MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár pokračuje tento víkend v Trutnově

Český pohár pokračuje tento víkend v Trutnově Tento víkend čeká na závodníky vyvrcholení náročného červnového programu, kdy po vlažném začátku v červnu přišly na řadu 3 víkendy po sobě. 24.-25.6. pořádá hradecký oddíl MTBO RACING TEAM 9. a 10. kolo ČP MTBO v Trutnově.

Na oba závodní dny je přihlášeno kolem 300 závodníků, o něco více na sobotní middle. Ten je zároveň nominačním závodem pro dorostenecké a juniorské kategorie na ME dorostu a MS juniorů. Hlavními favority v elitních kategoriích jsou logicky čeští reprezentati, ředitel závodů Lukáš Chmelař favorizuje Martinu Tichovskou a Vojtu Ludvíka. V Lipové dvakrát vyhrál Vojta Stránský, ten má určitě také skvělou formu. Naopak na startu nebudou Jirka Hradil a Katka Nováková.

Nejvíce závodníků je přihlášeno do kategorií MW21A (41/33). Slabší účast je tradičně ve W17 a W20. Po delší době nejsou na závody Českého poháru přihlášeni žádni zahraniční závodníci. Open kategorie budou převažně fyzicky náročnější, za to mapově jednodušší, v neděli bude na výběr mezi Open Short a Open Long.

Terén na nás v Trutnově čeká typicky podhorský, dost výškově členitý. Prostor byl doposud využíván pouze na závody OB, MTBO mapa je tu zcela nová. Loni na jaře se zde konaly velké závody Žebříčku A a letos na jaře ještě oblastní žebříček. Závod se pojede v okolí hory Baba (673m), na mapě můžeme pak nalézt zříceninu hradu Rechenburk a několik bunkrů.

Centrum závodu je v ZŠ Mládežická (školní hřiště), pořadatel zajištuje ubytování pouze v tělocvičně a pro karavany. Za upozornění stojí fakt, že pořadatelem nebude organizováno parkování, ale v okolí školy by to neměl být problém. Pouze apelujeme na dodržování dopravních předpisů. V sobotu večer nás poté čeká diskotéka pod taktovkou DJ Kraťuse.

Informace k závodů lze sledovat nejen na webu závodů, ale i FB stránce události. Mezi sponzory akce patří HAVEN, SPORTICUS, NAVITEL, ONE ENERGY, GLADIATOR RACE a SPORTVISIO.

| Zobrazeno 4305x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Marťas |
Máme raději přijet na kole?
V rozpisu je zajímavá věta: Pořadatel nezajišťuje parkování.
Nevím, jak si to mám vyložit, doufám, že to bude upřesněno v pokynech. Nerad bych hledal někde na druhém konci Trutnova místo k zaparkování.
Jirka -Albert- Vraný |
Zakázané paseky?
V pokynech se píše "Platí přísný zákaz pohybu přes paseky – značka 403!!, také přes louky – značka 401!! ". To znamená, že se tam nesmí tedy ani běhat s kolem na rameni jo? Abych měl jasno :) Díky.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru