MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Kladno: Předzávodní informace # MČR Družstev

ČP Kladno: Předzávodní informace # MČR Družstev Druhá vlna předzávodních informací z Kladna ve čtivé podobě se týká nedělního mistrovského závodu družstev. Zvláště členové družstev věnujte pozornost tomuto avízu z Kladna. Veškeré formální informace samozřejmě naleznete v pokynech, které spatří světlo světa již zanedlouho.

Po posledním letošním večírku, kdy budou veškeré individuální výsledky roku 2013 uzavřeny, diplomy a ceny rozdány a výkony definitivně zapity, se probudíte do posledního pohárového závodu, kterým bude závod pětičlenných družstev. Tato disciplína si i přes své krátké zařazení do Českého poháru (první družstva se jela v roce 2010 v Klánovicích) velmi rychle vybudovala obrovskou prestiž a my ji chceme naším závodem ještě více podpořit a posílit.

Tribuna jako středobod veškerého dění

Nebývá obvyklé, aby prostor našeho sportu lemovaly tribuny. I použití výrazu že se „tu a tam přihodí" že jedeme před tribunou je myslím nadnesené. Říci to výstižně, nezbude vám než použít výraz že je to „totální vzácnost". Při MTBO jsem jel a po závodě seděl na tribuně naposledy snad při MČR v Mimoni na hipodromu v roce 2009. Byla rezavá, vratká, ale sedělo nás tam pár a byli jsme nadšení jaký parádní zážitek nám tribuna poskytnula.

Když Pavel před rokem přišel s nápadem, že bychom pro pořádání mohli využít areál Sletiště, okamžitě mi tribuna padla do oka. Bylo mi jasné že tady to vše vyvrcholí závodem družstev! Začali jsme vymýšlet jak vše postavit tak, aby jste si všichni spolu s námi mohli naplno užít poslední závod sezóny 2013. Abychom mohli oslavit MTBO a jeho úroveň v Čechách! A to jsem ještě netušil že budeme mít letos Mistra světa a že repre mimo jiných kovů přiveze z MS i zlato ze štafet - Chápete to? Ve štafetách soutěží národy (sice zastoupené vybranými reprezentanty ale je to soutěž národů). A jako Češi jsme letos Mistři světa v MTBO!

Tato tribuna (viz foto) už na vás na všechny čeká! I přes piktogramy o zákazu kol na tribunu, máme vyjednanou vyjímku – můžete s koly na tribunu, pouze je neberte do prostoru plastových sedaček. Závod družstev jsem záměrně stavěl tak, aby tribuna byla středobodem veškerého dění. Jediné co vám mohu prozradit je, že budete-li v průběhu závodu na tribuně uvidíte přímo před ní cca 600 průjezdů! Bohužel tribuna má jediný nedostatek – není krytá – to už bych asi chtěl moc – takže se modlím, aby veškerý náš záměr byl podpořen i ze strany toho, kdo ovládá počasí a bylo vyslyšeno naše přání neděle bez deště.
Poslední informace o tribuně je pro rodiče – kromě kanceláře závodu, bude v horní vnitřní části velmi solidní dětská školka. Vaše ratolesti budou tedy nejen ochráněny před případnými rozmary počasí, ale možná budou i okny sledovat mámu jak „plácá" předávku tátovi či naopak.

Plánek centra

V přiloženém plánku se můžete zorientovat, jak bude centrum závodu v neděli vypadat. Parkoviště je mimo sportovní areál Sletiště. Opět jako v sobotu na asfaltu, v prostoru „buzerplacu" bývalých kasáren, ve vzdálenosti co by Bára Špotáková oštěpem dohodila. Rozrůstající-se komunita karavanistů bude mít možnost parkovat v prostoru za Aqua parkem. Ti kteří budete bydlet v ubytovně, budete mít možnost k ubytovně dojet stejnou cestou jako karavany. Spaní v tělocvičně je mimo atletický areál, hned vedle slavné kladenské hokejové haly – v hale BIOS. Na témže místě bude i ostře hlídaná úschovna kol.

Hlavním vstupem do areálu Sletiště je brána borců. Toto je jediný možný přístup do centra závodů pro závodníky. Celý areál sletiště je obezděný a lze do něj přijít ještě několika vchody. Jenže POZOR: všechny ostatní vstupy do areálu jsou součástí závodního prostoru! A jak víte, porušení pravidla zakázaného prostoru způsobí diskvalifikaci, což by při závodě družstev mohlo být velmi nepříjemné.
Hned vedle tribuny bude vyčítání a naši známí MTBO stánkaři – budou-li mít po sobotním centru u OÁZY sílu stavět stánky znovu... Každopádně náš cateringový stánek tam bude určitě. Za tribunou řešíme umístění mytí kol. Sprchy a WC viz plánek.

Co čekat v lese?

Po loňských družstvech v Novém městě na Moravě které perfektně připravil organizační tým kolem Radana Kamenického se na jejich „účet" ozývala jediná kritika – že to bylo moc dlouhé. Od začátku našich příprav jsme se chtěli za Radana pomstít všem kritikům a postavit družstva naopak krátké. Respektive chceme závod udělat atraktivní, dynamický, takřka sprintový. Závod s měnícím se pořadím. Závod kontaktní a pokud možno přehledný. Ještě ten den v Novém Městě jsem před odjezdem žádal předsedu sekce MTBO Kýtu o vyjímku ze směrných časů, směrem dolů. Po té co se přes zimu věci usadili, jsme dostali požehnání s tím, že to ale nesmíme přehnat. Nakonec to až tolik krátké nebude ale rozhodně výrazně kratší než v minulém roce. Ti důvtipnější z vás už z informací v úvodu článku přišli na to, že každý pojede dvě kola. Muži mají první kolo kratší – po odstartování hromaďáku a odjetí do lesa budou zpátky projíždět před tribunou už cca po 10ti minutách! Druhé kolo mají ovšem cca 2x tak delší. Ženské úseky to mají obráceně – jejich první kolo je delší a druhé kratší (celkově mají samozřejmě trať kratší než mužské úseky) Mimochodem první úseky (a jen první úseky) budou mít tzv. zaváděcí kolo obdobně jako tomu bývá při světovém poháru horských kol. Dokonce i stejně jako cross country, nebo cyklokros budou první borci vašich družstev startovat pod obloukem start/cíl – žádné přebíhání s mapou k položeným kolům – organizaci rozdání map máme vyřešenou. Uvidíte ;)

Předávky budou probíhat přímo před tribunou a průjezdy do druhých kol taktéž v samostatném koridoru, který bude zpestřen technickými lahůdkami. Očekávám že tribuna spolu se mnou povzbudí závodníky k odvážným průjezdům. :) Na protilehlé straně atletického stadionu bude divácká kontrola, která bude indikovat závodníky kteří jedou na předávku. Závěrem upozornění: na atletický ovál je vstup zakázán jak pro diváky, tak pro závodníky. Kolem oválu vedou povinné postupy, nikoliv volby.

Pár drobků z dnešního dne závěrem

Dnes nám od dodavatele dorazili trička s logem závodu MTBO Kladno. Část triček máme pro pořadatelskou crew a část uvolníme do prodeje. Cena činí 200,- Kč. Zájemci o památné tričko na památné závody objednávejte na mailu závodu – množství k volnému prodeji není veliké.

Dnes jsme také zaregistrovali přihlášku redaktorky sportovní rubriky Kladenského deníku. Že prý se doslechla o velké cyklo-orientační akci a napadlo jí že by si to vyzkoušela na vlastní kůži a potom o svých zážitcích napsala reportáž. Takže v Kategorii OPEN máme skutečného VIP závodníka :)

A do třetice dnes. Dnes když jsme s Pavlem obědvali v jedné z kladenských restaurací a řešili další a další věci, zaslechli jsme najednou v radiu reklamní jingle na víkendový cyklistický závod kolem OÁZY. Pavel na mě: Slyšels to? Já: slyšel ...tys objednal i radiový spoty? Žes mi to neřekl. Pavel: Neobjednal. Já: a jak je to možný že je na nás reklama v radiu? Pavel: ....no to fakt nevím. A pak následoval už jen smích obou...

Těšíme se na vás a doufáme že i vy se těšíte na naše závody!

| přečteno 3681x | MTBO ČP + MČR | Jan -Kouřa- Kouřimský

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
Velká paráda
Kluci, vypadá to na velkou parádu. Jen bych se chtěl zeptat (možná to bude v pokynech), zda ubytovaní v ubytovně mohou vzít kola s sebou a nemusejí se trmácet do úschovny. V ubytovně jsou pokoje po kolika lidech? Díky.
Pavel |
Ahoj, Předběžný rozpis ubytování je na webu, přesné info o kolech dáme do pokynů.
Alda |
Startovky
Zveřejněná startovka middlu po oddílech není po oddílech.... Není kam jinam to napsat.
TOM |
Chybějící startovky
Údajně zveřejněné startovky jsem nikde neobjevil !
Kouřa |
Pro nevěřící Tomáše: odsud z mtbo.cz - nahoře záložka závody, pod ní podrubrika kalendář závodů, klik, sroluj dolů na poslední závod Kladno, vpravo od něj cca 5cm (dle velikosti monitoru) aktivní odkaz Startovky - klik - stránky závodu - pod logem které je vlevo nahoře jsou pokyny, pod pokynama Startovky. Jestli tohle nedáš, tak už nevím jak bych ti pomohl... :)
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot