MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Měli jsme všechno! Tády dády dáááá….. #ČP Kladno

Přinášíme závěrečnou reportáž z posledního pohárového víkendu na Kladně z pera pořadatelů, která kromě informací o vítězech elitních kategorií a mistrovském titulu družstev, bude zcela jistě subjektivní, vychvalující se, bez špetky sebereflexe naprosto nekritická :) I když máme za sebou první běžně strávenou noc (spánkem), protože mnoho předchozích nocí pořadatelské trio: Pavel Štáfek, Svoby a Kouřa trávilo noci poněkud nestandardně přípravami celého toho cirkusu, bude tato reportáž ovlivněna také projevujícím se „opotřebováním" a únavou. Každopádně pokud někde chcete zveřejnit svoje kritické připomínky ke Kladenskému MTBO, rozvinout diskusní hádanice, nebo naopak vyjádřit dík či pochvalu, udělejte to prosím pod tímto článkem. Ať to máme na jednom místě pohromadě.

Splněný sen

Je to za námi. Konec dobrý všechno dobré – chtělo by se říci. Ale neodvažuju se. Jsem plný dojmů. Jsou věci, které se mi strašně líbily a jsou i věci které se mi hodně nelíbily. Jediný výstižný titulek který mě napadá je: Měli jsme všechno!

Krátce poté kdy jsem před lety objevil MTBO a začal jsem se mu věnovat jsem měl velký sen. Měl jsem sen uspořádat závody, které budou oslavou MTBO. Závody, kterými vzdám hold sportu, díky kterému jsem zažil spoustu sportovních zážitků, opojných pocitů vítězství (byť jsem nestával na bedně), fyzického vyčerpání, rozčilování nad mapou, a pocitů zmaru způsobeného vlastní blbostí při volbách postupů. Sportu, díky kterému jsem poznal spoustu fajn lidí a získal mnoho přátel. Po faux pas s neuskutečněnou Velkou cenou Koloshop.cz v roce 2010 a poté co jsem v červnu 2011 pro Děčínské pořadatele hostoval při jejich pořádání jako stavitel middlu a komentátor, jsem v roce 2012 našel ty správné parťáky pro uskutečnění tohoto snu: Pavla Štáfka coby „produkčního" který dokázal zařídit neuvěřitelnou spoustu povolení a podpor ze všech složek a struktur v rámci města Kladna – nemyslete, že šlo jen o jedno jednání s městem Kladno - a Petra Svobodu, který se zhostil role hlavního rozhodčího, ale především řídil celý proces přípravy map, a techniky okolo Sport Identu. Vycítil jsem že s těmito lidmi (kamarády) mám jedinečnou šanci splnit si tento sen.

Podali jsme loni v srpnu kandidaturu na pořádání, zalobovali u oddílu, který táké projevil zájem o finále ČP a dostali přiklepnuto. Rázem se stavidlo mojí kreativity otevřelo a začal jsem oba dva kolegy ovlivňovat, přicházet s nápady tak, aby výsledkem nebyl jen standardní finálový víkend, ale aby to bylo zakončení sezóny neobvyklé a hlavně velkolepé. Aby bylo opravdovou oslavou MTBO! Jak moc se nám to povedlo je na posouzení od vás, závodníků. Jak a jestli se vám to líbilo. Jak a jestli jste si to užili.

Já jsem si splnil svůj sen! A užíval jsem si to naplno!

Techničtí neumětelové, nebo parta šikovných lidí?

Nejsem technik. Jsem schopen něco vymyslet a pak „otravovat" ostatní ať zajistí, aby to fungovalo. V neděli jste se mnozí divili, jak podivně vypadaly vyčítací lístky: Jako stavitel tratí družstev jsem vymyslel koncepci tak, aby bylo co nejvíce průjezdů před tribunou (každý jede 2.kola). Na tom jsem trval a nechtěl ustoupit. Způsobilo to obtíže při nastavení softwaru. Není cílem tohoto článku dělat tady rozbor co a jak se musí kde nastavit. Jedno bych ovšem kritikům, kteří by snad chtěli říct, že jsme měli hezké závody, ale že techniku jsme nezvládli (že oni by to uměli nastavit líp) rád veřejně sdělil: Sám autor programu OORG (se kterým jsme věc konzultovali) nás znejsťoval, že způsob jakým jsme vymysleli dvoukolová družstva možná v OORGu nepůjde nastavit, že si není jistý jestli to program „přechroustá". Takže deficit nebyl v nedostatečné fundovanosti našich lidí, naopak Petr Svoboda a lidi, které jsme měli v IT centru, situaci zvládli a limity softwaru dokázali nahradit svojí invencí a svým umem! A já jim za to za sebe (a doufám že i za vás) děkuju, protože upřímně: Obyčejná varianta družstev - odjezd do lesa, přijezd na předávku – která visela ve vzduchu - by mi nepřišla tak parádní jak to nakonec bylo.

Měli jsme všechno!

Když tak přemítám nad tím co všechno se o uplynulém MTBO víkendu událo, i mě samotného překvapuje kolik toho bylo. Měli jsme všechno: Parádní sprint srovnatelný s mistrovským závodem. Měli jsme na poměry MTBO obrovskou Show před OÁZOU, se startovním koridorem vedle vchodu do BILLY a mapovým startem u Mounfieldu! Měli jsme (odposlechnuto od závodníků) prý parádní sprintový prostor. Měli jsme sprintové tratě, kde cílové časy byly 15 až 20 minut. Měli jsme diskvalifikaci Eliťáka ze třetího místa a jeho následnou rehabilitaci od Jury. Měli jsme díky tomu „mini školení" o výkladu mapového klíče a pravidel, které bylo vpasované do Slavnostního vyhlášení. (pouhý den předem na schůzi sekce MTBO bylo zmiňováno že osvěta pravidel je žádoucí).

Měli jsme důstojné slavnostní vyhlášení ve vysoce reprezentativních prostorech, které alespoň mě evokovalo srovnání s prostory loňského vyhlašování na MS v Maďarsku. Zároveň jste si užili srandu při virtuálním MTBO a při hříčce s vyhlašováním Českého lva MTBO 2013 v kategorii herečka W21E a herec M21E. (Mimochem už se mi hromadí prosby o zveřejnění nominačních slidů s fotografiemi a názvy filmů na webu mtbo.cz. Vyzývám proto tímto ty, kterých se nominace týkala, aby v komentářích stvrdili souhlas se zveřejněním resp. případný nesouhlas. Nebude-li někdo z nich proti předám prezentaci webmasterovi mAkovi který jí umístí na web) Měli jsme netaneční diskusní afterparty, kde se dokonce i hrály karty, jak jsem si všiml (Giganti). Měli jsme ale i taneční disko-afterparty. A měli jsme i hard core afterparty (prý po vzoru začátků MTBO) U začátků MTBO jsem nebyl, ale výsledek této části afterparty je ten, že některými účastníky bylo ničeno a zničeno vybavení prostoru sálu, který patří Kladenskému hokejovému klubu. Tento incident je pro mě nejsmutnější částí víkendu a bohužel mě čeká jeho dořešení s pachateli. Chci věřit, že se k tomu postaví odpovědně.

Měli jsme (stejně jako mnozí jiní pořadatelé) pár chybějících cest (např. v mapě middlu) a kritické hlasy, že kontroly stavěl pěšák, který neví, jak potřebuje mít biker postavenou kontrolu. Měli jsme cyklisticky atraktivní start družstev. Měli jsme přímo na závodech redaktora mtbs.cz, takže lze očekávat i původní reportáž na nejčtenějším Českém bikovém serveru. Měli jsme ukradenou kontrolu v průběhu závodu MČR družstev, údajně psem! Pes byl prý spatřen, jak s hliníkovým stojanem v tlamě odbíhal kamsi – takže tak trochu SMIK (OB s migrujícími kontrolami). Nicméně kontrolu jsme velmi rychle instalovali novou (děkujeme za koordinaci těch závodníků, kteří místo toho, aby nám spíláli co jsme zkazili, nebo požadovali ukončení závodu, nám pomohli mistrovský závod udržet „v chodu")

Měli jsme tribunu! Nakonec nebyla plná, ale byla naše! Byl na vás odspodu od mikrofonu skvělý pohled, a bylo vidět, že si to na tribuně užíváte. Na mexickou vlnu, ke které jsem vás původně chtěl vyzývat, sice už nedošlo. Přiznávám, že už jsem v neděli v poledne měl dost „vybité baterky" (nikoliv v mikrofonu) a fungoval jsem na záložní zdroj... Ale hlavně: Měli jsme krásné počasí! Sluníčko v sobotu a počasí bez deště v neděli nám výrazně pomohlo, aby vaše zážitky byly spíše pozitivní, otázka je zdali tomu tak skutečně bylo?

Dejte nám to prosím do komentářů pod tento článek. Opravdu nás zajímá jak se vám na našich závodech líbilo. Že to bylo jiné, neobvyklé, to víme – s tím vědomím jsme to chystali. Ale jestli se to spíše líbilo, nebo spíše nelíbilo, k tomu máme zatím jen pár vyjadření od nejbližších přátel.

Neměli jsme jen vyloženě špatné počasí a žádný vážný úraz (alespoň o tom nemám v tuto chvíli informace). Snad ani nikomu nebylo ukradeno kolo, což na rozdíl od závodů „na louce u lesa" u našeho typu městského centra závodu hrozilo více. Je dobře pokud se tak nestalo.

Borec na konec

A kdo u nás na Kladně vyhrál? V obou elitních kategoriích vítězové získali takzvaný double.

Martina Tichovská, která byla v čele žebříčku ČP MTBO před závody na Kladně, nepřipustila v posledních dvou závodech žádné zdramatizování a Sprint i odpolední Middle vyhrála. Večer byla tedy vyhlášena vítězkou Českého poháru MTBO. Druhé místo ve sprintu obsadila Renata Paulíčková a třetí místo Míša Lacigová. V odpoledním závodě na krátké trati dojela za vítěznou Martinou Tichovskou na druhém místě Stanislava Fajtová a třetí byla Renata Paulíčková.

V elitní kategorii mužů získal ze dvou sobotních závodů double i Kryštof Bogar. Vítězstvím ve sprintu tak potvrdil, že jeho výsledky v MTBO nejsou dány jen díky cyklistické převaze (na jaře trénoval s takovými esy jakými jsou Jaroslav Kulhavý, Zdeněk Štybar, nebo Tony Martin – aktuální mistr světa v silniční časovce), ale i díky excelentní rychlosti mapování o kterou ve sprintu jde především. Druhé místo ve sprintu obsadil Marek Pospíšek a třetí Jiří Hradil. V odpoledním Middle se za Kryštofem Bogarem v druhém nejrychlejším čase zařadil Honza Svoboda a třetí za ním skončil Vojtěch Stránský.

V nedělním závodě se „Borcem na konec" stalo družstvo A-team NOVO Bruntál, kterému se podařilo porazit favorizované družstvo Tesly Brno a stali se tak mistry ČR družstev pro rok 2013. Třetí nakonec skončilo družstvo SK SNS Smržovka, které na stupně vítězů poskočilo po diskvalifikacích velmi rychle jedoucích SK OK 24 Praha a USK Praha, oba pražské oddíly respektive jejich družstva se nevyvarovala chyb při ražení. USK Praha orazilo v jednom úseku jinou farstu a v případě OK 24 Praha jedna z členek družstva fatálně zapomněla orazit kontrolu na výměně mapy.

Celkové výsledky Českého poháru MTBO 2013 jsou:

muži Elite (nejlepších 6)

1. Vojtěch Stránský (SKOB TJ Sokol Kralupy n. Vlt.)
2. Martin Ševčík (KOS TJ Tesla Brno)
3. Jiří Hradil (SKOB Zlín)
4. Honza Svoboda (SK SNS Smržovka)
5. Marek Pospíšek (KOS TJ Tesla Brno)
6. Jan Lauerman (OK Jihlava)

ženy Elite (nejlepších 6)

1. Martina Tichovská (USK Praha)
2. Renata Paulíčková (OK Jihlava)
3. Fajtová Stanislava (ŠK VAZKA Bratislava)
4. Naděžda Skácelová (LKT 80 Šumperk)
5. Marie Březinová (LKT 80 Šumperk)
6. Natália Tyszová (KOB Děčín)

| Zobrazeno 6178x | MTBO ČP + MČR | Jan -Kouřa- Kouřimský

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Petra |
názor
Účastnila jsem se sobotních závodů a musím říci, že se mi velmi líbily, i když jsem si ve sprintu vybrala mapové chyby za celou sezónu. Velmi příjemné bylo vyčítání čipu přímo v cíli middlu :-) Pěkné závody a s nápady :)
Martina Tichovská |
Jinak dobrý
Celkově se mi závody spíš líbily. Příště bych jen kladla větší důraz na kvalitu tratí a včasné vyvěšení výsledků než na ten kolotoč kolem všeho ostatního, přišlo mi to všechno strašně překombinovaný a rozstrkaný. Z tratí mě uspokojil asi jen sprint. Ale jinak dobrý.
Čmelda |
Paráda
Závody super, jen trošku nešťastná stavba při middlu, kdy jsme měli ideální postup přes start v elitní kategorii a možná eště to, že při družstvech na posledním úseku by asi měl bejt pytel stejnej pro všechny... jinak ale závody hodnotím velmi kladně supr zázemí atd... :)
Martin Tušl |
Jelo se mi pěkně
Nejde myslet na všechno a méně bývá někdy víc. Na můj vkus trochu moc kombinací... Oaza, Sletiště, start middlu... určitě náročné na organizaci a místy složité se v tom vyznat.. alespoň jsem si prohlédl Kladno, taky dobé. Poprvé v životě jsem si užil štafety. Kdybych mi v cíli middlu nezastínilo zrak sebeuspokojení i na bednu bych zajel. Kouřo líbilo se mi to, díky. Ma
Natália Tyszová |
Souhlas se zveřejněním nominačních slidů
V princípe sa mi preteky páčili, výborné zázemie, pekné vyhlásenie a obdivuhodný zápal pre vec, avšak viaceré veci mi neboli práve po chuti.

Urobiť šprint na parkovisku nákupného centra na jednej strane pomôže zviditeľniť MTBO, no je to ten pravý spôsob, akým tento šport prezentovať? Nie som úplne presvedčená o tom, že medzi ľuďmi, ktorých náplňou sobotného poludnia je návšteva obchoďáku, sa nájdu noví nadšenci nášho športu. Trať šprintu sa mi páčila, až na prejazd spoza obchodného centra do lesa. Osobne by som preferovala štart v lese namiesto divadielka na parkovisku. Mala som z toho pocit, že šprint je viac pre „divákov" ako pre pretekárov samotných. Tráviť sobotu na parkovisku obchoďáku naozaj nie je to, čo od orienťáku očakávam, omnoho radšej som  zašitá niekde v lese na lúke za nejakou Hornou Dolnou, ako to bolo vo Viničných Šumiciach. Ale budiš, bol to prímestský šprint.


Popoludní na middle a v nedeľu som nemala najlepší pocit z mapy. Stavba krátkej trati tiež nebola úplne domyslená, postaviť jednu z volieb postupu cez štart nie je vôbec dobré. Kontroly pri jazere (v prípade žien 37 a následne 71) mi prišli dobré iba na to, aby sa v bodkovanom zjazde s výkričníkmi urobili pekné fotky ako ľudia bicykle nesú, resp. cez ne letia. Na druhej strane, z tohto miesta bola zaujímavá voľba, avšak, ako už bolo spomenuté, nie veľmi šťastná cez štart a spomínaným krpálom v protismere. Takisto medzičasy nie sú úplne v poriadku, žeby som postup 37-71 išla iba jednu sekundu? Výsledky som sa dozvedela až večer pred vyhlásením, nejako mi to ušlo, kde vlastne viseli?


V nedeľu na štadióne to bolo veľmi pekné, hoci na prvé počutie zbytočne prekombinované. Škoda len niektorých sporných miest v mape, pri postupe na 41 som sa zrazu ocitla pri 40, očividne som to musela rúbať „lesom", po ceste ktorá v mape síce nebola, ale v teréne áno. Takže som sa stratila a ešte k tomu by som podľa pravidiel mala byť disk.


Organizačne niet čo vytknúť, všetko na úrovni a vo veľkom štýle. Bolo vidno snahu urobiť všetko čo možno najlepšie, najkrajšie, naj..., avšak miestami pokulhávala športová stránka veci, t.j. mapy a trate, to, kvôli čomu sme všetci vlastne prišli.


Každopádne vďaka za pekný športový víkend!


Mimochodom, v článku sa pri mojom mene uvádza klub ŠK VAZKA Bratislava, čo nie je pravda, pohár jazdím za KOB Děčín.

Kouřa |

Natálko, omlouvám se za nesprávný klub - opraveno.


Jinak dík za postřehy

Pavel |

To, jestli MTBO patří k nákupnímu centru či na jakékoli jiné podobné místo, je opravdu námět k široké diskuzi. Když se budeme schovávat do lesů, na jednu stranu to pro nás jako závodníky i pořadatele bude daleko větší pohoda a relax, na druhou stranu zůstaneme sportem podivínů, kteří úmyslně blouděj někde v lesích. Proto jsme to chtěli udělat trochu jinak a s dopředu velmi nejistým výsledkem vyzkoušet, co to udělá.


Na Kladně si závod osobně zkusilo několik novinářů, snad poprvé jsme na titulní straně (údajně) nejlepšího bikového zpravodajství v Evropě mtbs.cz a do příští sezóny mám info o několika nových lidech pro MTBO, kteří do soboty vůbec netušili, že něco takového vůbec existuje a hned v cíli middlu se chtěli někam registrovat.


Obecně k orienťáku v městských aglomeracích mám tolik, že zkusit by se mělo všechno.  Mezi mé nejlepší o-zážitky dodnes patří koupací orienťák v mega aquacentru v Liberci. Při výběru sprintového prostoru na Kladně byly jednou z variant i prostory rozpadající se průmyslové zóny Poldi či samotného centra města. Souhlasím, že orienťák patří především do přírody, ale občasná změna nemusí být na škodu.

KLádin |

To, jestli patří Sprint k nákupnímu centru či na jakékoli jiné podobné místo až tak námět k široké diskuzi není, aneb trocha historie: IOF zavedla formát sprintu právě proto, že záviděla PWT její komerční a mediální úspěch, a tak vykradla jejich know-how a skrze sprint po městech se chtěla široké veřejnosti a médiím také ukázat. My jako bajkeři jsme s několikaletým zpožděním pouze svezli s tímto trendem. Můzě se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co stím můžeme dělat.


Z tohoto pohledu bylo naopak 90% trati úlidba závodníkům a parádní orienťácký zážitek, a pouze necelých 10% objezd obchoďáku, což je myslím poměr tak akorát...


Mě spíš zarazilo, že poté co odstartoval Kryštof jako by bylo ticho po pěšině, a přitom přesně tou dobou začala do cíle dojíždět red grupa a místo očekávaného přívalu informací jak si dojíždějící závodníci stojí, jsem musel počkat, až si všichni vyčtou čip a vyvěsí se výsledky, a přitom to mě zajímalo víc, než hodinu a půl dlouhý monolog popisující závodníky na startu.


Jinak s odstavci o middlu a družstvech bych s Natálkou souhlasil, ale i tak se mi závody moc líbili, počasí supr, večírek dobrej, Pařezovic oktávka se stala hitem FB...

Věrka |
...
Kouřo, klobouk dolů za zorganizování těchto závodů. Zejména v tom počtu "hlavních" organizátorů to musela bejt pěkná fuška. Všichni, co něco kdy něco většího pořádali, tak vědí. Upravila bych pouze tvůj komentář ohledně ukradnutých kol... jízdní se vám podařilo ohlídat, ale ty 4 kusy z mýho auta už asi jezdí někde po Kladensku na jiném vozu :o(. Nicméně pan odtahář byl velmi zábavný po celou cestu dom. Jinak dojmy ze závodů velmi pozitivní, dost se mi líbila "akčnost" družstev. Je super, když se ty tratě moc nenatahujou a je to drámo až do konce. Takže ještě jednou díky a zase někdy příště.
Pavel |
Věrko, fuška to opravdu byla;-) Díky za komentář, ukradených kol je mi líto, doufám, že máš dobrou pojistku. Neznám úplně podrobnosti, případně napiš, zda můžeme v tomto ještě nějak pomoci (některá místa byla pod kamerami, které nejsou v policejní síti, tak případný záznam...) V tomto ohledu je mi za naše město dost stydno, nemluvě o tom, že (hliníkové) stojany s kontrolama kradou už i psi.
kekety |
Techničtí neumětelové, nebo parta šikovných lidí?

Závody hodnotit nebudu, to zvládnou jiní. Jen bych rád pochopil jaký vliv na software měl průjezd kolem tribuny do druhého kola? Kdyby byl povinný úsek někde v lese, tak je to přece stejné. A to pořadatelé běžně dělají a software to zvládne. A jedna kontrola při závodu dvakrát je taky běžná v každém motýlku.


 

Svoby |

Ahoj Kekety,


máš pravdu. Rozdíl oproti povinnému úseku "někde v lese" byla v našem případě přidaná výměna mapy. Pro správný tisk se musel zařadit do tratí v ocadu další start, který byl v rozdílném pořadí pro úseky mužů a žen.


Každopádně, hlavní důvod, proč jsem finálně rozhodl nasadit připravený plán B a tedy "poloautomatické" zpracování čipů s následnou ruční validací farstových kontrol byl, že nikdo, ani po konzultaci s autorem nedokázal z oorgu vyjet takto naimportované varianty tratí pro kontrolu a ujistit mě, že to celé bude správně fungovat. Bylo to pracnější, ale jistější i za cenu tím vzniklé nestandartní podoby lístečků a zpoždění zpracování výsledků. Za obojí se omlouvám.

Lukáš Hýbl |
díky

Mě se to teda líbilo moc! Nakonec mi nevadila ani ta dlouhá cesta na start middlu. Docela se mi potvrzuje pocit, že příměstské lesy jsou pro bajky docela dobré prostory, protože je tam hodně cest a cestiček, ve kterých je snadné se zamotat. Jediné co mi chybělo bylo aktuálnější komentování co se dálo na trati družstev (můj subjektviní pocit). Měli jsme super podívanou z tribuny, ale ne všichni všechny znají, natož aby stíhali počítat pořadí. Ti nejlepší povětšinou hlášeni byli, ale o ostatních jsem se toho moc nedozvěděl, takže jsem třeba vůbec netušil na jakém místě se naše družstvo pohybovalo (teda jo, mezi 20 -40 místem), což mi trochu bralo nadšení jako divákovi. Většinou mívá komentátor k ruce asistenta, který dodává podklady a taky by to asi chtělo radiokontrolu, což je, připouštím, zas technická složitost navíc.


Takže bych chtěl všem pořadatelům, a hlavně Kouřovi, moc poděkovat za netradiční zážitek!


Díky!!!

Ivana A. |
Děkuju
Děkuju za další úžasnej MTBO víkend - závody, kde se nadšení pro věc, srdce, kreativita, poctivá práce i propagace MTBO nedaly přehlídnout ;-) Zas jsem si dokonale vyčistila hlavu mezi lidma, kde je mi dobře a už teď se těším na jaro :-) Letošní sezona byla plná parádních víkendů, výkonů i zážitků a dík všem, které orienťák na kole baví a taky něco pro něj ( pro nás ) dělají... DÍKY :-)
Míla Lišák Lukavec |
Fajnový vákend

Ano, to se vám povedlo, byl to fajnový víkend.


Trochu moc pompézní a na efekt, ale já spíš obdivuju stavitele trati a kartografa. A to jsem opravdu moc neměl co obdivovat. Většina kontrol byla "na obrátku", což je obvyklý bajkerský nešvar, zvláště když na kontrole obracejí 3 borci do protisměru. Taky kartograf je asi milovník pravítka, protože ty přímé cesty dost "hadovaly". O vhodnosti postavit ideální postup v protisměru startu už řeč byla, zkusil jsem to jinudy a bylo to od dost pomalejší. Na druhou stranu jsem vám asi 2x spolknul návnadu a jel hezky, jenže pomalu, to je dobrý, chytáky mají být, to pak je zajímavé a ne stupidní. Nicméně chyták typu kontrola 47 na pěšině a 67 na vedlejší pěšině (sprint), to je sprosťárna, i když na OB tyhle chytáky (47 a 67, 69 a 96, 56 a 65 atd.) někteří "moudří" z vedení OB doporučují, místo aby vymysleli variantní postup mezi kontrolami.


Jo a taky mnoho borců drtilo pěšinu lesem, zatímco krásná cyklostezka byla 10m daleko a rovnoběžně s lesní pěšinou. V cíli tvrdili, že stezka na mapě nebylo.


Takže kamarádi díky a zase někdy někde ahoj!


 


 


 

Martin K. |

Já nevidím žádnou prasárnu u kombinace kontrol 47 a 67. Kdyby tam bylo 69 a 96, budiž. Na to jsem se nachytal před mnoha a mnoha a mnoha ... lety při hendikepu 3-denních závodů u Pezinku. Obě byly prohlubně, obě v kroužku, předposlední kontrola ... To už bys mohl prohlásit za prasárnu i kombinaci 74 a 76. Jsou to stejné číslice jinak poskládané.


Na tohle téma už se diskutovalo několikrát. "Povinností" závodníka je si kontrolovat kódy, zejména u štafet, kde se dají kontroly blízko sebe více než předpokládat.


Kdo někdy něco stavěl ví, že je to v 99% případů kouzlo nechtěného a prostě se občas více či méně podobné kódy potkají nedaleko u sebe, s tím musíme počítat. Já se třeba v Ne nachytal na 45 a 46, což se za jízdy přes kořeny fakt blbě z mapy rozezná. Ale zastavil jsem, podíval se pořádně do mapy a ke správné kontrole přeběhnul. Ani ve snu mě nenapadlo hledat chybu u pořadatele. Byl to můj omyl.

Lišák |
Promiň, nechci hledat chybu u pořadatele, jen mě to nachytalo, musel jsem se vrátit. Samozřejmě se to stane, to je holt kouzlo nechtěného. Ale na OB to fakt doporučujou, tak preventivně brojím, abysme nesklouzli k podobným blbostem jako sousední 31 a 131 a podobná zvěrstva.
Martin K. |

V poho ... :-)


My v JmO v SI sadě kontroly 66-99, 68-89, 69-96, apod. vůbec nemáme a dokonce to je v nějakém dokumentu doporučeno nepoužívat. Dost mě tedy překvapuje, pokud to někdo naopak používat doporučuje. Nechci se nikoho dotknout, ale je to m.g.r. :-)

Kouřa |

K původnímu Lišákově komentáři že: K47 a K67 vedle sebe (na sprintu) je chyták a sprosťárna, bych rád řekl že jde o kouzlo nechtěného - jak Martin K. věří níže. Postavil jsem nejdřív M21E vzestupně a poté umísťoval další kontroly a vymýšlel klony. Že vyšla 47 a 67 do jednoho prostoru je dílem náhody, ale věřte nebo ne, všiml jsem si toho a nepřipadalo mi že číslo 47 a 67 jsou zaměnitelné.


Lišáku, pokud bys chtěl blízké dvě či tři kontroly mít tak aby první i druhé číslo jejich dvojčíslí bylo různé, hádám že si tím na sebe ušiješ kromě balancování voleb i docela slušný "sudoku"


BTW: v první verzi jsem zapomněl vynechat právě kontroly 66 a 68 které nejsou z důvodu rizika záměn doporučeny a díky kolegům kteří mi dělali oponenturu jsme je samozřejmě vyhodili. 66, 68, 89 a 99 jsou jasný. Ale když zmiňujete 69 tak ta ničemu nevadí, je z obou stran stejná - jen pokud bys postavil i 96 tak bys jí měl dát na druhou stranu lesa, ale problém u těch prvních čtyř tkví v záměně při čtení z druhé strany..


Čekal jsem námitky na chyták K65 a K46 které jsou na velmi snadno zaměnitelných rozdvojkách - tam to byl ode mě záměr - i o tom je podle mě sprint - dát si pozor na velmi podobná místa - ale opět: kód 65 a 46 nepovažuju za podobné či zaměnitelné. naopak např 62 a 63 bych tam nedal.

Fanda Pašek |
Moje dojmy
Já mám ze závodů rozpačité dojmy. Očividně byla snaha udělat závody viditelné, pěkné a zajímavé, někam to posunout, dát o nás vědět, vyzkoušet něco nového, ale trošku mi přišlo, že to bylo na úkor toho co bylo v lese. Tenhle dojem si teda vezu z neděle (sprint i krátká se mi líbily), kdy jsem se nějak nebyl schopen sžít s mapou a moc si to neužil. Nepochopil jsem mapu okolo kontrol 40 a 41 a nemohl jsem najít cestu (asi problém mezi helmou a kolem), která v mapě byla jako krátká čárka. Ve skutečnosti měla pokračovat z dlouhé čárky přes plnou cestu od rybníčků v SZ části mapy směrem na jih. Zvláštní byl start prvních úseků s mapou v obálce. K čemu to bylo dobré? Podle čeho se řadily první úseky na startovní čáře? Je vůbec nějak určeno v jakém pořadí tam mají stát? Nelíbily se mi děti (nejspíš startující v Open kategorii) motající se v koridorech při závodu družstev. To není moc bezpečné. Smělo se při družstvech jet po cyklostezce, např. mezi kontrolami 48 a 52? Já vyrazil z kontroly 48 na silnici (která asi měla být zakřížkovaná) a když jsem zjistil, že hned vedle vede cyklostezka (souběžná se silnicí), tak jsem po ní vyrazil, jelikož po silnici jezdila spousta aut. To je asi na disk, ne? I když ta cyklostezka je zakreslena nějak divně. Myslím, že nejsou dořešené posuny startovních časů u lidí co jeli z hanba startu. A při sprintu se mi nelíbily nezvykle zahnuté (zalomené) spojnice mezi kontrolami.

Nechci, aby to vyznělo negativně, spíš by to měla být zpětná vazba pořadatelům, závody byly jinak jako vždy fajn, díky.

Kouřa |

Fando, rozjížděči prvních úseků měli být seřazeny podle pořadí družstev z loňska, nebo podle favoritů vzestupně, tak jsem to chtěl - bohužel jsem se kvůli průseru na afterparty zdržel do 3 ráno a kolegové kteří se mě v té věci snažili dovolat to cca v půl druhé v noci udělali podle toho jak se družstva přihlašovali a ráno jsme si to už nevykomunikovali - uznávám že to byl náš nedostatek - mělo to být jinak včetně představování družstev při nájezdech rozjížděčů ke start lajně. Je to cyklistickej rituál, ale chápu že někomu nic neříká... Trochu na obranu bych rád řekl že ještě v 9:50 nemělo 20 družstev vyzvednutá startovní čísla a v 9:55 jich stále bylo 6!


O dětech v koridorech při závodu nevím, ale pokud jsem na něčem trval a několikrát to opakoval: aby v koridorech nikdo nebyl, nechodil a nejezdil přes ně ani pod obloukem ani tudy nevolil přemístění se do předávkového prostoru a téměř každý druhý mě tváří v tvář nerespektoval a dělal si co chtěl, tak bych se nějakým dětem ani nedivil.. Víš ono je těžký zajistit bezpečnost když tě tolik lidí má na salámu... Co bys navrhoval? Pěstí, nebo červenou kartu? Když už mi trochu ujeli nervy a závodníka který si posunul zábranu dovnitř koridoru, aby se mohl projet na kole v protisměru jsem se zeptal na číslo a s vážnou tváří řekl že toto družstvo bude disk, tak se na mě díval jak zjara...


Po cyklostezce se smělo. bylo těžké oddělit zakázání silnice a nezakázání cyklostezky.(jak bys to zakreslil?) Tak jsme nechali obojí volné, s tím že každého snad napadne zůstat na cyklostezce, když je hned vedle silnice.


A zalomení čar mezi kontrolami na sprintu je doporučená metodika sprotovní komisí MTBO. Účelem je aby jsi viděl zřetelně cesty které by ti jinak spojnice zakryla. Na mnoha závodech na takovou nedbalost (když to stavitel resp. tiskový úpravce neudělá) spousta závodníků pyskuje. Mezi nimi i já - už se mi párkrát stalo že jsem jel delší a nevhodnější postup, protože jsem si kvůli spojnici nevšiml např kratší tečky. Chápu že jsi možná z OB zvyklý na přímé spojnice, protože pěšáci to nemají zapotřebí lomit. Nicméně to co se tobě nelíbí, níže v této diskusi kvituje jako správné vedoucí sportovní komise Honza Urban alias xOB

Kouřa |
Nicméně to od tebe zle nevyznívá a díky za názory. Ani já to nemyslím zle - jen vysvětluju své pozice... :)
-ury- |
lámání spojnic je dobře, ještě to dotáhnout i do farst na štafety pokud to jde, 54-57 v neděli by si to taky zasloužilo, ale fakt, že tam ta neviditelná varianta po tečce nebyla asi lepší
Kouřa |
ury, takhle vypadá trať družstev v OCADu: http://goo.gl/y8XJOL a nejde po částech si to pozhasínat... Chtěl bych tě vidět jak bys zalamoval spojnice u jednotlivých variant.. Nebo chceš říct že bys zalamoval poté co bys nechal OCAD to nalosovat? To bys pak sice viděl jednotlivě, ale musel bys upravovat 250x (50 družstev po 5ti členech) navíc každý měl oboustrannou mapu, takže 500x upravování - jdeš do toho? Mimochodem upravování spojnic a umísťování kódů u 20ti tratí Sprintu byla práce na 4 hodiny. (dělal se s tím Svoby) Nevím jestli umíš s OCADem, ale měj trochu soudnost: proč bysme to u družstev neudělali kdyby to šlo, když jsme to u sprintu udělali?
-ury- |
to nemělo bejt rejpnutí, ale technická poznámka. už tak jsem si připadal jako docela velkej pruda. to byla spíš technická otázka. kdyby to šlo, tak budu rád, když ne, tak mě to fakt nevadí :-)
xOB |
Prave ze to zalamovani jde. Jakmile zalomis spojnici mezi dvema kontrolama, tak kdokoliv tuto variantu ma na farste, tak spojnice je zalomena pro vsechny stejne.
Fanda Pašek |

Děti v koridorech - šlo o děti, které jely Open a dojížděly do cíle svůj závod. Když jim je deset, tak pro ně není moc bezpečné dojíždět stejným koridorem jako ostatní (to není z mé hlavy, v podobném duchu jsme se o malých dětech bavili v pátek na shromáždění sekce). Mohly startovat třeba dříve, aby stihly dojet před družstvy anebo to řešit nějak jinak (např. samostatný koridor, jiný start, jiný cíl, ...), abychom tak předešli zbytečnému střetu ... to je k obecnému zamyšlení, co s nimi udělat příště.


 


Cyklostezka - zakreslil bych ji asi plnou anebo jako silnici. Z toho jak to je teď jsem při závodě nepochopil, že je tam cesta po které můžu jet. Viděl jsem jen tu velkou silnici.


 


Zalomení čar - já plně souhlasím se zalomením či vyřezáváním, když to něco zakrývá. Dělá se to samozřejmě i na pěším OB. Jen mi přijde, že by pokud to jde měla vést spojnice přímo mezi kontrolami a spíš čáru přerušit než ji několikrát zalomit či ohnout. Např. mezi kontrolam 64 a 43 na trati M21A to evokuje k tomu vyrazit na 43, i když správně by měl závodník vyrazit na 65. Obdobné to je u postupu 65 a 67 (trochu to vypadá, že má závodník vyrazit z 65 na 72). A nechápu proč je zalomená čára mezi 50 a 61.


A dost, to stačí, šťourám se v blbostech. :-)


 

Graubna |
Óda na Kouřu

O víkendu v Kladně


měl jsem se moc kladně.


Kouřa si tam plnil sen,


vytáhl nás všechny ven.


 


Metelsku blesku.


sprint byl skoro v Tesku.


Eliťáčtí lampióní,


startovali z rampy oni!


 


Pak byl přesun na midl,


cestou jsem ji zahlídl!


Nedělní to start i cíl -


TRIBUNA, o níž jsem snil!


 


Ktátká byla moc moc fajn,


ten kdo nebyl – nemá šajn.


Prostě hezké svezení,


místy trošku lezení.


 


Potom rychle na Sletiště,


atletky tam byly ještě!


V trenýrečkách na tartanu,


myslet na ně nepřestanu!


 


Při večerním vyhlášení,


student byl i ten kdo není.


Odehrávalo se totiž v aule,


což tomu dodalo koule.


 


Po přesunu na zimák,


první brčko uzmul mAk.


Pak teprv začala pařba,


stejně jako jiná každá.


 


Ráno sečetly se ztráty,


čtyři kola Agnes táty.


Potom taky žaluzie,


Jágr to snad zacáluje.


 


V neděli moh‘ Bruntál slavit,


textem z dílny „Michal David“:


„My jsme ten správnej tým!“


...a to už byl poslední rým.
Dík za závody :)

Graubna |
...snad mě Svěrák nezažaluje, když se mu tak starám o Kukyho 8-)
mAk |
dobře TY (c: Jen to brčko by se mělo doupřesnit, aby si někdo nemyslel něco o čadění ((c:
Kouřa |

Teda Graubno, ty ses vyšpulil :) nečekaně.....


P.S. mAkovo brčko bylo fakt proklatě dlouhé...  viděl sem ho jak pak chtěl napojit další, ale záhy zjistil že pod kolenem už si půlitr držet nedokáže :)))))

JaRyn |
Českého lva MTBO 2013, za mě OK, ven s tím!
Kouřo, ty seš fakt megablázen, gratuluju!
Martin S. |
Poznámky pro pořadatele závěrečných závodů sezóny 2014

Díky za zajímavé závody. Protože budeme pořádat závěrečné závody sezóny v roce 2014, dokopal jsem se k sepsání pár řádků na web Ekonomu, abych nezapomněl, co se mi líbilo a co naopak nezopakovat. Přes hromadu kritických poznámek se mi závody líbily, pořádali jste je s nadšením a to bývá často to nejdůležitější.


Za zmínku o SMIKu díky, ale bohužel ten pes asi neznal pravidla, protože na SMIKu kontroly odjíždějí zásadně dle jízdního řádu a ne dle nálady :-(

Pavel |

Martine, díky za pěkné shrnutí. Nemohu nereagovat na zmínku o "spoustě" obyvatel v příměstském lesíku. To, co jste zažili, byl oproti jiným víkendovým dnům za stejného počasí tak třetinový provoz. Z lidí, které jsem potkal v lese, bylo i pár takových, kteří přišli na čumendu díky naší kampani, naopak provoz pejskařů a houbařů byl velmi slabý! Nakolik to bylo způsobeno kampaní (billboardy či cedule  u lesa na sídlišti jste asi viděli, dále jsme měli mj. cca 9.000 výtisků informace o bloudících ;-) cyklistech v kladenských tiskovinách, které lidi docela čtou) a nakolik to bylo třeba kvalitním programem v televizi, to nevím, ale jsem si jistý, že na kladenské poměry bylo v lese prázdno.


Pochopitelně, i když v lese zůstane jediný civilista, dle zákonů schválnosti je to většinou ten největší možný d...l - viz kauza migrující kontrola :-)


Jinak, musím zde vyseknout obrovskou poklonu vedení NC OAZA, které se k celé akci postavilo s nadšením a velmi aktivně. Třeba ty zmiňované billboardy nejsou ani tak zásluha moje nebo Kouřova jako spíš vedení NC, které samo tuto variantu nabídlo a zajistilo. My si to jen nafotili a namalovali. Je fakt, že tak plný food court asi dlouho neměli;-)

Kouřa |

Martine, skvělá zpětná vazba na stránkách Ekonomu. Líbí se mi. A v mnohém souhlasím. Přeju ať se za rok z našich nedostatků poučíte.


Jinak opravdu v lese byl naprosto minimální provoz než běžně! Jezdil jsem tam mapovat (na sprint a na Družstva v červenci, srpnu i v září když mrholilo a pokaždý tam bylo mnohem mnohem víc lidí - jsem přesvědčenej že info direct kampaň která měla 9000 ks náklad - a o které vy jako závodníci vůbec nic nevíte, zafungovala. Bohužel i tak se našel blbej pes :( kdyby byl stojan ze dřeva tak budiž, ale fakt nechápu jak může pes "aportovat" hliníkovej čtyřhran (měl jsem vlčáka, něco o tom vím, málokterej pes kousne do kovu a odnese ho - na to musí být speciální výcvik...) Každopádně budete-li mít les blízko Říčan, doporučuju osvětu o konání závodů mezi usedlíky nepodcenit.

Albert |
Za mě dobrý

Můj celkový dojem je velmi dobrý. Sprint byl výbornej a dobře zmapovanej terén, i centrum u obchoďáku bylo fajn. Totéž platí o nedělních družstvech - super sprintový terén, slušná mapa, atraktivní průjez pod tribunou. Opravdu výborná práce, to se nevidí na lecjakým svěťáku, o legendárním ME v Polsku ani nemluvím :) Akorát by závodu slušela a komentátorovi pomohla radiokontrola před cílem. Například na té před zadní branou do Sletiště (65 myslím? ). Vždyť to stojí pár korun to pujčení.


Trochu slabší byla mapa middlu. Tvary cest mnohdy hodně generalizované, co bylo ještě horší, že tam některé cesty chyběly úplně. Taky stavba nebyla úplně ideální. Přitom les krásnej, super singlíky - opravdu jsem si to užíval. Ale bylo vidět, že z těch tří závodů měl middle nejmenší prioritu.


Ale celkově velmi dobrý dojem, díky všem pořadatelům za tvrdou práci. Bylo to pěkné, tak doufám že jste nepořádali naposled :)

xOB |
Taky pridam par postrehu

Rovnou rikam, ze to byly jedny z nejhezcich zavodu, tak i kdyz nasledujici radky si budou vsimat vice kritickych mist, tak ja byl velmi spokojen


Zkusim to postupne po jednotlivych "etapach"


Sprint


- ackoliv nekterym se shromazdiste nelibilo, tak si myslim, ze to byla velmi dobra volba na propagaci


- hezke trate na rychle rozhodovani


- bohuzel se ukazalo, ze neprekonatelna bazina je prekonatelna (velmi dlouha diskuse jeste na vecirku, ze jury rozhodla blbe :-) ), ale nastesti se tam nikdo neutopil


- chybicka pri razeni damske elity (paruje se dle registracky :-) )


- no a pod rozjezdovou rampou jsem si predstavoval trosku lepsi variantu


- krasne vyrezany kolecka a i kdyz nekdo nadaval na zalomeny spojnice, tak ja to naopak velmi chvalim, jelikoz spojnice nic nezakryvaly a nebylo treba na mapovani vubec zastavovat


- asi nejlepsi vikendovy zavod


 


Middle


- opet perfektni volba terenu


- celkem hezke trate, ale dle me byla zbytecna kontrola 71 u toho rybniku (i kdyz se k ni dalo sjet jinou cestou, coz jsem si vsiml az vecer v hospode), protoze na volbu to stacilo nechat v pohode nahore


- optimalni postup pres start je uz vetsi chyba, snad se nikdo s nikym nesrazil


- chybelo zde takove to centrum, kde jsou vsechny dostupne informace (prece jen Oaza byla daleko, takze pochybuji, ze tam vubec nekdo zustal)


 


Druzstva


- dobre vymyslen zpusob, tak aby to bylo atraktivni


- nejvetsim problemem tedy zustavala mapa, kdy jsem misty mapare nechapal :-(, rovne cesty se klikatily jako had, sjizdnostne stejne cesty byly od tecky po plnou, tvary krizovatek byly jinak (to je na MTBO to nejdulezitejsi), obcas i cesty v terenu chybely a to na nich byly postaveny kontroly


- ze zacatku jsem byl strasne zklaman z komentovani, k cemu je info, ze "127 predava 227, maji stejne dresy, asi pells". Pokud komentator nezvlada precist nazev oddilu ze startovky (mel by mit i jmeno zavodnika), tak ma mit k ruce pomocnika, ktery mu tyto informace pripravi. Navic, jak jiz nekdo zminil, na druhe strane stadionu mel byt bud nekdo s vysilackou nebo s notasem a sberka mela byt pripojena pres kabel a wifinou by se to do cile dostalo s dostatecnym predstihem.


- jinak zazemi opravdu hezky, pocasi vyslo, takze si myslim, ze si to vsichni uzili


- mensi poznamka startovni cisla stafet se davaji vetsinou dle lonskeho umisteni, ale neni to pravidlo, spis doporuceni

Meloun |
za mě pěkný

Mě se to taky líbilo - paráda. Akční sprint, na middlu pěknej les a svezení, luxusní vyhlášení večer v aule a družstva taky pěkný - bylo se na co dívat a bylo to svižný.


Připomínky mám k trati middlu M21E - to jsem si říkal, jestli to stavitel nepojal spíš jako školení z vraceček. Těch bylo fakt až trochu moc a trochu moc dlouhejch. Vždycky při příjezdu na kontrolu jsem si prohlíd křižovatku, kde budu odbočovat za pár minut a pak tam jel od kontroly zpaměti. A druhá připomínka je ke komentátorovi - líbilo se mi nasazení a zápal pro věc, nelíbilo se mi, že komentátor komentoval jen to, co stejně všichni viděli a neměl třeba při družstvech nějakej výstup z vyčítání - ztráty, disky... Hlásit nadšeně vedení štafety OKP, když polovina tribuny už hodinu ví, že je stejně disk, je špatně.

Kouřa |

Sice nevím jak polovina tribuny věděla že OK 24 je disk, ale budiž věřím že šuškanda může být rychlejší než světlo :)


Radio na vjezdu do areálu jsme zvažovali a nakonec zamítli - teď mě to mrzí. Kritiku beru. Sledovat jsem to nezvládl ani s asistentkou.


Pro tvojí (vaší) informaci: ještě měsíc před pořádáním jsme připravovali unikátní systém tabulí před tribunou, na kterých měli asistentky přeškrtávat velkým fontem předtištěné čísla s názvy družstev tak, že by bylo vidět průběžné pořadí. Nakonec jsme to z kapacitních důvodu v posledních týdnech příprav byli nuceni vypustit - nebyl kdo by to dotáhl. Poučení: nepořádejte ve třech lidech. A pokud ve třech tak jedno místo, jeden les, jedna mapa a na ní každý den jeden závod...

Meloun |
Polovina tribuny to věděla úplně jednoduše - ta vynechaná kontrola byla divácká, takže to spousta lidí vidělo a pak se to rozkecalo :o). No jo komentování bez technickejch pomůcek je těžký. Když vidim Maju na MS jak si chystá přípravu a matriály a furt čučí do noťasu, tak je to úplně normální zaměstnání, pokud to má mít úroveň. Ale můžeš bejt v klidu - na domácí scéně jsi byl stejně o parník nejlepší komentátor roku.
Albert |
Meloune u Maji totiž práce je :) I když to určitě není její hlavní příjem, bere za to peníze. Čemuž pak odpovídá úroveň předvedeného komentování, které je ve všech slova smyslech profesionální.
Meloun |
Přesně. Ale i u běhačů máš pár jedinců, který to dělaj na "profesionální" úrovni a při tom zadara. Myslim, že zrovna v tomhle bychom se měli něco přiučit - příprava, poznámky, rádio nebo aspoň borec se startovkou a vysílačkou, časomíra v ruce... Kouřa byl v podstatě hvězda, občas to letos na závodech bylo dost mimo mísu. Na bajkách to většinou neni ani moc komentování jako spíš vykecávání a exhybování se někoho z týmu.
mAk |
a co Mára v Zákupech... tam to bylo velmi solidní bych řekl. Pokud mu Chláďa odpustí, že ho přejmenoval na Hráďa (c;
Alda |
Jsem spíš konzervativní

Jsem spiš konzervativní a proto dávám přednost orienťáku v lese. Chápu, že pro atraktivitu MTBO je to, co předvedl Kouřa a jeho team určitě lepší, než kdybychom se sjeli někde hluboko v lese. Nejde jen o to, kde se jezdí, ale taky o to, že za ideální centrum považuji to, kde se vše odehraje na jednom místě - cíl, infotabule, ubytování, večírek... Takže otázka spíš zní, zda chceme pohodlí a nebo to, aby MTBO získávalo větší a větší prestiž a širší a širší základnu a více a více peněz. Je to na dlouho diskusi a sám na to nemám vyhraněný názor. Takže teď k závodům:


Jak už to tu zaznělo, méně je někdy více. Myslím, že si pořadatelé dost věcí zbytečně zkomplikovali. A zkomplikovali to i závodníkům. Zbytečně mnoho přesunů, které jsem naštěstí nemusel absolvovat s dětmi. Sprint pro mě bohužel skončil cestou na dvojku. To mě mrzí, protože podle mapy to mohlo být moc hezké a reakce na závod jsou pozitivní. Middle mapa jakž takž, stavba již horší. No a mapa a stavba u družstev se tu proprala. Myslím, že to bylo až přehnaně krátké na přehnaně malém prostoru. Mapa místy VELMI špatná a kontroly jsem našel vlastně náhodou. Ubytko pro pár vyvolených na ubytovně bylo moc fajn, večírek a vyhlašování jsme mohli absolvovat na jednom místě. Salónek byl, hlavně zpočátku, poměrně stísněný.


Jak jsem psal výše, dávám přednost jinému pojetí závodu (Landštejn), ale i tak se mi to líbilo a skládám pořadatelům poklonu. Určitě bych jel zase.

Katka Nováková |
Nikdo není dokonalý

Mně přišly závody naprosto super. Bála jsem se terénu sprintu, který se nakonec ukázal jako velmi hravý, rychlý a mapově náročný - vystřihla jsem si 1,5min chybu při odjezdu špatnou cestou od kontroly jako nic. Zázemí na parkovišti mi přišlo dobré, ale pro odpolední middle už nevhodné, moc lidí se po závodě nevrátilo, výsledky jsem nevěděla až do vyvěšení v menze. Visely někde? Za vyčtení hned v cíli ale máte plus, to byl dobrý nápad. Vyhlášení bylo zdlouhavé, ale vyhlašoval se i český pohár, to tak bývá, s tím se nic neudělá. Virtuální MTBO byl skvělý nápad, stejně tak slidy na Českého lva, museli jste si hodně vyhrát! :)


Na nedělních družstvech jsem tu četla kritiku mapy, tratě, mně dvojitý průjezd před tribunou přišel jako dobré spestření pro diváky, stále se bylo na koho dívat. Trať mě osobně přišla dobře postavená a promyšlená, volby byly, les byl rychlý a zrádný, jen více teček u kontrol 40 a 41 dojem kazí, měla jsem 41, byla jsem přesvědčená, že jedu dobře a najednou razím 40, tedy jsem se k ní dostala lesem a měla bych být správně disk - nemyslím, že jsme byla jediná. A start prvních úseků - objetí inline dráhy mi přišlo zbytečné, řazení na startoví čáře a mapy v obálce jsem nepochopila. A aktuání disky družstev by měl komentátor vědět, ještě při dojezdu Ramacha z 5. úseku bylo OKP hlášeno v pořadí a to disknutý úsek byl hned druhý.


 


Ale celkově super závody, kritika se vždycky najde, nic není perfektní, bylo to pěkné zakončení sezóny, těším se zase někdy příště ;)

Naďka |
Super zakončení
Zakončení naší sezóny bylo (alespoň pro mě) super! Užila jsem si jak v lese, tak i zábavy kolem. Se zveřejněním slajdů samozřejmě souhlasím. A úsměv na tvráři, který mi vytváří komentáře, co si pročítám mi snad vydrží do další sezóny :)
Martin K. |
Výsledky OPEN

Ahoj,


mohli byste prosím hodit na net i mezičasy kategorií OPEN z neděle? A ještě lépe i na obpostupy?


Je někde diskuse k diskvalifikaci a následné rehabilitaci Chládi? Rád bych si přečetl názory ostatních a případně přidal svůj.


Díky

Kouřa |

Diskuse k disku Chládi nikde není, můžeš jí založit zde.


Na jakou stranu se přikláníš? Já slyšel v sobotu u OAZY info typu "jedna paní povídala" že naprostá většina lidí je pro aby Jury Chláďu rehabilitovala a že skoro nikdo nesouhlasí s výkladem rozhodčího že nepřekonatelné = nesmí se překonávat. Naopak v neděli na Sletišti jsem zaslechl opět stylem "jedna paní povídala" že prý na večírku se to intenzivně probíralo a skoro nikdo nesouhlasil s Jury a všichni prý kroutili hlavou jak je možný překonávat to co je v mapě označené jako nepřekonatelné...


Tak nevím co si mám o tom myslet. Samozřejmě rozhodnutí Jury respektuju. Ovšem zároveň jsem ještě před jejich rozhodnutí poukazoval že víc než o Chláďu při jejich verdiktu půjde o celkem zásadní precedens. V tuto chvíli jsem z jejich rozhodnutí vyrozuměl že překonávat se smí úplně vše co není označeno symbolem 711 (zakázaný postup) nebo symbolem 709 (nepřístupná oblast) anebo nepodléhá pravidlu 11.5 (o prostorech kam je zakázán vstup obecně závaznými předpisy) Což si nejsem jist že se mi líbí. Ale budu se tomu muset přizpůsobit...

Graubna |
Když se někdy rozhodnu pro překonání nepřekonatelného rybníka, tak má být kolo min 20cm nad hladinou anebo nad dnem? :)
Martin K. |
Do So jsem se domníval, jako dlouholetý pěšák (35 sezón) a začínající bajker (právě jsem přežil svoji první sezónu (c8 ), že co je nepřekonatelné je i zakázané. Teď nehodnotím, co je a co není v pravidlech, ta se mohou změnit, ale do budoucna bych se toho držel: nepřekonatelné = zakázané. Více snad napíšu v komentáři článku "Jožin z bažin"
Žito |
Zakončení sezóny

Patřím taky k těm, co byli s posledním víkendem spokojeni. Líbí se mi, když se někdo nebojí experimentovat a i když pak vše neklapne na 100%, tak máme možnost se všichni nějak vyjádřit k záměru a do příště vychytat mouchy.


Líbil se mi krátký sprint. Pořád bylo potřeba hlídat odbočky, každá chyba se těžko doháněla. Byl jsem překvapený, že v tak malém lese jsem se téměř nepotkával s nikým v protisměru na úzkých pěšinkách - dobrá práce stavitele! Mapa asi nejlepší z tří víkendových závodů, možná ale stálo za zvážení použití ekvidistance 2,5m - některé vražedné kopce jsem z mapy předem nevyčetl :-)


Middle - zlatý střed. Mapa začala mírně pokulhávat, ale vše v normě si odchylky za jízdy vysvětlit. Postupy přes start jsem bohužel nevymyslel :-( Zázemí v cíli jsme si našli v přilehlé hospůdce, takže jsme při odjezdu našli i výsledky závodu.


Družstva - dobrý dojem ze závodu mi pokazila kvalita mapy (a skutečnost, že za jízdy nerozeznám pětku od šestky). Myšlenka se zaváděcím kolem nebyla zlá, možná mohla být i divácky atraktivní (nevím, byl jsem v roli "performera"), ale


1. bývalo by bylo lepší záměr předem popsat v pokynech, aby závodníci neodchytávali informace při špatné akustice na startu


2. celý balík měl vyjet bránou borců - ta branka byla fakt dost úzká


Jinak kratší tratě beru jako plus - i když se nakonec nerozhodovalo na pásce, rozdíly byly malé a závod atraktivní až do konce.


Takže někdy příště na Kladně zdar (třeba na té Poldovce :-))

-ury- |
příměstské lesy a tečky
Jo líbilo se mi to. K návaznosti na předchozí komentáře by stálo za zvážení, jestli v příměstských lesích nepovolit jezdit všude. Buď musím generalizovat mapu a dávat jenom jasný cesty. Nebo půlku teček vynechat, protože jsou fakt někdy špatně vidět, ale pak toho nemusí do mapy moc zbýt. Varianta ježdění všude zamezí tomu, že dost lidí pak jezdí nechtěně po lese, protože najelo na něco vyšlapanýho, co mapař už do mapy nenakreslil. A na druhou stranu bych v takovým případě věděl, že na tečku nemusím dělat dlouhý pátrání, jestli to je fakt ona a zkusím ji najet po směru, bez blbýho pocitu, jestli nejezdím po lese.
Libor H40L |
Jedny štafety navíc v MTBO kalendáři by nezaškodily

Kouřo, Svoby, Pavle, dííky za super zážitek!


Opět se potvrdilo, že atraktivita štafet (všeobecně) je obrovská. Jak na MČR v Brně, tak na Kladně nebo i sranda triatlonu v Plzni. Ostatně to platí i pro pěší OB. Kolikrát mě napadlo, proč v kalendáři MTBO nejsou aspoň jedny štafety navíc? na úkor jednoho pohárového závodu, kterých je i při snížeém počtu v letošní sezóně na 18 stále dost a jejich návštěvnost na podzim je rozhodně nižší než na jaře.

Albert |

Zajímavý názor. Jeden z důvodů proč se před časem zavedl model tří závodů během víkendu - tedy štafety (družstva) + 2 kola ČP - byl ten, že na štafetový víkend jezdilo typicky nejméně lidí a pro pořadatele to bylo hodně ztrátové. Že by se doba změnila?

mAk |
ne, tam to bylo ztrátový kvůli tomu, že se dělala kombinace UltraLong + štafety... SNS to pořádala 2x (99 + 03) a bylo to fakt bez účasti, proto jsem tlačil (a určitě nejen já) na to ať se tahle kombinace rozhodí...
Ještě mě napadá, že by třeba pořadatelé, kteří dělají klasickou víkendovou kombinaci middle+long mohli v případě, že mají možnost prostoru nabídnout i dopolední sprint. Že by ten popud šel od nich.
Albert |
Taky říkám jeden z důvodů. Když se to pořádalo někde kam to má většina lidí daleko (což může být případ i Jablonce) tak ta účast samozřejmě zase ještě klesala.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot

Tyto webové stránky používají soubory cookie

Používáme soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou vyžadovány pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez Vašeho svolení a používáním našich webových stránek s nimi souhlasíte. Všechny ostatní soubory cookie je nutné schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce Nastavení cookies.

Přijmout vše Odmítnout vše Přizpůsobit volby
Přizpůsobit volby
Podrobnosti
  • Nezbytně nutné Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookie správně používat.
  • Výkonové Používají se ke sledování toho, jak návštěvníci webové stránky používají, jde např. o analytické soubory cookie. Nelze je použít k přímé identifikaci určitého návštěvníka.
  • Pro cílení Používají se k identifikaci návštěvníků mezi různými webovými stránkami, např. obsahovými partnery a bannerovými sítěmi. Tyto soubory cookie mohou společnosti použít k vytvoření profilu zájmů návštěvníků nebo k zobrazování relevantních reklam na jiných webových stránkách.
  • Funkční Používají se k zapamatování informací o návštěvnících webových stránek, např. jazyka, časového pásma, rozšířeného obsahu.
  • Nezařazené Jsou ty, které nepatří do ostatních kategorií.

Notice: Undefined index: js_share in /home/html/mtbo.cz/public_html/_templates/js-share.tpt on line 11
Nahoru