MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár - 5. a 6. závod - ČÍMĚŘ

O uplynulém víkendu, 31.5.-1.6., pořádal oddíl MTBO ČZU PRAHA u obce Číměř 5. a 6. závod Českého poháru MTBO 2014. V sobotu se jel middle, v neděli long.

Pořadatelé zvolili atypickou kombinaci první den middle a až druhý den long. V mužích vyhrál middle Jirka Hradil (TZL) o 21 sekund před Vojtou Stránským (KPY) a o 1:01 před Honzou Svobodou (SMR). V ženách vyhrála díky skvělému závěru Renata Paulíčková (SJI) o 55 sekund před Stankou Fajtovou (VBA) a o 1:03 před Martinou Tichovskou (VSP). Nedělní long sloužil jako nominační závod na Světový pohár do Švédska. V mužích vyhrál suverénně opět Jirka Hradil (TZL) s náskokem 4:51 na Vojtu Stránského (KPY) a 4:54 na Martina Ševčíka (TBM). Na mezičasech je krásně vidět, že Vojta skončil druhý až díky nejrychlejšímu času ze sběrky do cíle. V ženách vyhrála Martin Tichovská (VSP), která vedla na všech mezičasech, 1:28 za ní skončila Renata Paulíčková (SJI) a 4:12 zpět Veronika Kubínová (SKV). Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů a i na ORISU.

Dle názorů lidí se závody líbily. Závodů se zúčastnilo v sobotu 328, v neděli 332 závodníků. Centrum závodů bylo v areálu dětského tábora, tedy ideální centrum pro závody i pro pobyt s dětmi na závodech. Závody provázelo stabilní počasí beze srážek. V lese nebylo úplně sucho, srážky před víkendem byly znát, ale šlo to. Pořadatelé nepřipravili pouze hezké závody MTBO, ale také široký doplňkový program. Dětské závody na kolech a odrážedlech, večerní koncert kapely Die Kabbelka, netradiční večerní štafety. Navíc skvěle využili areál tábora pro atraktivní dojezdy po oba dny. Ostatní pořadatelé by si mohli vzít příklad. Doufejme tedy, že další závody bude ČZU pořádat dříve než za 5 let od minulých závodů.

Závodníky MTBO čeká nyní 2-týdenní volno, Český pohár pokračuje 14.-15.6. ve Svratouchu pod taktovkou bikerů z Nového Města na Moravě. Na programu bude v sobotu jediný letošní free order a poté v neděli middle. Přihlášky jsou do neděle 8.6.

KRATIČKÝ UPDATE OD ŘEDITELE ZÁVODU - FANDY PAŠKA

Neměl jsem moc příležitost vyslechnout reakce, nicméně z doslechu mám dojem, ze závody byly hodnoceny spíše kladně. Počasí bylo přívětivé, nedeštivé, polojasné, mohlo být trošku tepleji. Za víkend se vypilo 14 sudů piva, jídlo bylo prakticky zlikvidováno, na parkoviště jsme se vešli tak akorát (naštěstí), překvapivě veliký zájem byl o dětský závod.

| Zobrazeno 5213x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
Super
Bylo to skvělé, díky! Centrum úžasné, závody též. Jedinou malou vadu na kráse spatřuji v dost pozdním nedělním vyhlášení :-(
Kekety |
anketa

Díky za super závody. Jen dotaz do pléna z hodnocení:


atraktivní dojezdy po oba dny -


já nevím jak vás, ale mě motání se dokola na dojezdu moc nebaví. Ale zajímal by mě názor většiny

xOB |
Jsem tehoz nazoru, stejne tam nikdo nebyl, ani extra nekomentoval a prislo mi, ze to akorat branilo v predjeti v cilove rovince.
Chláďa |
Závody bych určitě hodnotil hodně vysoko z mého pohledu téměř na 1*. Jediné co se mi teda moc nelíbílo, byl prakticky neexistující speaker, což teda souvisí pak s stím dojezdem, kde nikdo nefandil, jak tady bylo už zmíněno. Když to porovnám s MTB závody před týdnem, kde bylo téměř stejné množství lidí a byl vidět také jen dojezd, tak tady by si nezávislý pozorovatel musel myslet, že je někde na pouti a ne na závodech.
mAk |
Jirko, jestli to nebude tím, že na dojezdu MTB si byl určitě někde v čelní skupině a tak ti co dojeli třeba během první půl hodiny měli fanoušků dost, kdežto u MTBO se dojíždí průběžně třeba dvě, tři i více hodin a to nevím kdo by tam celou dobu stál.
Nicméně si tímto dovolím požádat o-bikerské příznivce (slečny především), aby se nestyděli a založili Chláďův fanclub a postarali se mu na dojezdu o pořádný kotel (c:
Chláďa |

Já ty fanaušky resp. atmosféru dojezdu nepotřeboval pro sebe, spíš mi to přišlo proti tomu mtb závodu jako dost velký kontrast.


Řekněme si na rovinu, že já už jsem rychleji jet nepotřeboval :-)

mAk |
Tak tím, že se to objeví jednou za čas mi to nijak nevadí. Ono vlastně ani nemůže, když jsem něco podobnýho postavil onehdá na dojezdu v Jablonci (c:
Ale je fakt, že jsem tam nemusel nikoho předjíždět, tak mě to nijak "negativně" neovlivnilo.
Eda F |

Ahoj,


motanici na dojezdu jsem vytvoril z duvodu trochu ozvlastneni dojezdu a aby v soutezi o nejrychlejsi dojezd nebylo nejdulezitejsim faktorem jen vyvynuti maximalni rychlosti, ale i trochu techniky.


To ze na dojezdu nikdo nefandil, za to bohuzel nemuze poradatel, ale vidim to spis jako nezajem ostatnich zavodicich jit souperum zafandit (a nevim jestli by to bylo lepsi pokud by byl koridor tazen stredem tabora :o(

Ivana A. |

Patřím k těm, co techniku nějak extra vypilovanou nemají a už to asi ani nedoženu ;-) Z kola jsem si tedy koloběžku udělala, do cíle se domotala a brala to jako zpestření... Ale asi by mi nebylo příjemný, když bych svou neobratností zavinila nějakou kolizi, což by bylo reálný, pokud by se nás na dojezdu sešlo víc a minimálně jeden by chtěl třeba vyhrát prémii...


Jinak se mi moc líbilo, že pořadatel pamatoval i na děti a vymyslel doprovodný program nejen pro dospěláky, ale i pro prťata.

zzabak |
Mne se zase ten dojezd moc libil, dobre se poskladat do tech zatacek a opet se rychle rozjet - fajn. Takova cyklokrosova motanice, hezky to bylo. A kdo chtel, tak predjet se taky dalo. Co se fandeni tyce, tak Rejzak na mne cosi povzbudiveho od auta taky hejknul - fandil. Takze spokojenost s dojezdem.
Mišák |

Jsem klidně i pro více techniky ! Několik kládiček, skákácích ramp, dropů, palety, lávky apod. Rovně a rychle jezdíte po šotolinách v lese. MTBO je outdoorový sport v nepřehledném terénu, kdo chce jezdit jenom rovně po hladkém povrchu , nechť se přesune na dráhu či silniční závody. Proč nedat šanci šikovnějším, jak už zaznělo, a ne nabušencům s nalitými stehny. Navíc atraktivní technický dojezd možná přiláká více fandících diváků. Představte si to hallo, být na dojezdu k vidění takovéto atrakce, jak zachytil rychlý fotograf  http://www.mtbo.cz/fotky/2014-05-31-cimer-honza-mak-svoboda/2014-05-31-107.jpg. (doufám, že pád byl bez následků na zdraví i technice) - a předjíždění ? vyplyne to ze závodu - uprostřed závodu v single trailu si buď rádi odpočinete, nebo si houknete.


Jinak moc hezký víkend ! díky !

Žito |

Dojezd v sobotu mi nevadil (v neděli jsem nejel), ale je to asi tak maximum toho, co jsem ochoten akceptovat. Navrhované klády, palety apod. - to už by byla jiná disciplína.


Jinak závody hodnotím celkově kladně, tratě jezdivé, zázemí super, jídlo a pivo dobrý, děti si taky zazávodily, takže jedinou vadou na kráse byla kvalita mapy na naší 5. kontrole v sobotu (H40L).

Kouřa |
Mě se takový blbinky líběj. Souhlas s vymlákovanejma zatáčkama, kládičkou, to není žádný extrém. Souhlas že technika je in a kdo jí umí má jí mít možnost (občas) ukázat. A kde jinde v MTBO než na dojezdu. Hi hi hi. Takže pokud to umožní prostor dojezdu, tak určitě zpestřit. Ale co se týče Číměře tak v neděli (nevím zda v sobotu to bylo stejný) byli ty vracečky strašně zavřený a byli všechny 4 nebo 5 úplně stejný, takže od třetí už "nuda". A není pravda že se tam dalo předjet, nedalo - dojel sem tam dva pomalíky a musel sem svěsit nohy a vyklidnit se, protože poslat jim to tam v posledních dvou vracečkách na lokty, to bych byl za magora, a dost možná bych je nechtíc sestřelil. Dokonce ten komu sem dejchal na záda dozadu nerudně hlesnul Sorry... O pár vteřinek sem přišel, ale samozřejmě by mi byli k prdu :)
Marťas |

Ač zdaleka nejsem technik a na takovýchto vylepšených dojezdech ztrácím, tak si myslím, že pokud to jde, tak to do závodu patří. Závod by měl přece prověřit závodníka po všech stránkách - rychlost, vytrvalost, orientace, technika, ... Znamená to ale, že prostor umožňuje ZAJÍMAVÝ dojezd až do centra (pro dva dny DVA zajímavé dojezdy) - což v Číměři šlo. Nemá smysl za každou cenu natahovat dojezd do centra, když je to o ničem nebo po oba dny stejné, jako např. vloni u Moravičan (dojezd z longu první den po hrázi byl OK, ale druhý den to samé z middlu už silně postrádalo jakékoli kouzlo).


Závody v Číměři bez chyby, díky Rolníci!

Honza -xOB- Urban |

>Závody v Číměři bez chyby, díky Rolníci!


To jsem byl jedinej komu vadily jiny tvary krizovatek? Podle mapy si vzdy predstavuji jak ta krizovatka bude vypadat, abych nemusel dlouho premyslet a zde jsem vetsinou dojel na krizovatku a tvar byl uplne jinak :-(


Viz strany 6 a 7 z dokumentu ze seminare poradatelu www.mtbo.cz/dokumenty/Mapy.ppt

puchy |
Netvrdím, že byly všechny křižovatky dobře, ale nechceš si už najít jiné téma... jsi s tím trochu jako zaseklý gramofon
Marťas |

Honza má pravdu, a navíc je to jeho funkce - dohlížet na kvalitu map a tratí a "tahat za provaz z druhé strany". Já jsem si ale v Číměři žádných větších odchylek tvarů křižovatek nevšiml. Asi jsem jel moc rychle. :-) Navíc taky patřím ke hříšníkům, co u nás některé tvary správně neupravil, dashpointy nepoužil, barvy správně nevyladil, ... :-))


Špatný tvar křižovatky mi obvykle pocit ze závodu nezkazí (i když už jsem např. v Pezinku zrovna kvůli tomu i bloudil), ale někdo to musí stále hlídat a upozorňovat, ay se to nezhoršovalo, ale zlepšovalo.

puchy |
A ještě jedna věc - jsou někde ke stažení dokumenty ze semináře pořadatelú? Možná jsem jen slepý
Martina T. |
U mě dobrý!
Mě se závody celkově moc líbily. V sobotu jsme sice měli asi 6 vraceček, kde jsme si mohly navzájem hlídat rozestupy ale jinak tratě moc pěkné. Bohužel na konci middlu zasáhli negativně lesáci, s tím se holt nic nenadělá. Dojezd byl pěkně na vyždímání posledních sil a trochu obratnosti - mě osobně nevadil ale obtížnější překážky už bych nemusela. Doprovodný program, zázemí i organizace byly supr (menší nedostatek bylo čekání na nedělní vyhlášení), jen tak dál!!!
Nem |
Díky a gratulace k předvedeným výkonům (závody, večírek apod...)!
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot

Tyto webové stránky používají soubory cookie

Používáme soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou vyžadovány pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez Vašeho svolení a používáním našich webových stránek s nimi souhlasíte. Všechny ostatní soubory cookie je nutné schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce Nastavení cookies.

Přijmout vše Odmítnout vše Přizpůsobit volby
Přizpůsobit volby
Podrobnosti
  • Nezbytně nutné Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookie správně používat.
  • Výkonové Používají se ke sledování toho, jak návštěvníci webové stránky používají, jde např. o analytické soubory cookie. Nelze je použít k přímé identifikaci určitého návštěvníka.
  • Pro cílení Používají se k identifikaci návštěvníků mezi různými webovými stránkami, např. obsahovými partnery a bannerovými sítěmi. Tyto soubory cookie mohou společnosti použít k vytvoření profilu zájmů návštěvníků nebo k zobrazování relevantních reklam na jiných webových stránkách.
  • Funkční Používají se k zapamatování informací o návštěvnících webových stránek, např. jazyka, časového pásma, rozšířeného obsahu.
  • Nezařazené Jsou ty, které nepatří do ostatních kategorií.

Notice: Undefined index: js_share in /home/html/mtbo.cz/public_html/_templates/js-share.tpt on line 11
Nahoru