MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Hlášky vás závodníků vs. nás pořadatelů v průběhu „smržovského“ víkendu

Pořádání je tady u nás na Smržovce svátek a díky velmi dlouhému intervalu kdy něco pořádáme je to něco výjmečného hlavně pro nás. A aby se ta atmosféra, která tady byla trochu uchovala, pokusil jsem se sepsat pár hlášek, které stojí za to archvivovat alespoň touto formou. Spousta mi jich určitě unikla a nebo se ke mě nedostala, tak neváhejte a doplňte do diskuze pod článkem. Berte to také jako díky všem závodníkům i pořadatelům, vypadá to totiž, že klaplo to nejdůležitější a užili jste si to.

Páteční noční sprint

„Já to jedu jen proto, abych to na shromáždění sekce pro příště zakázal!" - nejmenovaný závodník ještě před startem nočního sprintu.

„Seš v pohodě??? Hej žiješ?!" - já volajíc na borce co přede mnou hodil slušnej smotek ve sjezdu před sběrkou, po tom co jsem přešel z cíle, kde jsem sledoval do té doby většinové nadšení a opájel se pocitem blaženosti.

„Čekal jsem masakr, ale vlastně jsem oproti nikoho nepotkal" - potvrzeno i při nočním sprintu se to nemusí pozabíjet.

„Ale ty žlutočerný fáborky nebyly moc vidět" - myslím, že to tak je i dobře, protože zbytečně nenapovídaly a jen doplňovaly mapu v nejistých místech.

„Já už myslel, že za tím startem budu muset někoho zachraňovat" - nejeden závodník, který si všiml nastraženého jakože rozbitého bikera za první větší terénní nástrahou nočního závodu, který měl pobavit a hlavně upozornit, že je potřeba být opatrný.

„Bylo to fajn, navíc manželka zjistila, že jezdit v noci je krásný a že bude jezdit do práce na kole" - kdosi v cíli sprintu.

„Přijedu na kontroly a zjistím, že nemám lampiony" - po závodě, zanašeč Mňěsíc.

Sobotní Middle

„Hele, víš že vám chybí v mapě tahle cesta a že na ní máte kontrolu?" zanašeč Préva objevil problém smazané cesty, přesto že jsme u tisku byli čtyři co na to koukali a kontrolovali – následně dokresleno do všech map (c:

„Za tu A4ku vám vynadám!" - nejmenovaný závodník, který si pravděpodobně nepřál větší loga sponzorů kolem mapy pro Middle s měřítkem 1:10 000.

„A to nevíš, že se tohle nedělá, aby ženy po startu jely hned do kopce a pak z kopce?" - tady v horách bez komentáře.

"Večírek jak za starejch dobrejch časů, na parketu narváno už v devět a půlka z toho jsou smržovský baby".

Nedělní Long

„Tohle není dostatečně hnusný počasí na to, aby děti nemohly bejt venku!" - já nevyspale hekticky reagujíc na mámin dotaz jestli nebude dětská školka spíš dole v ZŠ, po tom co parta pořadatelů nakonec zbytečně stavěla dva stany na koupališti v totálním dešti. Pravda, nesněžilo.

„mAku průůůseeer, nemáme vytištěný mapy W21E" - Martina běžíc loukou 10 min před začátkem startu (-30 min před první startující dotčené kategorie).

"TVL, fakt tam tak prší? Tak to jedu domu, nebudu se v mokrým sajrajtu šplhat x-krát na Bramberk" - nakonec jim to všem nedalo, jeli a v cíli byli spokojený.

„Víš, že jsi nám slíbil, že bude hudba jen do jedný" - Chůďa bydlící s dětmi nad sálem s BIKEparty - slibem nezarmoutíš.

„Hele, nemáte ten mapovej start blbě?" - Mirek, který správně vyčetl dvacetimetrový rozdíl.

„TVL a nevíš kudy to mám jako jet?!" - JaRyn při postupu přes celou mapu na druhou kontrolu Longu.

„Nejhezčí závod sezóny" - závodník M21E v cíli Longu.

„Teda smržovka mám vás ráda, ale příště se na to můžu ......" - Borufka tahajíc židle do patra Sokolovny po tom co celý víkend dřela v bufetu a MTBO závodů tzv. „tácků" se s námi poslední sezóny už neúčastní.

„Ty stoly by vám pán nanosil za litr" - paní ze Sokolovny, po tom co 8 lidí včetně žen necelé dvě hodiny dřelo a v kuse tahalo stoly a židle po schodech do patra.

„Teda, ale ta zpívaná hymna a když jsem ještě zjistila, že to byla holčina od nás ze Smržovky, to jsem měla husí kůži" - reakce paní ze Sokolovny, která byla pravděpodobně na kontrole večírku.

„Když spojíte dva krásný sporty, jako cyklistiku a orienťák, tak to ještě nemusí znamenat, že to bude hezkej sport" - cíl Longu a borec co jel premiérově MTBO a OPEN trať (pravděpodobně orientační běžec, který se dopravuje na závody na kole).

„Tak to nebyl vůbec žádnej Long , ale ULTRALONG !  Vždyť jsem tam byla skoro 2 hodiny" - závodnice W17.

„No a tady jsem si říkal, tam to znám a najednou jsem byl tady u Radečka o údolí vedle ... ... ... no a pak jedu a už jsem zase skoro tady u Radečka a zjistím, že jsem nevzal šestnáctku, takže jsem musel zpátky, pak už jsem k tomu Radečkovi mohl na kafe" - Lauič do puntíku potvrzujíc pravidlo, že nejhorší je závodit tam kde to znáš.

„Přijedu na kontroly a zjistím, že nemám krabičky" - po závodě, zanašeč Miši.

Ágnes: „Miši, máš připravenou hymnu?"

Miši: „Jasně, Pěší zóna připravena." (neoficiální SNS hymna od Tří sester)
Ágnes: „Díky, já myslela ale českou".

„No já jsem potřeboval to kopyto na mazání běžek" - Kládin při vyhlášení a dvojitém víkendovém titulu z Middle a následně i Longu.

A další

„mAku krásný" - desítky lidí co za mnou samo od sebe v průběhu víkendu chodilo, aniž bych se jich ptal jak se jim to líbilo – tohle hřálo nejvíc a ani jsem na to neuměl pořádně reagovat.

„Já jsem blbej – moje chyba", „Já jsem tlustej – moje chyba", „Hnusný počasí - to jsem ale v JBC čekal" vs. „To bylo pořád jen nahoru a dolu", „Middle W21E mi přišel naprosto bez nápadu"...

„S vlastními zkušenostmi to po včerejšku vidím tak, že jsem s nimi přetočil tachometr a dostal jsem se zase na nulu: přišel jsem pozdě na start, z 1. jel rovnou na 10. , pak 11 a po cestě na 12 jsem jel okolo 2. Tak jsem si ji vzal a jel do druhýho kola. A po 2 a půl hodinách špatná kontrola. NO trénink to byl dobrej a teď ještě nasbírat nějaké zkušenosti v MTBO :-) " - RaMach při pondělním emailové zasedání jury, jestli by se nedala vyčíst krabička 73, kterou čtyři chlapci z M40 nakonec neorazili a odhalení že někteří cvakali kontrolu 36 na paralelním singlu aneb i zkušeňáci se dají nachytat na nečtení kódů.

„Dobrý den. Tak co vyhrál jste?" - neznámý jablonecký pejskař, který mě potkal při pondělním stahování fáborků.

| Zobrazeno 3731x | MTBO ČP + MČR | Honza -mAk- Svoboda

Komentáře článku

Napsat nový komentář
DUK |
z nedělní trati M21E

Potom co jsme se sjeli s Márou Pospíškem..D: "Máro, taky jsi tak nadšen dnešní parádní bikovačkou?"
M: "No až na ten defekt na 2. je to luxus"
D: "A já se divil že furt nejedeš!"


 


M: "Bacha na díru"
D: Mrd zadním kolem do díry "Fakt tam byla!"


 


D: "Jedem zpátky přes díru?"
M: "Jojo přes díru."
D: "Nebude to lepší vrchem?"
M: "Teď už ne."
(kopec za dírou celkem štípnul)


 


D: "Pojedem zas přes Bramberk?"
M: "Jasně!"
D: "Kdo nebyl dnes 2x na Bramberku, jako by nebyl!"

Věrka |
spíkr

kdosi drzý z cateringu při občerstvení slepené huby spíkra: "Věrko, řekni Veteraniáda...:o)"


před vyhlášením longu: "Vážení zákazníci a zákaznice... (Bože, co to melu?)

Petr Hrouda |
přechodníky
Jen technická jazyková - všechny přechodníky v článku (tuším tři) jsou v ženském rodu, ať už se jednalo o chlapa nebo babu. Ale to je jen detail. :o)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru