MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Merida Bike Adventure míří do Krušných hor

BA9
Devátý ročník Bike Adventure se vrací do hor, kde celá akce v roce 2001 začala.
Přihlášky startují v úterý 19.5.

Merida Bike Adventure, populární cyklistický závod dvojic kombinující MTB maraton a navigaci v přírodě podle turistické mapy, má letos namířeno do Krušných hor. I když pro většinu lidí nezní názvy měst jako třeba Chomutov, Litvínov, Most až tak lákavě, hned za jejich humny se zvedá hlavní hřeben Krušných hor s opravdovými bikovými lahůdkami. Krajina centrální části Krušných hor je proti většině českých pohoří poněkud atypická: v horních partiích se jedná o rozsáhlou náhorní plošinu, kdy vedlejší vrcholy se zdají být téměř na dosah ruky. Cestu k nim ale komplikují hluboké údolní zářezy, ze kterých vyjet zpět na hřeben stojí pěknou porci sil a potu proceděného cyklistovým dresem. A právě v tomto kraji se odehraje 9. ročník originálního cyklistického podniku Merida Bike Adventure.

Centrem závodu se o víkendu 11. – 12.7.2009 stane okolí Horského hotelu Lesná, který se z pohledu neznalého návštěvníka nachází téměř „na konci světa“, mezi místními znalci jde však o vyhlášený cíl víkendových výletů a bikových vyjížděk. Trasy BA9 povedou z Lesné všemi směry a ti nejzdatnější účastníci by se měli dostat i na německé území. Jinak se v programu žádné převratné změny nechystají: opět půjde o dvouetapový závod dvojic, kdy tentokrát první den čeká závodníky 6 hodin, v neděli už jen „pouhé“ 4 hodiny. Jako každý rok si budou účastníci hledat optimální trasu mezi kontrolními stanovišti s pomocí turistické mapy SHOCart v měřítku 1:50.000. Stejná zůstává i kapacita startovního pole limitována na 1000 osob (500 dvojic), proto by si zájemci o účast na tomto největším bikovém orienťáku u nás měli ohlídat zahájení registrací, které bude spuštěno v úterý 19. května. V posledních letech byla totiž všechna startovní čísla vyprodána hned během prvních hodin přihlašování!

Pro ty, kteří by si Bike Adventure chtěli zkusit jen tak nanečisto, bude připravena varianta BA Open, kde počet účastníků není limitován a je možné přihlásit se až na místě v den závodu. Více k akci na www.bike-adventure.cz

| Zobrazeno 3989x | MTBO ostatní | Kamil -Kejmil- Arnošt

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Meloun |
Když Gery Fisher sestrojil horské kolo, dala konkrétní značka název celému sportovnímu odvětví. Proto dnes na Mountain Biku jezdíme všichni a to i ti co mají Meridu nebo Spešla a pan Geri, protože ví co je pro propagaci "jeho sportu" nejlepší si nestěžuje. Když VSP přišla s Bike Adventurem do ČR, stalo se v podstatě totéž. Média od bikerských časáků po televize přijala označení Bike Adventure za značku disciplíny a předala ji široké neorienťácké veřejnosti. Vzhledem k tomu, že podobné typy závodů mají částečně sloužit i jako ukázková náborová akce pro MTBO, je trvání na výlučném používání označení "Bike Adventure" pouze pro Bike Adveture medvědí služba, kterou si děláme sami. Ti spíš, že nemám dojem, že by to BAčku snad ubíralo závodníky. Přihlášky běžej pár hodin a je vyprodáno. Spíš mu to dělá jako vlajkové lodi disciplíny reklamu. Těžko nutit neorienťácké veřejnosti pro disciplínu nové označení, které by mohli používat i ostatní, to už nepřijme. Proč třeba u Sixu nebo Smržmena nemůžem používat označní zívod typu Bike Adventure? Že by stávající hegemonie Bike Adventure nestačila?
mAk |
Re:
nechápu kde bereš pořád to přesvědčení, že všichni používaj výraz že jedou BAčko, když jedou třeba SIX a nechápu proč si nenecháš vysvětlit, že když ostatní orienťáky na kole nalepíme pod zkratku Bike-O (samozřejmě pokud budou sami chtít) vykrystalizuje daleko bližší název týhle disciplíny.
Kejmil |
Re:
Označení "závod typu bike adventure" nebo "bike adventure" klidně ano, ale Bike Adventure už je zavádějící. Takový je můj názor.
Jelen |
druhý pokus
Já třeba název BA vůbec nepoužívám. Rok co rok jezdím na Poděbradku...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru