MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český tým celkovým vítězem SP štafet 2010

Páté místo v posledním štafetovém závodě sezony stačilo našemu týmu k celkovému prvenství v hodnocení Světového poháru štafet o bod před dotahujícím Finskem. Třetí skončili Dánové, kteří závěrečný podnik SP vyhráli.

Do celkového pořadí se počítali oba závody smíšených štafet (Polsko, Itálie) a oba štafetové závody na MS. Počítala se vždy nejlepší štafeta v daném závodě a součástí vítězného týmu SP tak jsou – Bára Chudíková (SP - PL,MS), Jan Lauerman (SP - PL,MS), Jaroslav Rygl (SP - PL), Martina Tichovská (MS), Hana La Carbonara (MS), Marek Pospíšek (MS), Radek Laciga (MS, SP – IT), Renata Paulíčková (SP – IT) a Jiří Hradil (SP – IT).

Před posledním kolem jsme měli na Finsko náskok 3 body, třetí místo patřilo Rusům. Dánům vůbec nevyšel závod v Polsku, obě štafety měli disk, a tento špatný start jim zabránil v tom aby SP vyhráli, protože i body ze tří závodů, jim stačili na celkové třetí místo.

Protože na místě chybělo rozumné připojení na internet, celkem dlouho jsem si myslel, že Dánové nás přeskočili a byl jsem velmi překvapen, pochopitelně příjemně, že nakonec na nejvyšší stožár stoupala česká vlajka a nad náměstíčkem v Teolu zaznělo „Kde domov můj“.

Rád bych poděkoval všem reprezentantům, kteří letos ve štafetových závodech hájili české barvy a pomohli k zisku této trofeje. Tu bych pak rád věnoval Tomáši Sikorovi, který nás velmi nečekaně opustil.

| přečteno 2525x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot