MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár zavítá do Šluknovského výběžku

Tento víkend 17. a 18.6. se na hranicích s Německem (Lipová u Šluknova) pojedou další dvě kola ČP MTBO - 7.kolo MIDDLE a 8.kolo LONG. Pořadatelské taktovky se ujal oddíl KOB Děčín s podporou Haralda Männela (OL Team Wehrsdorf).

Na oba závodní dny je přihlášeno přes 300 závodníků, z toho cca 60 německých závodníků. Závody jsou totiž zařazeny i do neměckého poháru MTBO. Centrum závodu je v obci Lipová u Šluknova, které většina příznivců MTBO zná díky Pytlákově schovance.

Týden po MČR na middlu a longu, které se konalo ve Zvánovicích, budou chybět na startu především v mužích výrazné osobnosti - Vojta Ludvík, Jiří Hradil, Kryštof Bogar. Celkově je přihlášených ve všech kategoriích spíše méně lidí, ale v mládežnických kategoriích je například v M14 15 účastníků, což je pro budoucnost MTBO skvělá zpráva. Open kategorie jsou krásné, SHORT je ideální pro začátečníky, LONG umožňuje srovnání s elitní kategorií.

V roce 2011 se v části území jel pohár MTBO pořádaný klubem z Wehrsdorfu (centrum bylo tehdy za hranicemi). Jedná se o příhraniční, mírně až středně kopcovitý terén se středně hustou sítí cest různé sjízdnosti. Stavitelem middlu je Jan Zít, long pak postavil Harald Männel.

Výběrem osvědčeného zázemí v restauraci U Pytláka se budou pořadatele snažit navodit rodinnou atmosféru, vše je na jednom místě - bydlení, centrum, občerstvení, cíl. Je myšleno hodně na děti. Večerní akce bude na sále restaurace – nebude hluk venku. Večerem vás provede reprodukovaná hudba od DJ Včela.

Těšme se tedy na hezký závodní víkend, který by se samozřejmě neobešel bez podpory sponzorů - Sporticus, Haven, Nobilis Tilia, Pivovar Cvikov, Lesy ČR, DSSmith.

| Zobrazeno 2425x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru