MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovský víkend MTBO ve Zvánovicích

Mistrovský víkend MTBO ve Zvánovicích Druhý červnový víkend čeká na MTBO komunitu první vrchol sezóny, kterým bude Mistrovství republiky a Veteraniáda na krátké a klasické trati. Na závody, které budou mít centrum v hotelu Legner ve Zvánovicích se přihlásilo 400 závodníků, kteří si určitě užijí krásné prostředí Jevanských lesů.

Tratě oproti posledním závodům v Bludově nenaservírují tolik výškových metrů, ale o to náročnější budou technicky. Bude tedy záležet nejen na fyzické kondici, ale především na tom, jak si se svým kolem rozumíte v těžkém terénu. V elitních kategoriích máme přihlášená všechna velká jména a můžeme se těšit na zajímavé souboje. Tím spíš, že naše reprezentace má za sebou hvězdný víkend na prvním světovém poháru v Rakousku a porazit někoho z čerstvých medailistů bude pro ostatní eliťáky určitě velkou výzvou.

Kromě tradičních zavedených kategorií bude po oba dny čekat na naše nejmenší orienťáčky i liniová trať. Děti se podívají do lesa a budou si moci vyzkoušet, jestli se jim na mapě podaří odhalit chytáky a zjistit, jak si vyfáborkovanou trať zkrátit.

Předpověď počasí je na víkend velmi příznivá, ale minulý týden se lesem prohnala vichřice, takže místy podle toho prostor závodu vypadá. Na závodníky čeká lehce až středně zvlněný terén s poměrně hustou sítí cest a cestiček různé kvality. Bude tedy potřeba věnovat mapě velkou pozornost a soustředit se, aby Vám zbytečně nepřibývaly najeté metry, ba dokonce kilometry. Když budete mít štěstí, tak Vaše trať povede místem, kde můžete spatřit velemloka.

V sobotu večer proběhne slavnostní vyhlášení v centru u hotelu Legner a bude následovat koncert živé kapely, která bike party určitě oživí. Pořadatelé velmi děkují společnosti DECATHLON Chodov, která je generálním sponzorem závodu. Tradičními sponzory závodů jsou prodejci sportovního vybavení, svazoví sponzoři SPORTICUS a HAVEN. Dále závod podpořili KALAS sportswear, puzzleshop.cz, Bohemia cosmestics, Centrum Seňorina, Autopilot, Tomic a mediálním partnerem je Kolínský deník.

| Zobrazeno 3418x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Petra Hec |
K zamyšlení
Tratě, prostředí i počasí krásné, ale myslím, že by bylo vhodné více myslet na pohodu závodníků, kteří se dostali do rodičovských let (a že nás není málo) a trochu více jim vyjít vstříc co se týká zázemí, předražený hotel a asi kilometr vzdálené parkoviště (pro většinu výchozí bod) bez pitné vody asi není úplně ideálním řešením, tak to jen tak k zamyšlení pro nás budoucí pořadatele.
-ury- |
No, letos je toho víc a ne směrem jenom na shromaždiště, ale do lesa a na závod. Za první tři víkendy je tu třeba nějaký bajkový klíč pro mapy, doporučení pro stavbu tratí, soutěžní řád. Možná se nevyhneme jednomu semináři za rok pro pořadatele, že ČP není náhodné setkání příznivců jízdy na horském kole po lese podle mapy...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru