MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Bruntál - rekord českého MTBO

Pořadatelé z A-Teamu Bruntál si pro 8. a 9. závod Českého poháru vybrali terény hned za humny. Oba závody se jeli v lese na severním okraji Bruntálu.

Sobotní sprint se zapsal do dějin českého a možná i světového MTBO. Snad díky tomu, že pořadatelé motivovali závodníky mužské elity sudem piva za výhru, tak na první příčce skončili hned dva závodníci Jirka Procházka a Aleš Linhart. Aby se bylo čemu ještě více divit, tak svého soupeře Jardu Rygla za sebou nechali o pouhou vteřinu !! Takže do jedné vteřiny tři závodníci. To skutečně nikdo v historii MTBO nepamatuje.

K samotnému závodu. Terén byl kopcovatý s dostatečnou sítí dobře sjízdných cest. V tomhle závodě vítězili rychlé nohy, protože byly postupy poměrně jednoznačné a šlo o to jen dobře mapovat a nevypadnout z tempa.

O to, aby závodníci během sobotního večera nevychladli se postarala open-air party s hlavním aktérem DJ Pekič, který mimojiné provázel slovem i celé závody. Jeho skvělou hudební produkci ukončila až pozdní hodina, nechápaví sousedé a městská policie.

Nedělní klasika už byla na přemýšlení nad mapou výrazně zajímavější. Pořadatelé využili kopce a změť cest k tomu, aby si borci a borkyně nad mapou procvičili své mozkovny. Jednou kopec zprava, jednou zleva, jednou přes, při tom stíhat počítat cesty, hlídat si větvení cest a neustále mít dopředu namapováno, to bylo tajemství úspěchu. Kopce, kopce, kopce, to bylo motem klasiky. Sice nebyly dlouhé, ale za to byly nechutně prudké (alespoň ty, co jsem jel já). Jedinou výhodou bylo pěkné počasí. Nedovedu si dost dobře představit v jaký tankodrom by se změnil tenhle les po vydatném dešti a jak by se s tím poprali bajkeři.

Dle mého názoru to byly závody na úrovni. Mapě a ani terénu se nedalo nic vytknout. Bylo vidět, že mapaři odvedli v lese kus práce, protože mapa seděla a klasifikace cest byla úplně bezvadná. Mě osobně se tyto závody velmi líbily.

Výsledky

sobota - sprint

DE
 1. Jakoubová Markéta USK Praha 33.50
 2. Gigon Michaela Tesla Brno 35.39
 3. La Carbonara Hana Tesla Brno 35.42
HE
 1. Procházka Jiří Tesla Brno 39.23
 2. Linhart Aleš X-Pells Team Brno 39.23
 3. Rygl Jaroslav X-Pells Team Brno 39.24

neděle - klasika

DE
 1. Jakoubová Markéta USK Praha 68.43
 2. La Carbonara Hana Tesla Brno 68.49
 3. Gigon Michaela Tesla Brno 69.08
HE
 1. Podrábský Ctibor TU Liberec 75.23
 2. Linhart Aleš X-Pells Team Brno 78.13
 3. Ševčík Martin Tesla Brno 79.55
K O M P L E T N Í     V Ý S L E D K Y
| přečteno 5070x | MTBO ČP + MČR | Martin -Préva- Prevužňák
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot