MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český tým pro MS 2011

Pětidenní v Plzni odnesl čas, když už se to nepodařilo vodě. Krom jiných otázek, pomohly plzeňské závody také k vyřešení nominační tajenky pro letošní MS, protože jejich součástí byly i dva závody WRE, vypsané jako nominační.

Na základě výsledků nominačních závodů a rozhodnutí trenéra RDD budou Českou republiku v Itálii reprezentovat:

  • Ženy: Martina Tichovská, Renata Paulíčková, Barbora Chudíková, Michaela Lacigová
  • Muži: Jiří Hradil, Radek Laciga, Marek Pospíšek, Martin Ševčík, Jan Svoboda, František Bogar.

  • Náhradníci: Vojtěch Stránský, Jan Lauerman, Marie Hrdinová, Štěpánka Staňková
Program MS letos začíná 22. srpna kvalifikací na klasiku, jejíž finále v úterý 23. bude prvním závodem o medaile. Po dni volna pak ve čtvrtek půjde o medaile na middlu, v pátek ve štafetách a celý program MS zakončí v sobotu 27. sprint.

Drobný komentář pod čarou – tým žen má po dlouhých letech jen 4 členky (naposledy to bylo v Austrálii 2004). Je to odrazem aktuální situace a výkonnosti v ženské elitě. Takže můj vzkaz pro všechny, které třeba před sezonou chtěly zaplnit uvolněná místa a ono to nevyšlo zní. Nezatrpknout – naopak, řada z vás se zlepšila a jdete dobrou cestou, ale přece jen není krátká a chvilku to trvá. Takže přes prázdniny se zase můžete zlepšit a připravit se na podzimní závody.

Právě výkony v zářijové části českého poháru budou
(pro nováčky) rozhodující pro zařazení do repre na příští rok. A příští rok bude hodně příležitostí sbírat první reprezentační zkušenosti. První kolo SP máme doma, druhé v Polsku, kam to také není tak daleko a i MS v Maďarsku bude pro nás prakticky domácí. Což platí samozřejmě i pro muže.

 

| Zobrazeno 2901x | Reprezentace
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru