MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Dámská i pánská štafeta MTBO zlatá na ME v Rusku!

Dnešní den se zapíše do historie MTBO, zlatá bariéra byla konečně prolomena a to jak dámskou štafetou ve složení Bára Chudíková, Martinka Tichovská a Renata Paulíčková, tak i pánskou ve složení Radek Laciga, Marek Pospíšek a Jirka Hradil. Kdo sledoval závod na internetu online (mezičasy jen pro první úseky než zcela vypadly a online webkamera pouze v místě předávky navíc se špatným zvukovým přenosem místních komentátorů), zažil napětí jako hrom, které ukončila až potvrzující SMS zpráva přímo z místa dění od reprezentačního trenéra Jirky Vraného.

Následující popis dění je jen velmi přibližný podle toho, jak se mi jej podařilo zachytit (c:

Na prvním úseku zajel velmi slibně teprve 17ti letý Kryštof Bogar, který předával uplně první se zhruba půl minutovým náskokem na KLádina a zbytek startovního pole. Na druhém úseku dostal naší "áčkovou" štafetu na první místo Mára, který předával těsně před štafetou Ruska, kterou výborným výkonem vytáhl Ruslan Gritsan z průběžného tuším až čtvrtého místa. Na posledním úseku, tak bojoval Chláďa s Toníkem Foliforovem až do finiše. Dojezd musel být dle projevu komentátorů a často zaznívajícímu "ničevó nejasno" velmi dramatický a napínavý až do konce. Škoda, že webkameru z předávky přemístil borec do cíle, až když bylo vše důležité rozhodnuto.

Parádním výkonem se předvedla také naše dámská štafeta, která byla po prvním úseku Báry třetí. Martinka tuto pozici udržela a René mocně dofinišovala. Holky si při předávce pěkně předávaly také důležité informace či povzbuzení. Vlastně i kluci, třeba Márovo "Jéď ...." bylo z celého streamu přeneseno zřejmě zcela nejlépe (c:

Veškeré dohady s ostatními online spolusledovači jestli to jsou opravdu dvě zlata, ukončila až Albertova SMSka "Jo jo, je to tak (:".

Upřesnění a to, kdo byl na dalších medailových pozicích, se dozvíme nejspíše až z Mirkova výsledkového shrnutí.

Takže nejen za mě GRATULACE český týme!

| přečteno 2715x | Reprezentace | Honza -mAk- Svoboda

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
Bomba!
Tak to je bomba, obrovská gratulace!!!! Všichni víme, že ME = vlastně MS ;-)
mAk |
ženy
tak teď už jsou i výsledky a teda René, KLOBOUČEK!!! To je asi nejtěsnější vítězství v dějinách Osportu?
mAk |
pustěj je vůbec domů
vlastně sem zvědavej jestli je vůbec pustěj domů, když rusákům ukradli dvě zlatý (c:
Anry |
super
gratulace oběma štafetám... tleskám doma berlema o sebe:)!!!
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot