MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Diskvalifikace na REMERX cupu

Kdybych měl letošní Remerx cup charakterizovat jedním slovem asi by se hodilo slovo přelomový. Poprvé (i když já toho zase tolik nepamatuju) totiž pořadatelé přešli od slov k činům a porušování pravidel MTBO trestali skutečně nekompromisní diskvalifikací. Aby toho přelamování nebylo málo, tak v nedělním závodě se testoval nový mapový klíč. O klíči bude určitě ještě řeč, takže tenhle článek je spíše o tom prvním.

Rekreační středisko v Protivanově poskytlo na dva dny azyl českému bikerskému poháru. Jako centrum závodu to bylo v podstatě ideální místo, ani se nedivím, že si ho pořadatelé vybrali. Všechno pěkně pohromadě, nikdo se nikam nemusel přesunovat, ubytování relativně slušné, piva dost, kofoly taky. Také terén byl pro MTBO jako stvořený. Bohužel byl les v některých částech silně poznamenán těžbou a tak si mohli bikeři v praxi ověřit, co udělá jeden traktor s mokrou cestou. Mám takovou teorii, že lesáci zahájí těžbu vždy tak týden před povolenými závody, aby se tam bikerům nelíbilo a nechtěli přijet za pár let zase. Tím si na nás ale nepřijdou, protože už jsme si na to zvykli.

Kdyby pořadatelé zůstali u tradičního strašení v rozpise, psal bych asi zase jako obvykle o tom, kdo vyhrál, jaké to bylo v lese, na svém vebu pak i o tom kde jsem zabloudil atd. Velký počet diskvalifikací za porušování pravidel ale přihrál daleko zajímavější téma a předpokládám že tento článek bude jen takovým zahájení diskuse. Asi je o čem.

Pokud není pořadatelem určeno jinak, je při MTBO povolena pouze jízda po cestách a chodnících vyznačených v mapě. Mimo ně musí závodník kolo nést alespoň 20 cm nad zemí.

Tolik pravidla MTBO bod 11.6. Všichni víme, že ježdení po lese je nešvar který může MTBO zlomit vaz při jednání s ochranáři, majiteli lesa a dalšími co mají co mluvit do povolování závodů. Proto je podle mého názoru jen dobře, že konečně někdo našel tu odvahu a pokusil se pravidla prosadit. Jak se dalo čekat, závodníci z toho nebyli zrovna nadšení, zejména ti které tato diskvalifikace postihla. Na povrch totiž vyplavalo několik problémů které bych se tu pokusil vypsat spolu se svým pohledem na ně.

  1. Mapa musí 100% sedět. Těžko donutit závodníka, aby slezl a běžel s kolem na rameni po plné cestě. Takových cest chybělo v mapě hned několik, polňačka na 107 v sobotu, nebo krátký kousek na postupu 105 - 106 taky v sobotu. Pořadatelé ale pokud vím nikoho nediskli právě za takový jasný úsek. Na druhou stranu, pokud projede 10 závodníků loukou, tak ten jedenáctý už tam má vyjetou celkem pěknou čárkovanou. Jak má poznat, že ten první to fiknul loukou? Jasně, podle pravidle má slézt, ale ruku na srdce, kdo z nás to udělá? Případné opravy v mapě by pak kromě vstupu do koridoru měly viset také v místě kde se dostává mapa a pořadatel by měl dát k dispozici fixu aby bylo možné si opravu zakreslit. Ještě lepší by bylo kdyby pořadatelé provedli případné opravy map sami, ale chápu že ne vždy je to technicky zvládnutelné.
  2. Kolo se musí nést 20cm nad povrchem terénu. To se lehko napíše, ale zejména holky kolo neunesou a tak ho tlačí. Což byl jeden z nejčastějších důvodů disku pokud vím. Je to sice smutné, ale když kolo neunesou, tak na něm mají podle mě jezdit a ne s ním lozit mimo cesty. Na druhou stranu (a to platí nejen o tomhle bodě) stavba by měla vždy být taková aby běhání nebylo výhodnější. To se ale zejména při scorelaufu asi nedá udělat.
  3. Řada lidí si také stěžovala, že nemohou podat protest protože po skončení závodu odjeli například na večeři nebo domů. Tady bych rád upozornil, že podle pravidel, je možné proti oficiálním výsledkům protestovat písemně 14 dnů od distribuce výsledkových listin.
  4. Přesný výklad pravidel eliminuje pivní teorii, že disk by měl být každý kdo jel ze sběrky do cíle na kole, protože tam nebyla cesta. Neboť to byl právě ten bod, kdy pořadatel určil poviným postupem jinak.

Byla by ale škoda na tyhle závody vzpomínat jen kvůli diskvalifikacím. Myslím, že pořadatelé odvedli kus pořádné práce a že to bylo vidět. Zázemí bylo skvělé, bufet klapal na jedničku, tratě byly také velmi dobré, vyplatilo se popřemýšlet kudy jet. Tam kde nebyl les poškozen těžbou seděla velmi přesně i mapa, navíc velmi kvalitně vytištěná a čitelná (to my sleponi oceňíme). Také počasí vyšlo dokonale, sluníčko se na nás smálo jedna báseň. Prostě byly to moc pěkné závody ale mám pocit, že spousta lidí si toho kvůli těm diskvalifikacím všimla až doma.

Můj názor je, že pořadatelé udělali krok kupředu. Můžeme zde polemizovat o jeho technickém provedení - elegance baletky tomu jistě chyběla, ale slon v porcelánu to taky nebyl, ale myslím že o tom že to byl krok správným směrem není sporu. Na přivírání očí nad porušováním pravidel totiž můžeme dojet všichni. Co si o tom myslíte vy?

!
| Zobrazeno 7263x | MTBO ČP + MČR | Jirka -Albert- Vraný

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Rorejs |
Sobota-silnice
Kdyz jsme u tech pravidel, tak by me fakt zajmalo jak to bylo v sobotu s jizdou po hlavni silnici ( Protivanov - Zdarna ). Na startu visela mapa se zmenama, kde byla silnice zakrizkovana. Na mape kterou jsem mel k dispozici zakrizkovana nebyla. No a ted je na webu zavodu ukazka sobotni mapy kde zase pro zmenu ta silnice zakrizkovana je, stejne tak na nedelnich zavodnich mapach. Takze jsem z toho tak lehce zmatenej. Osobne jsem to v sobotu objizdel lesem, presto ze po silnici bych to mel nesrovnatelne rychlejsi. ( nicmene co vim tak vetsina to hrnula po silnici ). Nehlede na to, ze se po zminovane silnici jezdilo na start, takze podle mne zakazana byt mela.

No a taky by me zajimalo kdo vyhral tu tajnou soutez o nejvetsiho smradocha, kdyz uz nas poradatele vsechny povinne protahli v nedeli tou hromadou sr...k.

P.
AldoMoro |
Re: Sobota-silnice
Myslim, ze rozhodujici je mapa zavodnika, ne? Chapu, ze jsi v tom mohl mit trosku zmatek. Bylo to zpusobeno tim, ze puvodni navrh byl silnici zakazat. (odsud vytistene vzorove mapy a ta na webu). Pak ale padlo rozhodnuti, ze silnice muze byt zajimava pro vymysleni spojnice a proto jsme ji povolili. Zmeny na startu byly zvyrazneny a v krouzku (o silnici ani slovo). Pokud nekdo prokaze ze mel ve stejne kategorii nekdo cestu zakazanou a nekdo ne, je to chyba. Vzhledem ke zpusobu tisku to ale vylucuji.
V nedeli byla silnice zakazana a v mape to bylo jasne vyznaceno dle mapoveho klice.
Méďa |
Re: Re: Sobota-silnice
Rad bych se zeptal jak pravidla resi kdyz v jedne kategorii se objevi dve ruzne mapy a to nejen vzhledove (opdstiny zelene ... )ale take tratove (kategorie D 19 - ) ikdyz havicky kategorie a dne je stejna.
Pekič |
Re: Sobota-silnice
S tou silnicí je to snadné a nečekal bych, že někomu způsobím problém. Připravil jsem mapu na sobotu, nakreslil si cíl, dojezd, rezervaci a zakázal silnici. Do tisku jsme poslali čisté mapy do rezervy. Potom jsem začal zakreslovat tratě a shodli jsme se na tom, že povolená silnice učiní trať zajímavější. Takže ze závodních map jsem křížky vymazal.
No, potom se vrátili stavěči a žalovali na lesáky. Vzal jsem jednu čistou mapu, dokreslil tam ty cesty a poslal ji na start. Takže tak to bylo.
Podle mého, jistě správného, názoru nikdo není povinen sledovat nějakou blbou mapu na startu a už vůbec ne, která že to byla zakázaná cesta. Takže vždycky platí to, co máš na své mapě a nikdo Tě nemůže disknout. A taky jsme už eliminovali dost lidí z jiných důvodů, tudíž šikana nebyla nutná. Fakt promiň.
Myslím, že nejvíc smrděl Pinďa, říkal že si bere hrubý vzorek. Byla to nějaká dobře vyzrálá siláž, ne sračky.
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-home-hobby-management.webeve.com/
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-home-hobby-management.webeve.com/car-companion.html
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-home-hobby-management.webeve.com/
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-home-hobby-management.webeve.com/car-companion.html
Jelen (Pavel Wohanka) |
Re: Sobota-silnice
Nejsem takový spisovatel jako PUCO, takže jen krátce. Předem bych chtěl zdůraznit, že oba uplynulé závody Remerx shledávám jako dost povedené, přestože se mi osobně zrovna nevydařily. Musím však souhlasit s výtkou Rorejse, "sobotní zakázaná silnice". Viděl jsem to jako on. Jestliže na startu visí mapa s posledními aktualizacemi a je na ni zakázaná cesta( závodník se přece snaží, si všechny červeně vyznačené změny zapamatovat) a pak dostane mapu kde změny nejsou a ani ty dokreslené cesty, tak pro něj platí to, co viselo na startu. (Já osobně jsem to teda vyřešil dotazem na místě přímo na startéra.)
Jinak soutěž o smraďocha jsem vyhrál určitě Já, kolo mi v garáži smrdělo ještě dnes odpoledne, neboť jsem ho po závodě neomyl, učinil jsem tak až dnes večer.
Milan Bílý |
Re:Remerx + klíč
Ahoj, myslím nechme různých výhružek a urážek, pořadatel určitě nedisknul nikoho bez důvodu, kdyby byl důslednější i v lese byla by minimálně třetina závodníků disklá. Měli bychom se nad zím všichni zamyslet, všichni pořadatelé závodů potvrdí jaké jsou problémy s lesáky a dalšími institucemi s povolením uspořádat takový závod, takže bychom jim neměli nahrávat tímto ani jiným způsobem k nepovolení závodů. Teď ještě k nedělnímu mapovému klíči. Můj názor je, že je hezké zkusit něco nového, ovšem mě osobně se zdálo, že čitelnost je horší. Kreslení křižovatzek bych navrhoval začít jednou trošku delší čárkou, protože v případě Remerxu není na křižovatkách zřejmé, jestli je odbočka znatelná či ne. Milan.
Finally figured this out - my http://mac-os-games-strategy. |
If not, what were all the witch trials about? http://mac-os-games-strategy.flyw
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-games-strategy.flywebs.com/last-contact.html
Finally figured this out - my http://mac-os-games-strategy. |
If not, what were all the witch trials about? http://mac-os-games-strategy.flyw
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-games-strategy.flywebs.com/last-contact.html
AldoMoro |
Tlaceni kola lesem
Dost durazne bych chtel protestovat tvrzeni, ze nejcastejsi pricinou disku bylo tlaceni kola slabou divcinou. ANI JEDEN pripad disku za tento prohresek nebyl. A to z prosteho duvodu, ze jaksi lidsky ocenujeme snahu devcat dodrzet pravidla a na kole nejet. Eliminuji tak alespon to, ze jizda lesem muze byt vyhodnejsi. Beh s kolem na rameni mi totiz pripada rychlejsi (kdyz clovek to kolo unese).
Krom toho bych rad vyvratil teorii, ze poradatele umyslne nachystali nejakou past. neni tomu tak a vetsina techto diskvalifikaci vyplynul ze situace: Poslali jsme cloveka na sberku, aby hlasil prijizdejici lidi (kvuli nataceni TV). A pripada vam divne, ze poradatele odmitli tolerovat zavodniky, kteri naprosto suverenne prijeli ke kontrole z lesa navzdory pritomnosti "divaku"? Neni to nahodou tak, ze kdo klidne jede lesem na sberku, kde je teoreticky nejvyssi pravdepodobnost pritomnosti divaku, nebude se dlouho rozmyslet v hlubokem lese daleko od centra zaodu?
Albert |
Re: Tlaceni kola lesem
Aha. Já jsem si myslel, že to je nějaký drsný. No byla to asi jedna z těch pivních teorií kterou jsem si v kofolovém opojení neověřil. Takže sorry. Nicméně by to i tak bylo podle pravidel. Já to svoje kolo taky neunesu, na rameno ho nedostanu jelikož mám malej rám a dva košíky a v ruce ho zase neunesu páč sem figury rachetické s hrudníčkem propadlým. Takže taky občas tlačím, nebo spíš tak nějak dribluju s kolem. Možná by se to mělo v těch pravidlech nějak ošetřit, protože to je právě to - sesednutím z kola a jeho tlačením dává závodník(ce) najevo že si je vědom pohybu mimo cestu a určitě ho to nezvýhodňuje, ale pořád je to proti pravdilům. Jenže jak to ošetřit? Je li váha kola větší než 1/6 váhy závodníka, může ho tento při pohyby mimo cesty tlačit?
AldoMoro |
Re: Re: Tlaceni kola lesem
Obavam se, ze tvuj navrh asi neprojde. Budto to musi byt striktne zakazano nebo povoleno. A povoleno to byt nemuze, protoze to je kvuli lesakum. Takze si odpovez sam...
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus |
Were there ever real witches? http://mac-os-x-graphics-video.flywebs.com/quickt
PLease, how Can i download. http://mac-os-x-graphics-video.flywebs.com/quicktime-controller.html
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus |
Were there ever real witches? http://mac-os-x-graphics-video.flywebs.com/quickt
PLease, how Can i download. http://mac-os-x-graphics-video.flywebs.com/quicktime-controller.html
pekic |
Jsem jeden z pořadatelů
a všichni mne znají, proto jsem to byl také já, komu diskvalifikovaní a jiní spílali do kokotů, pičí a kreténů, ač jsem v podstatě se samotným úkonem neměl nic společného, protože jsem se na našem závodě staral o to, aby tratě byly zajímavé a správně postavené. I když se s tím ztožňuji.
Měl jsem v sobotu večer pocit, že moje záda provrtává výsměšný pohled úplně každého závodníka a nebylo to příjemné. Jako první jsem tudíž netrpělivě očekával nějaký rozlobený článek potrefené husy a jsem opravdu mile, milý Jirko, moc mile, překvapen tvým pochvalným příspěvkem. Dovolím si ještě poopravit, že diskvalifikovaní byli povětšinou ryzí "jezdci". Ženy "nosiče" jsme nechali na pokoji, jelikož víme, že jejich kola jsou mnohdy těžší než samotné závodnice a navíc kontrolovat dvacet centimetrů opravdu nedokážeme. A to jsme ještě slevili na patnáct abychom limitní mezeru přiblížili ceně našeho piva.
Budu tedy velmi rád, pokud náš krok, v prvopočátku dílo náhody - focení na dojezdu, přijme čestná veřejnost pozitivně, podvodníci se omluví, nejlépe ve spojení s drobným darem hlavnímu rozhodčímu a na dalším závodě pojednou všichni podle pravidel.
Osobně se domnívám, že na legislativě této problematiky se dá ještě mnohé vylepšit a prosím naše komisaře o skutečně přesné definice všech sporných záležitostí.
To je zatím všechno, těším se na diskusi o mapovém klíči, která mi bude mnohem příjemnější a chystám pro vás mapy s rozborem postupů.
Pekič
AldoMoro |
Jsem dokonce reditelem...
Ja jsem dokonce primo reditelem, takze citim velkou zodpovednost a taky me asi dost lidi zna. Sobotni vecer, ktery se mel stat pohodovou parbou a jakousi satisfakci za pul roku prace na zavodech, se stal (alespon zpocatku) nocni murou. Pekic mi pripomnel pocity, ktere jsem ten vecer mel. Nechci tady vubec brecet. Za vsim si stale 100% stojime, ale mohu vas ujistit, ze jsem si vyslechl at uz primo nebo neprimo prehrsel nadavek, zloby, opileckych vylevu a nehezkych pohledu. Stalo nam to za to (jak podotkl jeden ze zavodniku)? V sobotu vecer jsem si jisty nebyl, dnes vim, ze ano. Jsem rad, ze jsme se k tomuto kroku odhodlali, i kdyz ne zrovna s nejakym nadsenim. A jsem rad, ze jsem mel moznost pracovat v kolektivu lidi, kteri maji stejny smysl pro spravedlnost a fair play. Mozna by nekterym zavodnikum prospelo par jednani s majiteli lesu.
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-x-i |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-x-internet-browsers.webeve.com/in
And now the description is wrong. http://mac-os-x-internet-browsers.webeve.com/index.html
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-x-i |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-x-internet-browsers.webeve.com/in
And now the description is wrong. http://mac-os-x-internet-browsers.webeve.com/index.html
Honza Urban |
Povinny usek x Povinny dojezd
Zdravim,
schvalne jsem si precetl po zavode poradne pokyny a bylo tam psano, ze od sberky byl povinny dojezd (ze by disknout ty co to nezvladli :-)).
V pravidlech je psano, ze pokud poradatel neurci jinak, je jizda mimo cesty zakazana. To ze poradatel vyznaci povinny usek, jeste neznamena, ze se tam muze jet. Usek je to povinny, ale poradatel neudelil vyjimku, takze vsichni kolo na ramena.... Nastesti (rekl bych spise nahodou) napsali poradatele povinny DOJEZD a tak nazory nekterych o diskvalifikaci vsech (jak hezky to zni :-)), se nemaji o co oprit.
I tak se mi nelibi pristup hlavniho rozhodciho, ktery se v nedeli rano odmitne bavit o diskvalifikaci (mlada jela na kole koridorem zpet, NE MIMO, a cesta koncila u koridoru), s tim, ze je uz pozde a meli jsme na to pul hodiny po vyveseni vysledku. Mimochodem vysledky, kde byla disk byly az 20:15, coz znamena po officalnim vyhlaseni. Priste si ustelem u vyhlasovaci tabule :-(
Tot vse....
Kazdopadne priznam se, ze patrim k tem nespokojenym, obzvlaste v nedeli se stavbou Acek.
H.
Aldomoro |
Re: Povinny usek x Povinny dojezd
Jen bych rad uvedl na pravou miru tvrzeni, ze vysledky s disknutymi zavodniky byly z ve 20:15. NENI TO PRAVDA. A dokazuji to nejen archivovane verze vysledku (tyto byly cca v 19:25), ale taky to, ze pred ohlasenym vyhlasovanim ve 20:00 uz byla davno svolana jury kvuli podanemu protestu a prave kvuli tomuto reseni (jelikoz se jednalo o zavodnici na 1. miste) se vyhlaseni zdrzelo a nakonec presunulo i do salu (kvuli narustajici kose venku). Jestli jste se to dozvedeli az ve 20:15, tak to jen dkazuje, ze jste asi nemeli v planu zucastnit se vyhlaseni vysledku (minimalne moralni povinnost zavodnika) ve 20:00. Myslim, ze jury to muze potvrdit.
Uznavam, ze misto, kde byli vsichni (snad krome jednoho) zavodnici videni nebylo zvoleno stastne, ale vysvetleni vyse. Nebylo zvoleno umyslne. A pro nasi polskou kolegyni a vsechny ostatni koumaky - nezkousejte se ymlouvat, ze nenapoeni cesty zakryvaly cervena kolecka od kontrol. Podivejte se na mapu poradne. Fialova je pod cernou barvou. Netradicne, ale umyslne. Krom zamezeni vymluv to mimo jine zlepsuje citelnost cest v okoli kontrol. A ze nekdo po 140min nevidi na mapu, tak to je fakt problem jen a jen toho zavodnika.
Ania Wlodarczyk |
organizator ma racje, ale ...
Ja dostalam diska za jazde przez las. Mysle, ze organizator postapil slusznie, bo zgodnie z przepisami. Ale w przyszlosci powinni stawiac punkty kontrolne w mniej problematycznych miejscach. Zwroccie uwage, ze ta sciezka konczyla sie dokladnie na obwodzie czerwonego kolka. Po 140 minutach jazdy mozna nie zauwazyc brakujacego 1 mm sciezki na mapie, zwlaszcza jesli jest juz wyjezdzona w terenie.
mishka |
hmm
Tak ja nevim (vyjadruji se k mape se zmenami na startu), kdyz me to nema zajimat tak proc tam tu mapu davate? Pro me tedy byla oba dny silnice dost nezajimava, ale presto kdyz vidim mapu se ZMENAMA tak predpokladam ze to asi ma nejaky duvod ....
Stavbe trati by se take dalo lecos vytknout, ale ja sem relativne spokojena (jeste aby ne!!).
Ted to behani s lesem: jako pozorovateli mi prislo ze problem nebyl v diskani samotnem ale ve zpusobu jakym se to provedlo! Pri pohledu na trat (mluvim hlavne o sobote) muselo byt i prumernemu orientakovi jasne ze tam jsou fikacky lesem a tam prave meli stat "komisari" a kontrolovat. To co se provedlo na sberce (i kdyz to dle Aldy nebyl prvotni zamer) bylo absurdni a smesne, cimz rozhodne nechci stat za potrestanymi zavodniky. Proste si myslim ze pokud tam jsou tak jasne a vyrazne fikacky ma to nekdo aspon castecne kontrolovat - nejmene do te doby nez se bude moc vsem zucastnenym plne duverovat. Takze moc nechapu co jsi Jirko vlastne chvalil - tech par metru kde nebylo tak uplne jasne kde vlastne cesta konci? Nebo to neustale jezdeni po silnici kdyz bylo spoustu zajimaveho drncani v lese? Nebo snad Sevcovu jizdu kralu? A kde fikal Jan Tleskac?
Albert |
Re: hmm
No chvalil jsem to, co je v clanku. Mapa byla podle me velmi dobra - az na severni cast pobliz te vesnice kde to bylo opravdu dost zmasakrovane od traktoru. Za to ale tezko vinit poradatele. Pak tisk mapy, ten byl spickovej - ta cerna pres fialovou je fakt dobrej napad. Trate se mi take zdaly dobre - sobotu asi nelze komentovat, tam si to kazdej udelal sam, k nedeli bych mel dve vyhrady, ale kvuli nim prece nezahodim zbytek. Ja proste holt hledam na vecech to pozitivni, lip se mi tak existuje. A vzhledem k tomu ze na kole po lese nejezdim budu na tyhle zavody vzpominat v dobrem, i kdyz jsem to jinak v lese dost podelal. Ale ta hromada hnoje nebyla ode mne. Myslim ze Jan Tleskac muze fikat kde chce, a kdyz si vezme Raula na riditka tak to bude jako z ET :-))
ummmmmmmmm whats this mummy?? http://mac-os-development-tool |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
it tells me i don't have http://mac-os-development-tools-libraries.flywebs.com/roadmap.html
ummmmmmmmm whats this mummy?? http://mac-os-development-tool |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
it tells me i don't have http://mac-os-development-tools-libraries.flywebs.com/roadmap.html
Puco |
tajná súťaž...
Kto vyhral tajnú súťaž o najväčšieho smraďocha? Nepochybujem, že víťazom musí byť Koreň z Pezinka, ktorý sa tam doslova prilepil od hlavy až po päty ležiac v tých hovnách na chrbte. Ten smrdel tak, že, v cieli bol sám od svojho smradu dokonale nafetovaný a kade chodil smrdel na 10 m. Spolujazdci z auta ho privítali slovami: A ty sa ešte prejdi na zastávku, zisti si kedy ti ide autobus, posratí dnes s nami v aute necestujú!
ummmmmmmmm whats this mummy?? http://mac-os-x-internet-surfi |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-x-internet-surfing.webeve.com/ip.
For some reason, http://mac-os-x-internet-surfing.webeve.com/ip.html
ummmmmmmmm whats this mummy?? http://mac-os-x-internet-surfi |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-x-internet-surfing.webeve.com/ip.
For some reason, http://mac-os-x-internet-surfing.webeve.com/ip.html
Puco |
o všetkom
Aha, zabudol som sa vyjadriť k stavbe tratí. V tomto roku zatiaľ najlepšie čo som absolvoval! Skvelý terén, skvelá mapa, skvelé trate.

Voľný výber sa mi páčil, až na chobotinu s 2 povinnými KS na záver. Normálne by to bolo OK, aj úmysel autora som pochopil, ale realita s ostatnými KS prekrývajúcimi varianty postupov na zberku nebola najšťastnejšia...
Klasika – netreba komentovať.
Mapa – klasifikácia niekedy neočakávane iná ako pretekár predpokladal. Dovolím si tvrdiť, že najmä bodkovaná cesta s KS 118 v nedeľu bol skôr les ako cesta... Aspoň na začiatku pretekov, časom ju určite pretekári vyjazdili... Červené budovy a ploty v mape sú blbosť. Sobotňajší variant mapy bol oveľa zrozumiteľnejšie čitateľný!!! Tlač s čiernou navrchu (nad fialovou) je super, považujem to za najlepší krok vpred v čitateľnosti mapy, aj keď na meranom úseku som i tak ideálny postup kvôli spojnici nevidel...
Zmeny – pokiaľ sú iba na štarte, sú naprd. Ja patrím medzi hlúpejších pretekárov a nedokážem si zapamätať, nieto ešte počas súťaženia vybaviť si, kde tie dokreslené cesty vlastne boli. Darmo boli v krúžku!!! Ani kosoštvorec, ani lichobežník, ani elipsa by to nevylepšili. Ale dokreslenie do pretekárskych máp určite áno!
Výsledky – dosť liknavá aktualizácia, naozaj sa mnohí o svojich diskvalifikáciách nemali šancu dozvedieť. Že výsledky boli verím, ale to ešte neznamená, že boli aj zverejnené... Teším sa na medzičasy a verím, že časom dôjde aj na zverejnenie poradia na meranom tajnom úseku.§

Jazda mimo cesty – rozumné a pravdivé sú argumenty pretekárov i usporiadateľov. Zanedbajme fakt, že pretekár musí dodržiavať predpisy a pravidlá, to je bez komentára!!!! Pretekár by mal ale asi už na trati vedieť, hneď po previnení sa, že je za porušenie predpisov diskvalifikovaný. Najideálnejšie by bolo odobrať takémuto pretekárovi preukaz (čip). Mal som na tému fikania cez les debatu s Tomom Sikorom. Pravidlá sú v podstate zhodné. Len výklad je rôzny...
Citujem zo slovenských pravidiel pre OC:
čl. 1.1 Orientačná cyklistika (ďalej len OC) je druh orientačného športu, v ktorom sa pretekár jazdou na horskom alebo inom pravidlami povolenom bicykli (špecializácia bicykla je stanovená v hlave 25.2.) snaží v čo možno najkratšom čase prejsť určeným počtom označených miest v teréne – kontrolnými stanovišťami (skrátene KS), len s pomocou mapy so zakreslenou traťou a buzoly. Pretekár môže jazdiť bicyklom výhradne iba po komunikáciách. Označenie „pretekár“ znamená príslušných jednotlivcov akéhokoľvek pohlavia, hliadku alebo družstvo.
čl. 9.8 Zmeny, ktoré vznikli v teréne po vytlačení máp a ktoré by mohli mať vplyv na regulárnosť pretekov, musia byť do máp dotlačené, resp. dokreslené.
čl. 17.5 Pretekár musí pri absolvovaní trate používať výhradne komunikáciu, nesmie sa pohybovať na bicykli vo voľnom teréne. Ak sa pohybuje voľným terénom v priebehu pretekov, musí niesť bicykel nad zemou (minimálne 10 cm).
Nič viac sa o konkrétnej jazde mimo ciest nepíše. (Článok o zmenách som uviedol tiež, ten je jasný aj bez výkladu.)
Teda o čom je ten výklad: - Jazda mimo ciest je zakázaná, chodiť sa môže – to je jasné. Problém začína v 2 situáciách:
1. Evidentná, mechanizmami urobená cesta, v mape nie je (napr. kartograf pochybil, zabudol,...)
2. Cesta v mape je, ale pretekár má pocit, že predným kolesom defloruje panenskú niekoľkoročnú podkladovú vrstvu lístia, ihličia, konárikov a trávy...

V prvej situácii je trestať pretekára pre jazdu mimo komunikácie viac ako čudné, nerobí sa. Cestu vyjazdenú niekoľkými pretekármi predo mnou však za komunikáciu považovať nemožno... Tu už o porušenie pravidla o jazde mimo cesty ide!
V druhej však argument, že v mape cesta je a v teréne nie, neobstojí. Pretekár je takisto omylný (tak ako každý, či už usporiadateľ alebo aj iný poloboh... – kto ste bez viny, hoďte kameňom...), kľudne sa mu mohlo stať, že jazdí paralelne s existujúcou cestou a nevie o tom! Keďže žiadna cesta pod kolesami nie je, mal by sa správať tak, ako určujú pravidlá pri jazde mimo komunikácie. Čiže v tomto prípade postihovať za jazdu mimo cesty možno.

Bicykel cez les tlačia väčšinou iba zúfalci, lebo už majú všetkého plné zuby. Pokiaľ má ešte pretekár chuť pretekať, rýchlejší spôsob pohybu mimo cesty ako beh s bicyklom na pleci nepoznám. Dokonca často vídam aj dámy, o ktorých hovoríte ako majú málo sily a ťažké bicykle, že sa snažia o zachovanie poctivosti aj na poli športovom.

Česť všetkým, ktorí si ctia pravidlá, hanba tým, ktorí nedokážu niesť za svoje prehrešky zodpovednosť!
vasek |
Mimo cesty...
Drazi, tema neseni bicyklu mimo cesty je jiste ozehave a je dobre, ze po techto zavodech dokonce zhave. Receno bylo snad vse podstane, tak se jenom pripojuji k nazoru, ze zakaz jezdeni mimo cesty je blbost, ale pokud je v pravidlech (jako ulitba Lesum), je ho treba dodrzovat, at jde o mlade divciny, elitaky nebo roztresene veterany (ja). Je jiste, ze beh volnym lesem je nejspis mene priznivy vuci porostu a pudnimu pokryvu nez jizda na kole. Toto tema by bylo jiste mozne verejne otevrit. Z hlediska taktickeho by to vsak v teto dobe bylo extremne riskantni, zejmena vzhledem k tomu, jak nepriznive se vyviji vztah mocnych lobby (zejmena lesaku, myslivcu a pseudoekologu) k organizovanemu pohybu lidi v lesnich prostorach vubec. Ponechal bych status quo, teply bonz jen v ramci kategorii :-), a pokud nekdo priveze ve vypletu chranenou rosnatku nebo sysla, budiz na shromazdisti obesen, zastrelen, utopen v Lipne a pote diskvalifikovan!
Vlasto |
Môj pohľad diskvalifikovaného.
Kopírujem sem môj pohľad na vec, ktorý som napísal 31.5. a uverejnil som ho na mojej stránke www.mtbo.sk o 9.30.

"Výsledky Remerx Cupu. Ešte nie sú (je 9.30) i keď obyčajne už v pondelok ráno bývajú. Organizátori ešte asi zvažujú koho by dodatočne diskvalifikovali za jazdu cez les na bicykli po chodníkoch-nechodníkoch (na štarte visela mapa s dodatočne zakreslenými cestami, ktoré ale v pretekárskych mapách neboli zakreslené). No a spomenúť si na to v závere trate (poriadne rýchlej) bolo pre mňa priveľa. Orážam kontrolu a idem cez les na bicykli, ihličie rozbrázdené od kolies, v mape chodník žiadny, asi to bude jeden z tých, čo boli dodatočne zakreslené na vzorovej mape na štarte, myslím si. Asi po kilometri je ďalší úsek cez lúku, v mape žiadna cesta, no na lúke je vyjazdený koridor asi stovkou bicyklov. Á, opäť prípad zo vzorovej mapy na štarte, letí mi hlavou a nezosadám z bicykla, tak ako aj ostatní, čo idú predo mnou. Razím predposlednú kontrolu a letím do cieľa.Tesne pred poslednou kontrolou chodník v mape-nie však v skutočnosti-končí a asi 20 metrov treba niesť bicykel na pleci. Toto všetko treba v prítmí lesa registrovať no a bikeri s už rokmi opotrebovanými očami si to nemusia všimnúť. Aj ja som si tento detail všimol až pri štúdiu mapy v cieli. Doslal som sa teda do cieľa a moja presná a pomerne rýchla jazda bola v mojej veteránskej kategórii najrýchlejšia. Aj som určitý čas visel na výsledkoch na prvej pozícii ale len do okamihu, keď si to všimol jeden horlivý český eliťák ( myslím, že sa volá Jurášek, alebo Jirásek alebo tak nejak) a spomenul si, ako ma v lese stretol na chodníku-nechodníku, ceste-neceste či lúke s chodníkom-nechodníkom. Ľahko si ma zapamätal a so svojim poznatkom sa rýchlo zveril usporiadateľom. Tí ma hneď diskvalifikovali, čo beriem, ale svoj podiel viny na tom majú aj organizátori, ktorí vytlačili mapu dosť šlendriánsky a potom to kompenzovali mapou na štarte. Ináč preteky boli super a zaváhal ten, kto neprišiel. "
Smíšek |
Re: Môj pohľad diskvalifikovaného.
Jmenuji se Milan Jirásek, jsem eliťák a mimo jiné taky předseda komise MTBO. Viděl jsem tě dvakrát jet lesem, po žádné louce nebo nezmapované cestě. Upozorňoval jsem tě, což jsi nereflektoval. A nakonec ses přiznal pořadatelům i mně (když jsi mě po celý večer nedával do kokotů), že ježdění po lese je přeci úplně normální, a že máš pravidla i lesáky v piči. Tak teď aspoň nedělej chudáka, je to dost ubohý.
Vlasto |
Re: Re: Môj pohľad diskvalifikovaného.
Chlapci, za tú sobotu sa vám teda ospravedlňujem, bol som trochu nahnevaný a fikal som prvý krát.
This was closely associated with the rebirth of http://mac- |
What?, don't they know who we are? http://mac-os-x-business-personal.webeve.com
Finally figured this out - my http://mac-os-x-business-personal.webeve.com/liner-x.html
This was closely associated with the rebirth of http://mac- |
What?, don't they know who we are? http://mac-os-x-business-personal.webeve.com
Finally figured this out - my http://mac-os-x-business-personal.webeve.com/liner-x.html
Aldomoro |
Re: Môj pohľad diskvalifikovaného.
Vlasto, neser me. Sve vymluvy a verze jsi nekolikrat menil, lhal jsi mi do oci, nadaval na Smiska, vyhrozoval, nadaval, ukecaval atd. Vetsiho hada jsem fakt nevidel. A to vse pravdepodobne nejen me, ale i Smiskovi, Florisovi a zrejme vsem poradatelum. A co se bonzu tyce, tak s tim vubec nemam zadny problem. Poradatele nejsou vsude a teply bonz je skvelym nastrojem. Bohuzel jsem se az do soboty domnival, ze kdyz je nekdo nabonzovan, ta aspon bude drzet hubu, zastydi se a priste to neudela. Nic nenasere vic, nez kdyz bezis lesem a nejaky umelec tim lesem nedaleko tebe jede. A navic jeste neraguje na protest (muze byt vymluva, ze jsi v zapalu rychle jizdy aby te nikdo nevidel nic neslysel).
it tells me i don't have http://mac-os-x-internet-clients.f |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus en RSI. http://mac-os-x-internet-clients.flywebs.com/netfinder.html
it tells me i don't have http://mac-os-x-internet-clients.f |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus en RSI. http://mac-os-x-internet-clients.flywebs.com/netfinder.html
Smíšek |
pohled předsedy komise MTBO
Přátelé, dočetl jsem až na konec a přelouskal i Pucovu esej. Doufám, že se aspoň někdo prokouše ještě dál až k mémo příspěvku... (i) Děkuji Jirkovi za příspěvek, se kterým se víceméně ztotožňuji. Komise apeluje na pořadatele již delší dobu, aby důrazně postihovali fikání. Teď se to konečně posunulo k činům, i když musím souhlasit např. s Míšou, že způsob byl poměrně nešťastný a vůči některým i poměrně nespravedlivý. Já osobně jsem očekával rozhodčí někde na trati, některé kontroly byly z hledisky fikání postaveny velmi nešikovně. I přes některé oprávněně ukřivděné jedince (poctivě nosit kolo celý závod, a pak se nachytat na sběrce fakt musí vytočit), krušný večer pro pořadatele i pro jiné (mohl bych vyprávět), byl celkový efekt nesporně pozitivní. Během nedělního závodu jsem nezaznamenal jediný (!) nepatrný náznak fikání. To samé potvrdili rozhodčí z lesa, kteří se zde, konečně, vyskytovali v hojném počtu. Dle mého názoru je problém fikání z velké míry psychologický. Fikám proto, protože soupeř taky, a tudíž bych byl blbej, kdybych to nedělal taky. Věřím, že většina závodníků chápe a vnitřně se ztotožňuje z důvody, proč je fikání zakázáno. A pokud bude velká pravděpodobnost, že hříšník bude odhalen, mnoho lidí přestane fikat nejen ze strachu z rozhodčího, ale jednoduše proto, že nebude důvod. (ii) Pravidla byla novelizována tento rok. Nemyslím, že by stávající úprava byla špatná a nejednoznačná. Úpravě se samozřejmě nebráníme, ale né dříve než přez zimu. Do té doby se situace jistě vykrystalizuje. (iii) Vlasto Autrata byl diskvalifikován na základě mého oznámení (bonzu). Viděl jsem ho dvakrát jet lesem naprosto bez skrupulí a neslezl ani po mojí výtce ("To si děláš srandu?! Koukej slízt!"). Neslezl. Přiznám se, že bych to normálně nechal být, ale v cíli se zrovna řešilo diskání na sběrce, tak jsem ho nahlásil. Proč to píšu? Myslím, že závodník má právo se bránit nefér jednání ostatních závodníků. Věc má pouze jeden háček. Může jít o tvrzení proti tvrzení. Podle mě se však velká většina hříšníků zastydí, přizná se a příště si to rozmyslí. Tím rozhodně nechci nabádat k nahlašování soupeřů. Měla by to být krajní varianta. Na druhou stranu rozhodčí nemůže být všude a sebekontrola závodníků je logický doplněk rozhodčích. Na závěr jen malé varování. Plně chápu pocity pořadatelů během sobotního večera. Já jsem dle nejmenovaného slovenského IOF Advisora (= rozhodčího např. pro WRE či MS, který má mj. dbát na fair play) asi stonásobná piča, kokot, bonzák, ubožák, debil a pravděpodobně i něco mnohem horšího. Jó, byl to podařený večírek!
Aldomoro |
Re: pohled předsedy komise MTBO
To co jsi ty, jsem ja pry taky. A moc dobre vim, o ktereho "zavodnika" se jedna...
zuzco |
Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
Myslim, ze trochu prehanate, teda hlavne Ty Aldo. Smiskovi som nadaval a to kludne priznam nakolko povazujem taketo bonzactvo za trochu dost divne. Myslim si totiz, ze pretekar sa ma starat o to, aby podal co najlepsi vykon na pretekoch, sustredil sa na ne a nevsimal si nikoho okolo a diskvalifikacia pretekarov je na organizatoroch, nie na predsedovi akejkolvek komisie. Nabuduce si zober blok a ceruzku a mozes sa realizovat.... Ako som Vam aj v sobotu vecer povedal, vobec ma netrapila diskvalifikacia tych ludi disknutych organizatormi. To je uplne v poriadku a ked porusuju pravidla, tak to tak ma byt. Skoda akurat, ze organizatorov v lese nebolo viacej...
Vsetci sa tesite, ze v nedelu vsetci dodrziavali pravidla a nikto nefikal. Nebolo to vsak hlavne stavbou trati? Ja osobne som nezaznamenal na mojej trati (teda okrem dvoch asi 10m) dlhych usekov potrebu prenasania bicykla, nakolko vsade boli cesty. Ak bola takato stavba aj v ostatnych kategoriach tak naco by ludia fikali? Samozrejme pri scorelaufe je tazke urcit postupy tak, ako to pojdu vsetci zavodnici, napriek tomu mam dojem, ze niekolko kontrol bolo postavenych vyslovene tak, ze najrychlejsou cestou bolo niest bicykel ci fikat (ako kdo chcel).
No ked uz som sa rozpisal tak rovno sa vyjadrim aj k teme cervenych objektov. Myslim si, ze ta cervena bola absolutne nevyrazna a napr. ked som prisiel k posedu, tak som ho ledva nasiel na mape. V tej sobotnej mape boli tieto objekty daleko prehladnejsie. Ci zvolit inu farbu, ci ostat pri ciernej je naozaj asi na dalsiu diskusiu. S cervenou by som to vsak uz nabuduce neskusal.
Celkovo si myslim, ze usporiadatelia odviedli skvelu pracu a dufam, ze elan im ostane aj na dalsi rocnik.
Pavel Bureš |
Re: Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
Budu tě citovat: "Myslim si totiz, ze pretekar sa ma starat o to, aby podal co najlepsi vykon na pretekoch." Jestli je nejleší výkon podaný v rozporu s pravidly podle tebe ten nejlepší, pak jsem pro tvoje vyloučení z celého poháru MTBO. Zrovna diskuze kolem tvé diskvalifikace mně už přestává bavit. Připadáš mi jako potrefená koza, která se nedokáže srovnat ani se svým svědomím. Ač Smíška nemám ani trochu rád, tak v tomto případě bych mu dal medaili za chycení toho správného.
zuzco |
Re: Re: Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
Trochu si si to pomylil, nakolko mna nikto nechytil (nemal ani preco) a ani som nebol diskvalifikovany, takze moc nechapem Tvoju reakciu.
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-util |
And now the description is wrong. http://mac-os-utilities-misc.flywebs.com/boxma
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-utilities-misc.flywebs.com/boxmaker-c-.html
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-util |
And now the description is wrong. http://mac-os-utilities-misc.flywebs.com/boxma
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-utilities-misc.flywebs.com/boxmaker-c-.html
Aldomoro |
Re: Re: Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
Burdo, spletl ses. Zuzco pouze "vehementne" orodoval za Vlastu.
Pavel Bureš |
Re: Re: Re: Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
V tom případě se omlouvám Zuzcovi, ale zrovna u této diskvalifikace mi dost vadí jakákoliv diskuze.
If not, what were all the witch trials about? http://mac-os |
What?, don't they know who we are? http://mac-os-x-audio-multimedia.flywebs.com
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-x-audio-multimedia.flywebs.com/musicmath-x.html
If not, what were all the witch trials about? http://mac-os |
What?, don't they know who we are? http://mac-os-x-audio-multimedia.flywebs.com
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-x-audio-multimedia.flywebs.com/musicmath-x.html
You are right ofcourse... But... http://mac-os-x-business-wo |
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-x-business-word-p
For some reason, http://mac-os-x-business-word-processing.flywebs.com/ulysses-latex-exporter.html
You are right ofcourse... But... http://mac-os-x-business-wo |
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-x-business-word-p
For some reason, http://mac-os-x-business-word-processing.flywebs.com/ulysses-latex-exporter.html
Smíšek |
Re: Re: Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
Děkuji Ti náčelníku, že jsi se mě zastal. A taky za upřímné vyznání lásky.
Aldomoro |
Re: Re: Re: pohled předsedy komise MTBO
Ja neprehanim ani trochu. Priste mozna mene piv a nadavek. Takove jednani od "mezinarodniho komisare" je spis na disciplinarni rizeni. Obzvlaste, kdyz jsi sam uznal, ze Vlasto sice porusil pravidla, ale vadi ti, ze ho nabonzoval nekdo jiny nez poradatel. Poradatel nemuze byt vsude a domnivam se ze jde hlavne o dodrzovani pravidel a ne o to, kdo nekoho nabonzuje. Na zaklade oznameni bylo v minulosti disknuto dost zavodniku.
ummmmmmmmm whats this mummy?? http://mac-os-x-games-adventur |
What?, don't they know who we are? http://mac-os-x-games-adventure.webeve.com/n
freaking BS, I enjoyed the IP http://mac-os-x-games-adventure.webeve.com/neverwinter-nights.html
ummmmmmmmm whats this mummy?? http://mac-os-x-games-adventur |
What?, don't they know who we are? http://mac-os-x-games-adventure.webeve.com/n
freaking BS, I enjoyed the IP http://mac-os-x-games-adventure.webeve.com/neverwinter-nights.html
Were there ever real witches? http://mac-os-x-business-tool |
it tells me i don't have http://mac-os-x-business-tools.webeve.com/phonemanager
This is a very influential speculative novel of http://mac-os-x-business-tools.webeve.com/phonemanager-x.html
vjeročka |
Potrefená hus
Musím taky reagovat na poslední závody, protože mě stále "leží v hlavě". Patřím taky do skupiny diskvalifikovaných, kteří názor rozhodčího ne zcela sdíleli, nicméně snažím se o objektivní hodnocení. Na Remerx člověk odjíždí již standartně s tím, že závody budou fakt na úrovni, pěkná stavba tratí, výborné zázemí a pohodová atmosféra.
Přidá-li se slušné počasí, je to fakt zážitek a nikdy mě parta kolem Aldy v tomto směru nezklamala. Tentokrát mě překvapily slabiny v mapě jako chybějící cesty nebo místy nepochopitelná klasifikace, nedokreslené změny, na něž je upozorněno na startu, leč v mapě závodníka chybí. Myslím, že tolik změn si nelze zapamatovat a "akčně" v lese z hlavy vytáhnout. (taky jsem na takové jedné cestě navíc pěkně pohořela...)
Zarazilo mě také arogantní jednání hl. rozhodčího, který striktně odmítal argumenty obhajujíce se pravidly, leč bohužel si někdy protiřečil. Na druhé straně byl určitě pod hrozným tlakem a večer si jistě nepředstavoval tak, že se bude hádat s rozezlenými závodníky. Naštěstí k řešení protestů pořadatel sestavuje jury, kde rozhodčí nemá hlasovací právo a do jednání může vstoupit jen se souhlasem jury. Jury pak ten večer provedla precedentní rozhodnutí, kterým potvrdila nejednoznačnost celé aférky.
Jsem jednoznačně pro dodržování pravidel fair play, ale to co se stalo u sběrky stále považuji za zbytečnou buzeraci. Navíc pořadatel nerozdělil diskv. závodníky na ty, kdo využili nekončící cesty či pěšiny vedoucí až ke koridoru, a ty, kteří si to došupajdili lesem přímo ke kontrole. A názor, že pokud někdo jede lesem, byť tam vidí diváky, tudíž proč by se zdráhal jezdit tam, kde ho nikdo nevidí, považuji v tomhle případě jako zcestný. Ještě teď mám namožené svaly od četného nošení kola, proč bych se pak z vlastního rozmaru nechávala přistihnout na sběrce, kdybych nebyla přesvědčená, že jedu po pěšině?
Celkově je ale na Remerxu potřeba vyzdvihnout opět zázemí, stavbu tratí, kresbu mapy (fialový tisk objektů se mi moc líbil) a zejména propagaci MTBO v médiích! Tam udělali pořadatelé fakt kus práce...
KLádin |
plně se ztotožňuji s názorem Smíška na jízdu lesem,
to samé však nemůžu říci ohledně Aldova názoru na tisk tratí, samozřemě fialová pod černou je velkej krok kupředu, osobně nechápu proč tak pořadatelé nečiní již dávno (týká se třeba i LOB), ale nemůžu docela souhlasit s Aldovým výrokem "kdo tam ty cesty nevidí, tak je asi slepej".
Pokud se fialová čára přesně kryje s cestou, tak se čitelnost snižuje (nebo je snad polovina bikerů asi slepá?). Ono se to pěkně kouká v cíli na sluníčku pěkně v klidu, ale vlese za jízdy se to někde opravdu luštilo mnohem obtížnějc, osobně jsem musel několikrát zastavit, abych se mohl pořádně kouknout na mapu. Například na již zmiňovaném měřeném postupu kryla spojovací čára téměř dokonale cestu, které jsem si všiml také až v cíli, nebo okolo kontrol 5, 6 a 15 (HE) kde byla velmi hustá síť cest a velmi mnoho fialových čar byla situace také více než nepřehledná, podobně jako kontroly 3 a 16-17, které byly navíc v hustníku...
Toto není nějaká kritika způsobu tisku tratí, který byl rozhodně nadprůměrný, ale ještě by to chtělo vychytat nějaké nešvary, například vynecháním kousku spojnice nebo vhodnější stavbou tratí tak, aby nedocházelo k přílišnému akumulování čar v jenom místě.
To by mělo platit hlavně u klasické trati, kde má být rozhodující především správná volba postupů a nikoliv to, jestli rozlustíte spleť cest v okolí kontrol, to by mělo rozhodovat spíše u krátké trati. Myslím, že tak nějak je to i v metodyckých listech.
Aldomoro |
Re:
Ja porad nechapu, jak kryje cestu spojnice, ktera je tistena pod touto cestou?
A taky nejak nemuzu najit ten vyrok, co mi vlozil do ust. Nejak se mi totiz nezdal a tak ho hledam.
Pavel Jelča Horák |
Re: Re:
Aldo,

věř mi, že úplně v pohodě !!!!!!!!!!!!!!! V neděli zvolený soutěžní postup je exemplárním případem, kdy se má spojnice "prostřihnout". Mimochodem stejný problém byl i v Hradci na trati DE. Divím se, že se nikdo nebouří, protože spousta z nás tady ale i v Hradci hledala jiné postupy, protože cestu "pod" nebo "ve" spojnici prostě neviděli. Ale jinak závody super a za tvým přístupem 100% stojím - včetně sběrky. Kdo tvrdí, že dojetí na sběrku z bočních cest bylo OK, ten jenom dělá naivního, aby to omluvil sám před sebou a před ostatníma.

J.
KLádin |
Re: Re: Re:
Jelča to vystihnul poměrně přesně,
ten výrok jsi mi řekl (takže ho nehledej na netu ale v hlavě:-), myslím že to bylo v sobotu večer, a vzpomínám si na to docela přesně, i když to mohlo být maličko jinak formulovaný.
And how about those fairies? http://mac-os-x-graphics-edito |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-x-graphics-editors.flywebs.com/hypercube.html
And how about those fairies? http://mac-os-x-graphics-edito |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-x-graphics-editors.flywebs.com/hypercube.html
Finally figured this out - my http://mac-os-x-business-tool |
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-x-business-tools.
And now the description is wrong. http://mac-os-x-business-tools.webeve.com/route-66-usa-2004-3-6-0.html
Finally figured this out - my http://mac-os-x-business-tool |
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-x-business-tools.
And now the description is wrong. http://mac-os-x-business-tools.webeve.com/route-66-usa-2004-3-6-0.html
it tells me i don't have http://mac-os-graphics-video.webev |
And how about those fairies? http://mac-os-graphics-video.webeve.com/quickcam.h
Were there ever real witches? http://mac-os-graphics-video.webeve.com/quickcam.html
it tells me i don't have http://mac-os-graphics-video.webev |
And how about those fairies? http://mac-os-graphics-video.webeve.com/quickcam.h
Were there ever real witches? http://mac-os-graphics-video.webeve.com/quickcam.html
ramach |
co dál s fikáním ?
1) množství fikajících závodníků na čekých závodech podstatně ubude - díky pořadatelům, že do nepopulárního kroku šli, vytrpěli jste si za to své. Vaše oběť ale nebyla a není marná - světlé zítřky MTBO nastanou i Vašim přičiněním.
2) pořadatel by si měl vybrat 2-3 jednoznačné úseky mimo cesty nabádající k fikání (tedy mimo cesty navíc, mimo španě zmapovaný prostor apod.)
3) tam by se měl viditelně postavit a stát v oranžové vestě po celý závod (stejné podmínky pro všechny, pak nevznikne vyjetá cesta, která před závodem nebyla)a svojí přítmností závodníka ne usvědčit, že fikal, ale upozornit, že je pod kontrolou. Jeho přítomnost v lese je tedy PREVENTIVNÍ !
4) ty, kteří neposlechnou, by měli být buď připraveni o číslo, nebo čip nebo je vyfotit nebo natočit
Pekič |
Re: co dál s fikáním ?
Jestli mi někdo ustřihne čip z joja a navíc můj, tak mu dám do tlamy. Pokud to nebudeš Ty, protože nedosáhnu.
Prosím, pokuste se ještě v pravidlech zdůraznit, že jízda po lese není jenom direkt ze špatné cesty na kontrolu vedle, ale také, a to ve většině případů, navíc mnohem viditelnějších, tudíž nebezpečnějších, objíždění padlé klády lesem okolo a krátké říznutí zatáčky, třeba jenom o pět metrů. Právě tyto akce dělají pro majitele lesa nejviditelnější stopy = signály ničení jeho majetku. Nechodí a nevidí škody při bloumání lesem nýbrž při chůzi po cestách.
KuskoM |
Re: Re: co dál s fikáním ?
Objíždený klády a padlých stromu a konáru.
Osobne na pretekoch, ktoré organizuej BIKO Banska Bystrica, vždy pred pretekom prejdeme všetky komunikácie a vyčistíme ich od bordelu. Toto mi napr. veľmi chýbalo v Pršticiach. Ináč som sa s tým ešte nikde nestretol. zrejme je pre organizátora jednoduchšie dokresliť do mapy krížik alebo čiarku. Môžte to považovať za návod pre organizátorov.
Hehe, ik dacht ook meteen aan dat beetje invloed op http://m |
This is a very influential speculative novel of http://mac-os-audio-cd-mp3.flyw
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-audio-cd-mp3.flywebs.com/mp3-id3x.html
Hehe, ik dacht ook meteen aan dat beetje invloed op http://m |
This is a very influential speculative novel of http://mac-os-audio-cd-mp3.flyw
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-audio-cd-mp3.flywebs.com/mp3-id3x.html
bozzo |
bez titulku
Chtěl bych vyjádřit Smíškovi morální podporu za odvahu s jakou provedl nahlášení porušení pravidel, nicméně v principu to vidím jako velmi nešťastné. Provedl činnost, kterou má vykonávat pořadatel. Soudím tak podle mého pocitu, že většina závodníků přijíždí na MTBO s cílem se odreagovat a pěkně si zazávodit, což se dá pouze férovým přístupem. Myslím, že mnoho závodníků by netěšilo provést nějaké zkrácení ( fikání) trati a poté se radovat z dobrého výsledku. Tedy alespoň doufám. Nicméně jestli někdo takto závodí, je to hlavně jeho problém a jeho porucha. Nedělám si iluze, takoví závodníci asi jsou ale já o nikom konkrétním nevím. Dle mého názoru nelze přistoupit na systém ( opakuji na systém ) kdy závodník bude nahlašovat závodníka. Nemusím ani rozepisovat množství případných sporů, tvrzení proti tvrzení a jak někdo napsal pivních resumé. Když chce být pořadatel důsledný a nešvary penalizovat, měl by postavit rozhodčí ( na vhodných místech ) a kontrolovat. Rozhodčí na sběrce je také rozhodčí, v případě soboty a 10 metrů chybějící cesty trochu alibistický, ale je. Obrázek si každý závodník dotvoří sám.
Musím ještě poděkovat pořadatelům za vynikající společenskou úroveň závodů. Tím je myšlen večírek, zázemí, centrum a vynikající personál v bufetu. Úroveň reprodukované hudby byla také dobrá a i žádosti o okrajové hudební žánry byli kladně vyřízeny.
Přidám subjektivní hodnocení vlastních závodů ( sportovní hledisko ). Diplomaticky bych řekl, že trošku pokulhávali oproti závodům Tesly Brno v Pršticích, které považuji za vynikající. V Protivanově se mi nelíbila mapa a stavba tratě. Ale opakuji jde o pocit.
Měl bych jednu otázku na ředitele Aldamora, která jakoby nesouvisí s diskusí. Před nějakou dobou jsi reagoval na článek Smíška, který se jmenoval Bikerské bilancování. Tam jsi v podstatě trefil můj názor, když jsi psal (teď nebudu přesně citovat ) o neustále snaze přitahovat nové a nové závodníky. Jak ti vyhovuje víceméně ustálený počet lidí, prostředí, kde znáš každého druhého závodníka. No a v kontrastu s tím přišla mediální kampaň, velké bonusy za přední umístění a reklama v Rádiu na závody v Protivanově. Já to nekritizuji, jenom se chci zeptat, jak to vlastně je. Chceme malé nebo velké závody ? Já jsem čekal ( právě dle reklamy ) obrovský počet závodníků. Měl být snad Protivanov posledním komerčním podnikem ?
bozzo
Aldomoro |
Re: bez titulku
Chapu, ze to muze vypadat jako protireceni si. O media jsem se staral ja sam. Vysvetleni je jednoduche a trosku jsem si o tom dopisoval i s "Bedou", ktery nam vytkl pozdnejsi vysledky. Jde o to, ze ja nechapu (a jak jsem si overil, tak opravnene) tuto medialni kampan jako nabor novych zavodniku, ale jako zpusob, jak se "odvdecit" sponzorum, ktere jsem ukecal (ja nebo nekdo jiny z oddilu). Jde o to, ze jsme nemeli pouze "sponzory" typu tatinek pracuje v keramicke dilne, tak jim dame par vyrazenych picovin. Zkuste to chapat tak, tze se snazime dodrzet vse, co jsme sponzorum slibili tak, aby se o zavode s nazvem MTBO Remerx Cup vedelo a abychom meli co jim po zavode ukazat. Prave proto, az za nima pujdu za rok, aby se mi nevysmali.
A nekdy se musim se smutkem divat na to, jak se tyto "picoviny" opravdu na zavodech rozdavaji. Kolikrat na nejakem poutaku v okrese je to lepsi nez na CP v MTBO. Chapu, ze poradatel by mel preferovat trate, mapu, stavbu... ale to je jedno s druhym. Nam se to treba podle nekterych nepovedlo (mapa, trate), nekomu se to naopak libilo. Opravdu nevim, jak jinak chce komise MTBO bojovat o financni prostredky nez tak, ze zavody museji "dobre vypadat" navenek. Oni si to uvedomili, ale bohuzl neexistuje paka, jak donutit poradatele tomu venovat vice pozornosti. Uzavreli jsme smlouvu o usporadani zavodu, snazili se ji dodrzet ve vsech bodech. Docela me mrzi, kdyz se ve smlouve objevi povinnost poradatele umistit loga, stanek, oblouky atd.... coz muze budit dojem, ze to bude skvele vypadat (clovek premysli, aby nenasral vlastni sponzory) a pak nikdo nedoveze ani ň.
A jeste k tem cenam. Chapu, ze ceny dostane par lidi a nikdo na zavody nejezdi kvuli tomu, ale proc opravdu neodmenit jejich pili a cas, ktery venovali treninku a neco jim nedat. Poradatele to vetsinou stoji jen a jen praci a cas. Penize nastesti zadne (kdyz pominu drobne vydaje za zpracovani spotu, kopirovani materialu apod). A kdo tvrdi, ze u nich v oblasti to nejde, tak keca.
bozzo |
Re: Re: bez titulku
Ano já tomu rozumím; já nekritizuji organizaci závodů, ta se mi naopak velmi líbila a myslím, že to stálo dost úsilí. V tomto ohledu byly závody vynikající. Ohledně bankovek za výhry, no co bychom si mohli přát lepšího. V tomto nezbývá než pogratulovat.
Aldomoro |
Re: Re: Re: bez titulku
Ja to taky jako kritiku nebral. Chtel jsem ti odpovedet na tvuj dotaz, proc takovy humbuk, kdyz sam tvrdim, ze dalsi zavodniky nechci :-)
it tells me i don't have http://mac-os-business-personal.we |
If not, what were all the witch trials about? http://mac-os-business-personal.w
Finally figured this out - my http://mac-os-business-personal.webeve.com/eggtime.html
it tells me i don't have http://mac-os-business-personal.we |
If not, what were all the witch trials about? http://mac-os-business-personal.w
Finally figured this out - my http://mac-os-business-personal.webeve.com/eggtime.html
Floris |
hlavni rozhodci
Puvodne jsem se diskuse vubec nechtel zucastnit, ale mel bych nekolik slov k nazoru lidi na mou "neochotu" resit jejich problem co maji delat s tim ze nekdo byl disk.
Pravidla znaji jediny postup:
podat hlavnimu rozhodcimu PISEMNY protest s prislusnym vkladem. Hlavni rozhodci preda tento protest jury, ktera jej resi. Vyrok jury je nemenny. Hlavni rozhodci a protestujici strana nemuze do rozhodovani jury zasahovat, muze je jen sledovat.
Tento postup uplatnila pouze Eva Haskova (i kdyz ne pisemne, ale byla trochu hekticka situace) a NIKDO jiny!!!!
Tolik ke komentarum nekterych nespokojencu.
Báža |
Jak předcházet kritice...
Hergot, to se rozeběhla ale diskuze!!! Až mám trochu strach z reakce po našich závodech v Boru. Naštestí mám domluvený se správcem stránek, že mi dá předem všechny komentáře ke kontrole a já tam pustím jen chvalozpěvy. No a když žádný nebudou, ( dělám ve sklářský dílně sám a na "píčovinách" už pracuju), tak si kladný ohlasy napíšu sám.
Způsob řešení fikání u nás v Boru je uveden na našich stránkách dost jasně, kdo bude přistižen traťovými komisaři, dostane od nich normálně přímo v lese hned po tlamě, já pak nehodlám celej večer poslouchat, že som zajebaný kokot a že pořadatelé jsou šulíni. To si vyřiďte přímo v lese.
A večer po kultuře,ať si každej fiká dle libosti.
Hajousek |
vysledky
Ne, ze bych nemel v praci co na praci, ale tesil jsem se na vysledky s mezicasy i s poradím na jednotlivych mezicasech. Je to sranda zjistit, jak velkou kladu muzu dostat na postopu, ktery jsem jel tak svele. Nejsem ale Rainman, a tak to budu muset ozelet. Leda ze by to Rade jeste udelal.
No a kdyz uz pisu, pridam svuj nazor na trate HE: sobota nic moc (ale skrelauf na rovine je tezke postavit, na druhou stranu nosilo se az prilis a to i na mistech kde to nebylo ovlivneno poradim sbirani kontrol, je ale fakt, ze orientacni nejhezci mista na kontroly nechal Burak nezjistne Pekicovi na nedeli, napad s predposledni kontrolou se mi libil, stavba skorelaufu byla zajimavejsi); nedele super (tridani rytmu, i ty volby, i kdyz jich mohlo byt vic a hlavne jemne mapovani, nekdo psal vyse, ze dohledavky ve zmeti cest maji byt na kratke trati, myslim, ze je nevyuzit jen proto, ze se ten vikend kratka nejede, by byla blbina).
S klasifikace cest to bylo slabe kvuli tezbe, ale: na nasich zavodech jsme klasifikovali 3 tydny pred zavodem a ze jsme to neprojeli jeste vikend pre zavodem tesne pred tiskem map povazuju za nasi nezodpovednost. Pells to delal dlouho pred zavodem a jestli to pak neprojizdeli tesne pred zavodem (kdyztak me opravte), tezko se divit, ze je v lese uplne jiny teren. Mapa tak trochu zaostavala za skvelym centrem. Disk fikani spravne - jestli se u nas neco zacne menit, tak to bude hlavne diky poradatelum Remerx cupu. Z uprav mapoveho klice se mi velmi libila fialova pod cernou, cervene baraky a ploty min. Hajousek
KLádin |
Re: tratě a mapa
Neříkám, že na klasice by neměli být dohledávky, ale měli by tu být hlavně nějaké volby postupů, kterých v neděli mnoho nebylo a myslím, že se z toho terénu dalo vyždímat víc.
Pokud jde o mapový klíč, tak podle mě záleží na typu terénu, pokud se projíždí vesnicí, jako třeba letos na prvních závodech, nebo loni v Bratislavě, tak červené baráky dost podstatně zpřehlední situaci. V Protivanově se žádnou vesnicí neprojíždělo, takže červená barva spíše znevýraznila oplocenky a krmelce, což ale mohlo být také velice tenkou použitou čarou.
Problém je že mapový klíč by měl být univerzální a měl by se ustálit na nějakých standardech. Oproti tomu každý trerén má svá specifika a vyžadoval by také specifický způsob mapování. Musíme tedy dále diskutovat a pokusit se nalézt pokud možno ideální kompromis.
Méďa |
Otazka k pravidlum
Rad bych se zeptal jak pravidla resi kdyz v jedne kategorii se objevi dve ruzne mapy a to nejen vzhledove (opdstiny zelene ... )ale take tratove (kategorie D 19 - ) ikdyz havicky kategorie a dne je stejna.
Aldomoro |
Re: Otazka k pravidlum
Obávám se, že toto pravidla jednoznačně neřeší. V praxi se takové případy samozřejmě stávají a řeší se dohodou, většinou žádostí pořadatele o průměr.
Rade |
"Mozna"to MTBO nesouvisi...,
ale urcite to souvisi s jakymkoliv pohybem v lese. S horizontalnim i vertikalnim... Necetl jsem vsechny prispevky, ale jen tak letecky prolitl nadpisy. O nedodrzovani pravidel a s tim souvisejici naslednou diskvalifikaci, bych se ani nezabyval. Porusil jsi, pikej! Jeden metr pro vsechny, ikdyz ne vsude to u nas plati... Nedodrzovani je urcity casovy bumerang. My tento vikend poradame GT BIKE SABBATH marathon 2004 (zajemce srdecne zveme - poznamka pod carou). Ja se motal kolem vlastniku pozemku. Na trase cca 75 km, jich je nekde k 500, nemluvim o ruznych singularnich spolecnostech apod.
Za cele to martirium, ktere s tim souviselo (a urcite jeste souviset bude), protoze hromada majitelu se "probudi", dle meho nazoru, primo pri zavodu, ci tesne po nem a bude si hlidat, jestli se nejaky biker neopovazil to strihnout mimo cestu. A nedej boze, ze ano, tak nam to "strihne" priste on sam a nebude se s nami o tom vickrat bavit. Takove "dva" mame jiz letos a hold byci v ohrade maji prednost a o tom druhem se zminovat radeji ani nebudu... Pak je jedno jestli jsi biker maratonec, ci biker emtebeobec. Kdyz k tomu pridam ruzne Natury 2000 s ptacimi rezervacemi, zmeny legislativy platne od 30.4...., tak si myslim, ze to staci. Tak proc si delat problemy, ve sve podstate, malichernostma, ktere jsme schopni sami ovlivnit. Ikdyz touha po vitezstvi, muze nekdy zaslepit oci kazdemu...
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-hom |
And now the description is wrong. http://mac-os-home-hobby-business.flywebs.com/
freaking BS, I enjoyed the IP http://mac-os-home-hobby-business.flywebs.com/mycoins.html
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-hom |
And now the description is wrong. http://mac-os-home-hobby-business.flywebs.com/
freaking BS, I enjoyed the IP http://mac-os-home-hobby-business.flywebs.com/mycoins.html
kusa |
ach
Jeste neco k tem diskvalifikacim - ja souhlasim s poradateli !!! At uz byla diskavlifikace na trati ci na sberce - pravidla jsou pravidla. Dost me teda nastvalo, ze ja drobna divcina se pachtim s kolem na zadech lesem (sobota z kontroly 104 na 108) pravda sem tam odpocinek tlacenim a kolem mne si klidne jede chlap H??? z kola ne a ne sesednout a jede rovnou lesem i kdyz bylo z mapy jasne, ze cesta konci a v terenu to bylo jasny taky!! Není mu to vubec hloupe ani trapne (mohl mi nabidnout pomoc ne? :-)). Myslim ze se urcite nehnal za vitezstvim. Pryc s takovyma zavodnikama a urcite to byli ti, co meli nevic blbejch reci ....
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-game |
freaking BS, I enjoyed the IP http://mac-os-games-strategy.flywebs.com/myth-the-
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-games-strategy.flywebs.com/myth-the-fallen-lords-updater.html
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-game |
freaking BS, I enjoyed the IP http://mac-os-games-strategy.flywebs.com/myth-the-
Thanks. I hope other people test it too. http://mac-os-games-strategy.flywebs.com/myth-the-fallen-lords-updater.html
Fanda Pašek |
Co mě napadá?
Co mě napadá?

- jízda mimo cestu - nekompromisní DISK, a je už jedno, zda-li u sběrky, či někde jinde. Argument, že když si to někdo zkrátí před svědky, udělá to i jinde v lese je blbost. DISK by měl ovšem být jedině v místě, které sedí (jak v mapě, tak v terénu).
- červená pod černou - vůbec jsem si toho během závodu nevšiml, ale přijde mi to dobré
- změny by měly být dokresleny do mapy, či fixa na startu, ať si to každý dokreslí (taky patřím k těm tupějším :-), kteří si to nepamatují)
- to, že někdo nepřečtě cestu v mapě - to je jeho problém (když to nevidí, tak se má zastavit)
- červěně kreslené objekty - dobrý nápad, ale přislo mi to nevýrazné
This is a very influential speculative novel of http://mac- |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
it tells me i don't have http://mac-os-drivers-other.webeve.com/nikon-coolpix-950-driver.html
This is a very influential speculative novel of http://mac- |
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zegg
it tells me i don't have http://mac-os-drivers-other.webeve.com/nikon-coolpix-950-driver.html
bozzo |
penalizace za porušení pravidel
Jako represivní postup, který by odstrašoval neslušné závodníky při porušování pravidel ( jízda mimo cestu ) bych navrhoval přijmout opatření typu : porušíš - disk, znovu porušíš - disk dosavadních výsledků sezóny, znovu porušíš - konec sezóny, sestup do nižší kategorie,....rekvalifikační kurs, ... jiný sport ( podvodní ragby ) ... jízda s vodičem.....alternativní vykoupení hříchu vysokou pokutou. Jako druhou změnu bych navrhoval zrušení povinnosti nosit kolo min 20cm nad zemí. Někdo kolo neunese, jiný má pumpičku nebo košíky. Kolo by se mimo cestu muselo minimálně vést ( tlačit, běžet v souběhu )
Pekič |
Re: penalizace za porušení pravidel
Penalizace je určitě na místě. Třeba bych řezal kus nohy. Napřed jenom nárt, pak pod kolenem a potřetí nad kolenem. To proto, že potom už se nedá jezdit na kole.
Nošení, nakolik je udaná mezera blbinou, asi musí zůstat. V lese nás nejvíce prozradí stopy kola a ty bicykl nadělá i prázdný. Je třeba si uvědomit, že majitele a ochranáře nezajímá opravdu způsobená škoda, tu ani nedokážou zjistit, natož spočítat, ale signál, že se v lese dělo něco nekalého - stopy. Vlastě proto se ani nesmí jezdit mimo cesty, i když, podle mého názoru, to většině lesů uškodí méně, než běh nebo jízda po okrajích cest (viz příspěvek padlé klády a křižovatky).
tvůj dandík |
Re: Re: penalizace za porušení pravidel
Myslím, že jsi měkký. Tvůj oblíbený šulín se řezat nebude ? Asi ne a řezání nohou na tři fáze si dovedu představit pouze s anestetikem. Nicméně velmi vtipné. No a co hrábnout níž, jemně do svědomí. Byla příprava mapy správně vypečená ? Kolik oddíl spotřebuje financí za rok provozu ? Stačí jeden Remerxcup to ufinancovat? Nebo budeš pokračovat dál. Podívej, nemusím být úplně fit, abych si dokázal dát dohromady, jak to probíhalo. Minimum času na cestách v lese, nedokonale zmapovaný prostor, občerstvení žádné, v cíli nepitelná syntetická šťáva, ( rozdíl mezi v Makru koupenou šťávou a klasickou Jupií, je cca 10 Kč/0,7litru ). Ano nedůlžité věci, ale já zaregistroval a rezignoval. Každý oddíl potřebuje jaksi vydělat. Například závody v Hradci, které tady nezmiňujem, byli vynikající třeba právě ve finálním, kvalitním občerstvení v cíli ( jsem trošku vysazen na kvalitní občerstvení bez Jemči ( čaj Harmonie) a syntetické šťávy . Já bych to viděl na příští sezónu takhle. Složíme se ( nějaká poměrná částka ) , každý závodník by dal cca 50 Kč a tvůj oddíl bude fungovat i bez pořádání závodů. Naopak, společenskou a organizační část závodů, by jsi mohl ve spolupráci s někým pořádat. Tvůj bufet a spolupracovnice jsou ( alespoň pro mě ) nezapomunetelné. Večírek hodnotím jak jinak než božsky. Velmi se mi líbilo umístění nedělního závodu do prostoru za vesnici, na cestě vedoucí přes hovno ( nebo jak jsi to nazval ) . To dle mě byla výzva a pracoval bych stejně. Takže lejno. Co vyse…. anebo uřízneme dnes ?
bozzo
Pekič |
Re: Re: Re: penalizace za porušení pravidel
Dandíku,
Řezání šulína, ať už po částech, nebo celého naráz, nepřinese žádaný efekt, neboť drtivá většina cyklistů ho nepoužívá ke šlapání a dokonce ne ani k opoře, jelikož ho v době závodu mají v povislém stavu. a to nemluvím o ženách, v jejichž řadách můžeme takovým trestem hrozit do značné míry bez účinku. Noha je prostě lepší, ať už s, nebo bez anestetik.
Netuším, co máš proti čaji Harmonie, který běžně snídám. Ba co víc, nechápu, co máš proti našemu sirupu. Náhodou nám pár kanystrů zbylo, protože jsme závodníky šidili nepřiměřeným ředěním, a tak jsem si na obalu zjistil, že výrobcem sirupu je KOFOLA a. s. Krnov, ta stejná, co vyrábí Tvé JUPÍ. O rozdílech ve složení Tě budu informovat, až si někdy omylem koupíme sirup domů. Prozatím nabízím vysvětlení, že chuťový rozdíl byl patrně způsoben nekvalitní vodou, kterou jsem v rámci šetření zdarma natočil u nás v práci v Holešovicích do kanystrů a odvezl do Protivanova, namísto abychom použili vodu z pramenité oblasti Drahanské vrchoviny.
Ano, je velmi důležité na závodech vydělat, jinak bychom je ani nedělali. Omezíme-li se technicky na samotný závod, není se co divit Tvému rozezlení. Za padesát korun vkladu jsi dostal barevně tištěnou mapu formátu A3, zhruba 16 minut mé práce na mapování a stavbu tratí, 40 minut práce mých pomocníků, 30 minut práce pořadatelů při vlastním závodě (jenom těch, co se starali o vlastní závod) a nějaký čas ředitele, tajemníka a ostatních před závodem, který neumím spočítat. Snad, kdyby, náhodou, jsi byl na bedně, čekaly na Tebe a ostatních dvaatřicet odměňovaných ceny v celkové hodnotě cirka dvacet tisíc (každý den). Nutno říct, že to je opravdu skandální, takovým nehorázným způsobem holit závodníky.
Myšlenka padesátikorunového vkladu se mi líbí, jenom bych se moc přimlouval za jeho zvýšení. Jenom kvůli mapování jsem totiž projel asi šest tisíc, o ostatních nemluvě (vida, zapomněl jsem to započíst do závodu - tak to máme deset korun benzínu) a tak přeci jenom hrozí, že ještě budeme něco pořádat. Zvláště po té záplavě pochval, která se na nás po závodě sesypala. Můj účet je 193133001/2400 a jako variabilní symbol prosím uváděj registrační čísla závodníků, abych poznal, komu se můžu na závodech podívat do očí.
Taky Ti musím vysvětlit, jak to dělám s mapou. Je blbost jezdit po lese. My si vždycky koupíme mapu pro OB (safra, zase jsem to zapoměl započítat - pětikačka), jedeme na místo závodu, tam se zliskáme na mém pověstném večírku a vymyslíme cesty. Namalovat to v OCADu je potom už hračkou. Pravda, kdekdo si všimne, že mapa úplně nesedí a remcá, ale ty my diskneme. Co bychom pro peníze neudělali.
Personál bufetu je velmi potěšen Tvou pochvalou. Nicméně pořád ještě čeká, až mu dovyprávíš vtip o jeptišce, který jsi v sobotu velmi rozvážně nakousl. Takže snad se dočká na příštím kole poháru. Jenom, aby se jim podařilo sehnat pořádný náklaďák hoven.
Tvůj Pekič
bozzo |
Re: Re: Re: Re: penalizace za porušení pravidel
Ahoj Pekič. Bohužel nejsem tak technicky na výši, abych dokázal svůj osobní PC nastavit tak, aby znemožňoval odesílání pošty po 22 hodině. Moje středeční kulturní vyžití skončilo dříve, než jsem očekával a tak místo abych upadl do kómatu, šel jsem kontrolovat poštu a navštěvovat své oblíbené stránky. No a bohužel jsem v nějakém záchvěvu dostal chuť ná tvá hřejivá slova, která mě vždy potěšila. Právě před týdnem, návštěvami jistých stránek ( ověřoval jsem si jednu reportáž odvysílanou v TV ) jsem získal mnoho „ trojských koňů „ a tak formátoval, instaloval…. Po několika dnech jsem se připojil a přijal poštu, kde byly mimo jiné zprávy od kolegů ohledně Remercupu a tak to vzniklo. Nechci se v tom článku patlat, když ho čtu trochu se děsím, jeho literární úroveň je nevalná a neměl vzniknout. Nicméně tvoje reakce mě trochu uklidnila. Jsem rád že jsi ho nevzal zcela vážně.
Ještě k drobnostem ; jak jsem psal Aldomorovi, mě se naopak organizace velmi líbila, bonusy za vítězství jsou skvělé, sponzoři, rádio, to vše je prvně a skvěle. Jenom mám svůj subjektivní názor, že tratě a mapa byly spíše horší. Ale to mohu že ? Velký koláč v neděli mi také rozšířil obzory, co myslivci umějí. No a Jupí ? Teď se tomu směji, ale ve středu mi došla a nebylo čím zapíjet. Věř, že to bylo krušné. Doufám, že si Jeptišku rád poslechneš, budu čistý jak lilie a pointa dopadne.
Můžu jen doufat, že mnoho návštěvníků této diskuse se neprokouše až na konec a článek upadne v zapomnění.
Ahoj, oddaný Dandík
bozzo |
Re: Re: Re: Re: Re: penalizace za porušení pravidel
No, tak článek neupadl, musím panu Guru Bážovi napsat. Nevím sice co, ale nechci být na pranýři.
Dandík
What?, don't they know who we are? http://mac-os-games-simu |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-games-simulations.flywebs.com/the
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-games-simulations.flywebs.com/the-sims-expansion-hot-date-updater.html
What?, don't they know who we are? http://mac-os-games-simu |
You are right ofcourse... But... http://mac-os-games-simulations.flywebs.com/the
Het begint op een vendetta te lijken, dat geeft niet hoor maar Dr. Phil zou zeggen http://mac-os-games-simulations.flywebs.com/the-sims-expansion-hot-date-updater.html
Martin Grünwald |
Jsem jeden z těch, co byli diskvalifikovaní za jízdu cca 20 metrů podél koridoru. Vyhledem k tomu, že sem se za celý závod nanosil kola hodně a hodně a ne vždy to bylo kvůli tomu, že sem volil postup mimo cestu. Dovedu pochopit diskvalifikace za jízdu mimo cestu, větší problém mám s chápáním diskvalifikací za jízdu mimo cestu, která není v mapě. Já sem třeba přijel ke koridoru po cestě, která je v mapě a měl jsem v plánu yajet do koriduru a tím se vrátit ke sběrce, ale stáli tam nějací lidi, tak jsem těsně kolem koridoru na sběrku. Podle striktního výkladu pravidel bzla má diskvalifikace OK, takže to beru. Ovšem vzvstává tadz další problém. Proč diskat za jíydu po cestě, která j ev terénu, ale není v mapě? majitele lesa přece naše mapa vůbec nezajímá? Taky se mi nezdá diskvalifikace na základě udání nějakého závodníka. Od toho jsou pořadatelé a myslím, že si na mě v tomto vzpomenete až si to bude někdo oplácet!

Tak obrovská kumulace postupů přes jednu křižovatku si skoro říkala o to tam udělat občerstvovačku :-)

Pokud tady někdo píše, že se změnám na startu nemá přihlížet, tak proč tam visí?

Jinak byli závody celkem OK, počasí super a zázemí taky.
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-uti |
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-utilities-desktop
it tells me i don't have http://mac-os-utilities-desktop.webeve.com/with-in-cmm.html
Okay, ik ga ze plaatsen op m'n web-log. :) http://mac-os-uti |
This was closely associated with the rebirth of http://mac-os-utilities-desktop
it tells me i don't have http://mac-os-utilities-desktop.webeve.com/with-in-cmm.html
Báža |
Dandíku
Teda moc mi do toho nejni, na Remerxu jsem nebyl , ale kvuli takovemdle dandikum má člověk chuť se na nějaký pořádání výsledků vysrat. Jinak mi nenadavej do kokotů veřejně,ale zkus mi napsat mejl. A nebo jestě lepší bude, když uspořádáš příští rok nějekej závod ČP. Tvůj Báža
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus |
And now the description is wrong. http://mac-os-games-sports.webeve.com/champion
This is a very influential speculative novel of http://mac-os-games-sports.webeve.com/championship-manager-03-04.html
Zucht. En ik heb al zo'n last van frequent lozen van flatus |
And now the description is wrong. http://mac-os-games-sports.webeve.com/champion
This is a very influential speculative novel of http://mac-os-games-sports.webeve.com/championship-manager-03-04.html
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru