MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Aprílové nominačky zakončily jarní přípravu reprezentace

Počasí hodné Severských klasik, zima, vítr, déšť a k tomu kopcovitý terén Kunějovských čárek, které dobře znáte z ČP pořádaného ČZU Praha. S tímhle náročným mixem si nejlépe poradili Honza -mAk- Svoboda a Kateřina -Kate- Nováková a získali tak nominační jistotu na první kolo SP MTBO v Rakousku. Tam budou podobné terény, ale všichni doufáme, že počasí bude alespoň o chloupek lepší.

Jarní příprava reprezentace začala ovšem už v únoru, kdy první část týmu odcestovala na Mallorcu k tradičnímu najíždění kilometrů. Druhá skupina následovala v březnu. Počasí povětšinou přálo a stovky najetých kilometrů se budou hodit.

V dubnu už úzké pláště silničních kol vystřídali závodní stroje a týden před Velikonocemi proběhlo první mapové soustředění v Doksech.  První měřený trénink - klasiku co měla být middlem - vyhráli Martin -Pari- Ševčík a Martina Tichovská.  Následující sprint pak opět Martina a Kryštof Bogar. Na programu soustředění byl i trénink XC techniky a generalizace postupu v mapě a core-trénink, neboť nejen šlapáním do pedálů se vyhrávají závody.

Týden po velikonocích pak vše skončilo v Jindřichově Hradci. Hlavním bodem víkendu byl nominační závod do Rakouska. Došlo ale i na společnou koupačku v blátě a část týmu se také účastnila oblastního mistrovství Vysočiny v OB na Zvůli. Dneska - tedy v  neděli 23.4. se do mixu počasí přidal ještě sníh a slunečno. Při tréninku dlouhých voleb postupů tak k narušování koncentrace posloužily i sněhové vločky tající na mapníku. Nejméně se tím nechali rozhodit Martin Ševčík a Renata Paulíčková, kteří ovládli tento poslední společný měřený trénink.

Příprava tím skončila a za dva týdny už přijdou první závody ČP 2017. Po nich bude uzavřena i nominace na první kolo SP.

Výsledky prvního nominačního závodu:

  1. Jan Svoboda 62:04
  2. Jiří Hradil 63:18
  3. Martin Ševčík 64:34
  4. Vojtěch Stránský 66:12
  5. Tomáš Kamaryt 67:40
  6. František Bogar 70:00

 

  1. Kateřina Nováková 61:28
  2. Marie Březinová 62:08
  3. Štepánka Staňková 66:56
  4. Marie Hrdinová 71:56
| Zobrazeno 2719x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru