MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Shromáždění sekce 7.10.2006

Je tomu již přes rok co vstoupila v platnost "novela" Stanov ČSOB, tedy jakési ústavy svazu. V ní bylo nově definováno tzv. shromáždění sekce (SS) jakožto nejvyšší orgán sekce. První shromáždění sekce MTBO proběhlo loni na jaře na závodech MTBO v Jedovnici. Jelikož náplň shromáždění by měla být víceméně bilancující uplynulou sezónu, proběhne letos SS v sobotu 7. října odpoledne, po skončení mistrovského závodu na klasice.

Úvodem k tomu zásadnímu. Tento článek píši proto, abych vyzval členskou základnu sekce MTBO (= každý registrovaný závodník) k účasti na shromáždění. Právo účastnit se má v zásadě každý, kdo projeví zájem. Zase úplně každý ale ne, ono diskutovat se dá (plodně) jen v určitém množství. Dle klíče schváleného minulým SS bude letos zastupovat členskou základnu sekce MTBO celkem 16 delegátů / delegátek. Klíč k účasti je následující. Každá oblast má nárok na jednoho delegáta za každých 1 - 50 registrovaných závodníků. Dle tohoto klíče je počet delegátů za jednotlivé oblasti následující:

oblastdelegátůregistrovaných
Brněnská3(117)
Hanácká1(34)
Ještědská2(89)
Pražská3(101)
Středočeská1(8)
Slezská1(6)
Valašská1(30)
Východočeská2(71)
Vysočina1(23)
Západočaská1(20)
Celkem16(499)

Jak vidíte je nás již téměř pět stovek, což je pěkné číslo. Ale zpět ke shromáždění. Jak se přihlásit coby delegát? Je to celkem prosté. Kdo má zájem nechť se nahlásí webmasterovi Mákovi na webmaster(zavináč)mtbo.cz a mně v kopii, abych věděl, jaký je zájem a mohl vás případně zaurgovat. Můj mail je smisek1(zavináč)centrum.cz. Webmaster slouží jako nezávislý zástupce lidu. V případě převisu zájemců nad nabídkou míst provede Mák volbu losem, zaručeně demokratickým způsobem. Termín pro zaslání přihlášky je pátek 6.10. do 12,OO hod. Seznam delegátů bude vylepen na webu v pátek odpoledne a vybraní delegáti budou obesláni mailem. V přihlášce uveďte svoje jméno, registrační číslo a oblast. Oblast se kryje s oblastmi dle OB. Tak nějak předpokládám, že víte, v které oblasti váš klub funguje.

Proč se SS zúčastnit? Jak jsem již uvedl, shromáždění sekce je nejvyšším orgánem sekce. Máte tedy příležitost se aktivně zúčastnit dění v sekci a případně i ovlivnit naše směřování. Kromě obvyklých bodů jako je zhodnocení sezóny reprezentační i domácích závodů, má shromáždění právo volit a odvolávat předsedu a místopředsedu sekce a další členy vedení sekce. Dále mají delegáti právo navrhnout úpravy ve struktuře soutěží MTBO. Najdou se jistě i další oblasti, které bude dobré v tomto fóru prodiskutovat. S přibývajícím časem a růstem vypitých piv obvykle dohází k exponenciálnímu nárůstu diskuzních příspěvků.

Takže tolik ke shromáždění. Případné dotazy rád zodpovím zde na webu nebo mailem a těším se na váš zájem o post delegátů.

| přečteno 3385x | Informace | Milan -Smíšek- Jirásek
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot