MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Richard Wohanka měl pád

Kamarádi orienťáci, Richard Wohanka měl ve čtvrtek pád na biku, po kterém byl transportován do nemocnice v Motole. V současné chvíli leží v umělém spánku a jeho stav je stabilizovaný. Držte mu prosím palce.

| Jan -Kouřa- Kouřimský

Komentáře

Napsat nový komentář
Kouřa |
Hurááááá!!!
Stal se zázrak. Richard se probudil. Dýchá sám. Komunikuje, chápe kde je. Má tedy hodně silný otřes mozku a pořád občas neklid.
RaMach |
Riči, myslíme na Tebe! Co Tě neporazí, to Tě posílí!!! Držím palce, ať tase brzy skáčeš přes kaluže! RaMach
Kouřa |
Richard - update 24.3.
Zdar. Patrně jste všichni na FB, kde zas nejsem já :) Navíc určitě teď má každý hromadu svých starostí s tím co se děje všude kolem nás... Přesto sem dávám nové info ohledně stavu Richarda:

Richard byl v pondělí 23.3. přeložen na neurochirurgickou JIPku. Už je celkem klidný. Už ho zkoušeli i postavit a posadit. Je již míň oblblý. Jen se musí počkat na to, až se mozek zase normálně propojí s tělem. Což může trvat různě dlouho. Každopádně z pohledu všech životních funkcí se den za dnem lepší :) Má jedno šití na tváři + nad obočím a nějaké vyražené zuby.

Jinak zvládá jednoslovné odpovědi a stisknutí ruky. Reaguje na jméno Richard, chápe že je v nemocnici, ale neví proč. Bohužel ale třeba neví, že má přítelkyni :( Doktor upozorňoval, že pořád má hodně silný otřes mozku. Bude to ještě na dlouho. Ale postupně by se snad jeho paměť měla vrátit do normálu. Naděje, že by na tom mohl být stejně jako před úrazem pořád žije!!!!

Bohužel návštěvy jsou kvůli koronaviru absolutně zakázány, takže ani jeho máma k němu zatím nemůže a vypadá to že nebude moci (měl bych dojem že z léčebných důvodů rozvzpomínání se, by to ti doktoři měli přeci sami umožnit - třeba po jejím otestování na koronu - ale zatím je to prý vyloučeno) Takže i my jako kamarádi máme nejspíš ještě nadlouho smůlu.

Přirovnal sem to k Tour de France: vyhrál první 2-3 etapy, což je bezva, ale on jede na celkový pořadí a Tour je dlouhá... (jediné co nesedí je že Tour má to nejtěžší v posledním týdnu kdežto on má to nejtěžší (snad) už za sebou...) Každopádně držte dál palce!!! Moc děkujeme.


Ivana A. |
Díky moc za info.
Jo, myslím, že spousta z nás teď na Richarda myslí, drží mu palce a přeje brzké uzdravení.
Věřím, že on to svou vůlí určitě zvládne - stejně jako parádně dával i své předešlé výzvy - i když to třeba nebude hned...
Přeji k tomu hodně síly a trpělivosti nejen Richardovi, ale i jeho blízkým.
Držte se a buďme na sebe všichni opatrní, zvláště v těchto dnech...
A Riči, Ty to prostě jen všechno trochu ,,přepočítej,, a až to bude možné, tak zase někdy na závodech, jo ;-)?
Budeme se všichni moc těšit.
A klíííd, s těma rouškama se asi nepoznáme stejně nikdo :-)
Kouřa |
Update od rodiny 27.3.
Richard byl převezen na Kladenskou neurologii. Je při smyslech, komunikuje, zatím zmateně :) Chce to čas... Děkujeme, že na něj myslíte! :) (Jana Wohanková)
Miras |
Myslím, že všichni bajkeři i bajkerky mu drží palce. Je to velký bojovník, x-krát to ukázal a ukáže to znovu. Hodně síly...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru