hájící Renata Paulíčková.

Závod mužů byl podstatně vyrovnanější. Pouze 9 vteřin dělilo první tři. Sedm vteřin zaostal za Antonem Foliforovem Jussi Laurila z Finska a stejně jako včera ve sprintu, vybojoval i dnes na middlu stříbro. O další dvě vteřiny pomalejší byl rovněž Fin Pekka Niemi. Bezprostředně za medailemi se seřadili naši borci: 4. Jiří Hradil, 5. Marek Pospíšek a 6. František Bogar. Těsně za velkou bednou skončil sedmým místem včerejší vítěz Luca Dallavalle (Itálie). Do top10 se vešli ještě další dva naši - 8. Radek Laciga a 10. Jan Svoboda.

Druhé kolo Světového poháru končí zítra longem s hromadným startem ve formátu one-man-relay.

Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot