MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Co nám přinesla valná hromada (VH) svazu?

Jak jste možná zaregistrovali, proběhla před dvěma týdny VH svazu. Během zasedání se staly dvě události s poměrně závažným dopadem jak pro OB, tak pro MTBO.

Událostí číslo 1 pro celý svaz je bezpochyby odstoupení předsedy svazu Petra Klimpla. Samotná rezignace proběhla dosti emotivně a jistě zaskočila nejenom mne. Na druhou stranu se není Béďovi moc co divit, 15 let v této funkci musela být obrovská zátěž. Každopádně za ním zůstal obrovský kus vykonané práce. Za svoji obětavou práci si zaslouží velký dík každého člena orienťácké rodiny. Nový předseda bude mít složitou roli, protože nahradit takovou osobnost, kterou Béďa bezpochyby je, není jednoduché. Na druhou stranu převezme, díky Béďovi velmi dobře fungující svaz, tudíž bude mít svou úlohu trochu zjednodušenou.

Co bude tedy dál? V březnu příštího roku proběhne volební VH svazu. Hlavním bodem bude samozřejmě volba nového předsedy ČSOB. Na posledním zasedání předsednictva, které proběhlo tento týden, se dohodlo, že stávající předsednictvo odstoupí k datu konání VH ze svých funkcí. Bude se tedy volit nejen nový předseda, ale také všichni členové předsednictva, včetně předsedů sekcí OB, LOB a MTBO.

Sekce MTBO bude mít na VH opět 5 zástupců (LOB také 5 a OB 30). Jsem docela zvědav, jestli příslib dramatické volby nového předsednictva zvýši zájem o pět míst delegátů na VH. Na místo delegáta na prosincovou VH projevil sám od sebe zájem jeden člověk... Pokud máte někdo již teď zájem, můžete se u mě hlásit. Klíčem pro určení delegátů je počet registrací dle oblastí. Na poslední VH vyšel počet delegátů takto: 2 x Brno, 2 x Praha, 1 x Ještědská oblast. Na té březnové to asi bude stejné, pokud se nám nějak nezmění počty registrací (Praha měla druhé místo jen těsně na úkor Východočeské oblasti). V případě více zájemců by měla o účasti demokraticky rozhodnout VH oblasti.

Druhou událostí byla rezignace Radovana Macha na post šéfa reprezentace a člena komise MTBO. Toto se nás samozřejmě dotkne přímo ještě více než rezignace předsedy svazu. RaMach byl jeden z průkopníků MTBO u nás, dlouholetý a vynikající reprezentant (stříbrná medaile z MS ve Francii 2002), dlouholetý vedoucí reprezentace a bafík. Mimochodem to byl on, kdo mě přesvědčil, abych kandidoval na svoji funkci předsedy sekce MTBO. Jeho odchod je tedy pro mne obzvláště citelný. Vysvětlení jeho motivů k rezignaci jste jistě četli. Já můžu dodat jen tolik, že ho plně chápu. Vedení reprezentace je tvrdá řehole a každý se musí po nějaké době cítit unaven. Dříve nebo později. Také jemu patří velký dík. Není, myslím, třeba pochybovat o jeho velkých zásluhách na tom, že český MTBO patří ke světové špičce a české závody pak k nejkvalitnějším na světě.

Jeho odchodem se rozpadl sehraný trojblok komisařů Mach, Sikora, Jirásek. Je tedy před námi úkol najít nejen vedoucího reprezentace, ale též adekvátní náhradu do komise MTBO. S tím se ovšem naskýtá příležitost se zamyslet nad stávající situací. Domnívám se, že přišel čas na rozšíření počtu komisařů. Ono ve třech lidech je to poměrně jednoduché v řešení každodenních záležitostí. Ale zase je to pro všechny tři velká časová zátěž. Rád bych rozšířil komisi o jednoho až dva lidi. Mojí představou je jeden člověk, který převezme zodpovědnost za marketing a PR. A pak další, který by se, spolu s Tomem Sikorou, více věnoval domácím závodům. Možností je samozřejmě více. Také by nebylo od věci zapojit do komise nějakou ženu. Ono to hlavně záleží na tom, jestli najdeme lidi, kteří budou schopní a ochotní něco dělat. Tady bych si dovolil volně citovat výrok Petra Klimpla z jeho projevu na VH: "Schopných lidí máme v orienťáku spoustu, ale těch ochotných, těch mnoho není."

Prioritou do dalších dnů je výběr nového vedoucího reprezentace. Byl bych rád, aby nový kouč převzal repre co nejdříve během zimních měsíců, aby měl čas promluvit s reprezentanty a vypracovat koncepci a roční plán činnosti. Jsem docela zvědav, kolik lidí projeví o tento náročný, ale zato prestižní post zájem. Vypsané výběrové řízení na tento post naleznete také na webu MTBO.

Doplnění a rozšíření komise jsem také původně plánoval provést co nejdříve. Avšak vzhledem k tomu, že na březnové VH bude probíhat volba předsedy sekce MTBO, bude lepší to odložit až po konání VH. Do té doby se pokusím nové lidi najít s tím, že do VH budou v komisi spíše "neoficiálně".

To je tak vše co jsem měl na srdci. Všem přeju pěkné Vánoce a do příštího roku hodně pohody, srandy, zdraví a úspěchů v sedle i mimo něj.

Milan Jirásek

| Zobrazeno 4066x | MTBO ČP + MČR | Milan -Smíšek- Jirásek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
alda |
To je ale divny rok...
Takovy prelomovy. Jakoby jedna generace odchazela do ustrani, unavena, vycerpana... a te dalsi se moc nechce na jejich mista. Myslim, ze nastal cas dokazat, ze to myslime s MTBO vazne a pokusit se ztraty nahradit. Sice mi chybi to avizovane vyberove rizeni, ale to je si jen formalita. Myslim, ze kdo by mel o tuto praci zajem, muze se proste ozvat Smiskovi. Takze hura od slov k cinum !!!

(ps. Osobne mam stejne jako vy spoustu duvodu, proc do toho nepujdu. Ale kdybych byl mladsi, studoval na VS a jeste k tomu treba bydlel nedaleko Prahy.....)
KLádin |
Re: To je ale divny rok...
"Osobne mam stejne jako vy spoustu duvodu, proc do toho nepujdu. Ale kdybych byl mladsi, studoval na VS a jeste k tomu treba bydlel nedaleko Prahy....."

to mi teda přijde jako poněkud zcestná definice ideálního bafíka, taková ve stylu: hlavně že to nebudu muset dělat já,
Jaksi mi nedochází, proč by měl budoucí trenér repre bejt mladej student z Prahy, copak RaMach byl mladej student? a taky svojí práci dělal dobře...
alda |
Re: Re: To je ale divny rok...
Hm, to je sice pravda, ale ja jsem nenapsal, ze to muze delat jen nekdo kdo je ".....". Myslim vsak, ze ta Praha je dosti podstatna. A RaMach to delal dobre presto, ze neni student jen proto, ze je velky ;-) a ma velkou hlavu a velke ruce a velke kolo a hlavne velkou silu to delat. Ale jak je videt, dlouhodobe nelze skloubit zavodeni, bafikovani a jeste takove ty veci kolem (prace, rodina a takove ty podruznosti).
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru