MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Podmínky pro pořádání soutěží nejsou dobré, závody jarní části ČP MTBO proběhnou v náhradních termínech

Ačkoli se epidemické nebezpečí stále snižuje, organizátoři neelitních sportovních soutěží stále nemají jasno, kdy budou moci závody legálně uspořádat. Týká se to bohužel i závodů MTBO. Pořadatelé závodů v Jesenici a Jilemnici se proto rozhodli své závody přeložit na příznivější období.

Školy a obchod mají bohužel před soutěžním sportem přednost, proto ani dnes nemá ČSOS žádné informace, zda bude možné ve vypsaných termínech pořádat legální sportovní soutěž. Povolena je pouze činnost tréninková, MTBO ligy již běží na plné obrátky. Závodit však mohou pouze eliťáci, a to za podmínek udělení výjimky pro konání závodu a plošného PCR otestování všech účastníků včetně organizátorů. To jsou podmínky, za kterých závod ČP s dětskými a hobby kategoriemi uspořádat nelze. Bohužel nikdo v tuto chvíli není schopen poskytnout pořadatelům závaznou informaci, kdy závodit možné bude.

Protože přípravy závodu potřebují nějaký čas fyzicky strávený v lese a v místě konání v období těsně před závodem, byl již právě uplynulý víkend hraniční pro rozhodování, zda pořádat či nikoli závody v Jesenici plánované na 22. a 23. května. S ohledem na téměř jistotu, že akce v plánovaném rozsahu nebude moci proběhnout, se pořadatel rozhodl přesunout termín konání na 21. a 22. srpna. Obdobné rozhodnutí učinili pořadatelé závodu v Jilemnici s tím, že náhradní termín bude teprve stanoven.

Rozhodnutí jistě není příjemné, otevírají se však možnosti závodění v průběhu prázdnin a pořadatelům tréninkových lig i termíny na zařazení dalších měřených tréninků.

| Zobrazeno 869x | Informace | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru