MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Festival cyklistiky 2009 – orientační závod dvojic

V neděli 21. června se v rámci Festivalu cyklistiky pojede již po čtvrté Orientační závod dvojic se startem i cílem na úpickém náměstí. Startuje se intervalově od 10 h a trasa je situována v regionu Jestřebí hory a jeho okolí. Oproti předchozímu roku jsme přistoupili ke snížení časového limitu na 4 hodiny a také startovného na základních 400,- Kč za dvojici. Mapa bude v měřítku 1:50 000 a budou v ní již zakreslené jednotlivé kontroly a po loňských připomínkách také vyznačené turistické trasy. Těmito novinkami chceme přispět ke zpřístupnění disciplíny MTBO široké veřejnosti. Kromě účasti v závodě obsahuje startovné také teplé jídlo a nápoj v cíli, startovací balíček a volnou vstupenku na doprovodný program Bujará Úpice.

Chcete-li si prověřit své orientační schopnosti, týmovou spolupráci a fyzickou zdatnost a k tomu si ještě užít celý festival, neměli byste v neděli na startu chybět. Jestli nemáte nikoho do party, zkuste ho najít pomocí služby "hledám parťáka" na festivalovém webu. Kluci s klukama, kluci s holkama nebo holky s holkama. Seznámit se zde může kdokoliv... Festival cyklistiky je místem navazování nových přátelství! Pro ty, kteří se nechtějí honit za body a bojovat s časem jsme přidali doprovodnou akci "Orienťák open". Je určena jednotlivcům i početným skupinkám nebo rodinám. Jednoduše si za stovku zakoupíte mapu stejnou jako mají závodníci a vydáte se hledat jednotlivé kontroly. V ceně účastnického poplatku je vstupenka na nedělní odpolední a večerní program Bujará Úpice pro 1 osobu.

Přihlásit se je možné on-line na festivalovém webu. Do 12. června je startovné ve výši 400,- Kč / dvojici. V případě registrace předem navíc získáte pamětní startovní číslo s vlastním jménem. Přihláška na místě je o stovku dražší.

Festival cyklistiky se letos v Úpici uskuteční již po šesté. Hlavním závodem je sobotní MTB maratón Apache Jestřebí hory, který je součástí českého poháru. Kromě orienťáku se dále jede Buď fit jízda na 32 km, dětské cross country, King Kong freestyle jam session, silniční časovka a MTB sprint. Hlavní sportovní část festivalu doplní neméně důležitý kulturní doprovodný program. Každý večer zahrají známé a regionální kapely, přes den se pak uskuteční různé exhibice, soutěže apod. V neděli odpoledne (po vyhlášení výsledků orienťáku) zahraje Václav Koubek a kapely Tleskač a Fast Food Orchestra. V pátek a sobotu se dále představí Prague Ska Conspiracy, Plexis, Apple Juice a několik regionálních kapel.

Kancelář závodu bude pro účastníky orientačního závodu otevřena v neděli od 7.30 do 9.30 h. Vstupenky na doprovodný program bude možné vyzvednout i předem v informačním centru.

Propozice všech závodů, on-line registrační formulář a další důležité informace o celém festivalu najdete aktuálně na www.festivalcyklistiky.cz.

Trénujte, těšte se, bude to jízda!

FESTIVAL JE TADY ZA 9 DNÍ!

Apaches

| Zobrazeno 2835x | MTBO ostatní | MTBO.cz
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru