MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

AMČR 2004 - Stříbrná Lhota

V sobotu 6.11.2004 se ve Stříbrné Lhotě u Mníšku pod Brdy konal 12. ročník Memoriálu Karla Zemana - Akademického mistrovství ČR v MTBO. Letošní ročník poctilo, i přes sychravé podzimní počasí, svou účastí 101 závodníků.

Tento ročník překonal několik rekordů. Závod se jel na mapě pro OB Jezírko staré pouhý jeden rok (to tedy opravdu nepamatuji...). Počasí bylo, vzhledem k chmurné předpovědi, báječné. Slunný začátek s postupným přechodem k mírnému mrholení. Ve srovnání s předloňským sněhem to byla paráda. Závodu se zúčastnilo 101 závodníků - téměř o 40 více než loni. Přijeli i borci ze vzdálených koutů - Zlína, Jičína, Plzně. Vzhledem k termínu a významu (malému) je to, ve srovnání s účastí na ČP, počet rozhodně mimořádný. Když už je to akademické mistrovství tak trochu zamrzí nízký počet akademiků - 25, těžko ale můžeme čekat v tomto sportovním odvětví vyšší účast akademiků. Snad ale tento závod k větší popularitě mezi akademiky přispívá. Přijeli i tři borci hodní kategorie H40 - že by výzva pro novou kategorii v příštím ročníku? Pokud počet závodníků poroste, začnu pro příští roky uvažovat i o nasazení SI ražení (při malém počtu účastníků je finančně neúnosné), a možná i o posunu do teplejšího období (i když i zima má své kouzlo).

Letošním záměrem nebylo postavit jen orientačně náročnou trať, ale pokusit se skloubit orientačně obtížnější části s bikově technicky a fyzicky náročnými úseky. Terén hřebenu Brd tomu vyhovoval. Mnou předpokládané časy byly 80min pro ženy a 100min pro muže. Muži, díky Radkovi Ticháčkovi, odhad pokořili (92min). Ticháček ujel druhému Radkovi Lacigovi o 4min, a třetímu Jirkovi Kubínovi o 8min. Ženy můj odhad nenaplnily. Madlenka Kolářová trať zvládla za 85min. Možná kdyby závod nekolidoval s MS v Austrálii a účast zvládla i MTBO Elita, časy by byly rychlejší. U mužů až příliš. Trať jsem oproti první verzi nakonec zkracoval. I přes rychlý čas vítěze si někteří závodníci pobyli na trati i pět hodin ...

Příjemně vytopený stan a vagón ve stylové hospodě s gulášovou polévkou, čajem a pivem přispěl k dobré pohodě po závodě. Většina závodníků vydržela až do závěrečného vyhlášení vítězů a vděčného losování cen mezi všechny zúčastněné.

Budu velmi potěšen, pokud se objeví ohlasy na tento závod, a těším se na vás příští rok.


Výsledky a mapy s tratěmi viz. http://svp.digres.cz/mtbo/2004

| Zobrazeno 5174x | MTBO ostatní | Radek Vondra

Komentáře článku

Napsat nový komentář
KLádin |
jeden ohlas je už asi tejden na betov.skpraga.cz, článek číslo 5611, takže kdo si chce přečíst mé hodnocení a kouknout na moje postupy, tak to tam najde.

čau, Tvůj Staronový Akademický Mistr ČR v MTBO:-)
Vanki |
JO zavody byly fakt super. Krome trati bych rad vyzdvihl ten vyhrivany stan a gulasek a pivecko. Jedni slovem DOKONALY.
Vanki |
Jeste jedna prosba. Mohl by nekdo zodpovedny (= treba poradatele, ze jo Radku, nebo nekdo z cela startovniho pole ...) popsat svoje postupy. Treba Kladinovy postupy jsou fajn, ale zajimalo mne treba jestli postup start-1, 4-5, 6-7 byly, tak jak je jel Kladin, ty idealni????
Fakt tomu MTBO moc nerozumim ( jel jsem 2 zavod)

Diky
KLádin |
Re:
zřejmě ideální postupy, tak jak sjsem je v cíli zozebíral s Kamenáčem, Jirkou Kubínem a dalšími, měli bejt asi takto:
S-1, tak jak jsem ho jel já
4-5, první poluvina jako já, a druhá půlka zleva,
6-7, Kamenáč to jel zleva a chválil si to, jinak si myslim, že to byly zhruba rovnocený varianty, a spíš záleželo, kdo jak je schopnej běhat s kolem nad hlavou, resp. kdo jak má těžký kolo:-)
Radek |
Re: postupy
Se zpožděním reguji jako stavitel.
Postupy které jel KLádin a jsou na: http://betov.skpraga.cz/index.php?What=5611 jsou mnou zamýšlené optimální, vyjma: 3-4 jet zprava, a 6-7 jet zleva po ktraji mapy. Jinak u několika postupů existovaly relativně rovnocené varianty. Což byl hlavní stavitelkský záměr. Co jsem sledoval jak to jeli borci z první desítky, tak skutečně voleb (i neobvyklých) bylo dost.
Tarť byla sice brutálnější nežn obvykle, ale terén mi lepší stavbu moc neumožnil. Nu co - je to mistrovství, tvrdost musí bejt.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru