MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

3.-4. ČP MTBO 2016 Řásná

O minulém víkendu (21.-22.5.) pořádal oddíl OK JIHLAVA druhý víkend Českého poháru MTBO 2016, konkrétně sobotní middle a nedělní long. Centrum závodů bylo v rekreačním areálu za obcí Řásná nedaleko od Telče.

Pořadatelé připravili příjemné víkendové závody, většina závodníků byla ubytovaných přímo v centru (chatky, stany, karavany) a přálo i počasí (první opravdu teplé dny). Účast kolem 450 závodníků po oba dny je skvělé číslo a je otázkou, jestli se z vyšší účasti na závodech nestává trend. Tratě stavěla po oba dny Renata Paulíčková.

3. kolo - middle - M21E – 1. Jiří Hradil (SKOB Zlín), 2. Vojtěch Ludvík (TJ Stadion Nový Bor), 3. Marek Pospíšek (KOS TJ Tesla Brno). W21E - 1. Martina Tichovská (USK Praha), 2. Stanislava Fajtová (ŠK Vazka Bratislava), 3.Štěpánka Staňková (LKT 80 Šumperk).

4. kolo - long - M21E – 1. Vojtěch Ludvík (TJ Stadion Nový Bor), 2. Jiří Hradil (SKOB Zlín), 3. Honza Svoboda (SK SNS Smržovka). W21E - 1. Martina Tichovská (USK Praha), 2. Michaela Gigon (KOS TJ Tesla Brno), 3. Marie Březinová (LKT 80 Šumeprk).

Pár zajímavostí ze závodního víkendu od ředitele Milana Venhody.

Mapy se jmenují podle zdejších přírodních pamětihodností - Pařezák - je lidový název Velkopařezitého rybníku, který založil Zachariáš z Hradce r. 1565. A na dně jsou opravdu pařezy z původně vykáceného lesa. Tyč - tedy vysílač je vysoký 166 m a je přímo na vrcholu Javořice, nejvyššího vrcholu celé Českomoravské vrchoviny. Špička vysílače je tedy 1003 m.n.m. Většina závodníků jela v neděli prakticky přes vrchol, ale možná že s hlavou sklopenou, tak si vysílače ani nevšimli :-) Nedělní mapa má 15 km2 a měla prakticky stejný rozsah jako ta poslední z roku 2006. Fotky z MTBO v Řásné o 10 let zpět jsou zde - http://www.mtbo.cz/fotky/2006-06-24-rasna-mak/ - jak je vidět z fotek, na stupně vítězů lezou pořád skoro ti samí závodníci :-)

Do prázdnin nyní čekají Český pohár MTBO již pouze dva víkendy - první v rakouském Grafenschlagu a druhý v Jabkenicích.

| přečteno 1959x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot