MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

První závody sezóny 2017 - ČP MTBO Jesenice

O následujícím prodlouženém víkendu nás čekají první závody Českého poháru MTBO pro rok 2017 - oddíl OK Rakovník pro nás chystá v Jesenici u Rakovníka na sobotu 6.5. jediný letošní ultralong, na neděli 7.5. pak middle.

Centrum závodu je po oba dny v AUTOCAMPING Jesenice. Mapy mají název Svatý Hubert (sever & jih) podle loveckého zámečku Svatý Hubert - ve stejném prostoru se jel Český pohár v roce 2005, jedná o mírně zvlněný terén s hustou sítí rychlých širokých cest.

Na závody je nyní přihlášeno přes 370 závodníků, z toho 5 ze Slovenska a 1 z Německa. Nejobsazenější kategorie jsou M21E a M40 (37, respektive 36 závodníků), naopak ve W21E je přihlášeno pouze 14 žen. Stejně jako minulý rok se na start těší hodně dětí, v kategorii MW10 je jich 22. Favoriti se na začátku sezóny hledají těžko, ale logicky se budou rekrutovat z řad českých reprezentantů. Loni vyhráli v úvodním závodě sezóny (taktéž ultralongu) Vojtěch Ludvík a Martina Tichovská - uvidíme, jak se jim letos povede.

Specifikum tohoto závodního víkendu bude absence večírku, dá se ale předpokládat, že závodníci si poradí sami :-) Čas po závodech, případně i o volném pondělí, lze také využít k návštěvě zajímavostí v okolí - zřícenina Petrohrad, Viklan, Krtské skály, kousel dál pak zámek Chyše a Rabštejn nad Střelou.

Pro bližší informace o závodech sledujte ORIS, startovky i pokyny by se tam měly objevit během čtvrtka. Délky tratí a plánky centra jsou tam již nyní.

Hlavními sponzory jsou - Procter&Gamble-Rakona, Lesy ČR, Mountfield, Pivovar Bakalář a město Jesenice.

| Zobrazeno 3028x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru