MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ČP MTBO startuje v Limbachu

A je to tady! Po sedmi měsících pauzy máme možnost opět porovnat síly v pohárovém závodě. Na českou půdu se sice pohárové MTBO vrací až příští týden, ale protože již tradičně závodíme i v blízkém zahraničí, závody ČP s pořadovými čísly 1 a 2 proběhnou již tuto sobotu a neděli ve slovenském Limbachu.

Z jedné strany vinice a daleký výhled do úrodné oblasti Podunajské nížiny, z té druhé pak výrazný hřeben Malých Karpat, který zde nabírá velmi rychle další metry nadmořské výšky. Tak by se dal stručně popsat terén, který na nás v Limbachu čeká. Zatímco sobotní middle se odehraje převážně v okolních vinicích (mapa Grinavské jazerá, 1:10 000), v neděli se prostor rozšíří o další část zalesněných kopců jihovýchodně od centra závodu (mapa Grinavské jazerá, 1:20 000).

Terén je kopcovitý, hodnoty převýšení na tratích nejsou sice nijak závratné, ale zejména při nedělním free orderu je potřeba brát tento údaj s rezervou. Pochopitelně bude záležet, jak si to naplánujete. A taky jestli si pořádně přečtete pokyny Aby zase někdo nemusel brát půlku kontrol dvakrát;-)

V pokynech je vše podstatné, pokud jste je četli ve čtvrtek ráno, doporučujeme ještě jedno čtení, přibylo pár detailů k ubytování (je možné si domluvit kempování již od pátečního večera) a možná ještě nějaké drobnosti. Zejména si nastudujte, kam se určitě nesmí (ve vinicích je povolen jen pohyb po cestách a zakreslených sjízdných oblastech, stejně tak v lese jsou oblasti s absolutním zákazem vstupu) a bacha na jednosměrky!

Závod je vyhlášen jako otevřené Mistrovství Slovenska v kategoriích M/W17, M/W20, M/W21E, M/W40 a M/W50.

Aktuálně je přihlášeno přes 240 závodníků, tradičně nejvíce obsazená je pánská elita a kategorie M40. Slušně obsazené jsou i další dospělé a veteránské kategorie, naopak mládežníci nejspíše šetří síly až na další závody. Přihlášená jména napovídají, že se bude jezdit hodně rychle, tak uvidíme...

Odkazy:

| Zobrazeno 2264x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru