MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Vznikne nová MTBO liga?

Vznikne nová MTBO liga?

Již pár let mi v hlavě leží myšlenka, proč nemá jedna z nevětších oblastí v OB svoji tréninkovou ligu (pohár) v MTBO jako má Praha a Brno. Je mi jasné, že se ostatní oblasti nemohou srovnávat s koncentrací orienťáků bajkerů s metropolemi jako je Praha a Brno, ale dle mě je velkou chybou nezačít lákat na tyto tréninkové závody veřejnost. Tím mám na mysli, že na závody typu středeční pohár (liga), lze postupně nalákat spousty kamarádů, kteří o MTBO slyšeli, ale na větší víkendové závody ČP v MTBO již nedorazí. Chceme nalákat děti s rodiči, aby si vyzkoušeli odpoledne MTBO, chceme oslovit ostatní orientační běžce, kteří rádi zkoušejí nové výzvy nebo je již bolí z běhání klouby :-).

Začínáme ve středu 29.3.2017 v Borohrádku! Více zde: http://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=4005

Náš klub se rozhodl zjistit, jestli bude zájem o pořádání tréninkových závodů. Zahajujeme tímto 0. ročník Východočeského poháru v MTBO. Momentálně se nacházíme v úplných začátcích, ale vzorem nám jsou úspěšná Pražská MTBO liga a Brněnský pohár MTBO.

Hledáme zájemce o MTBO a samozřejmě i pořadatele z lokality Východních Čech. Zároveň chceme inspirovat další oblasti, kde by mohli vzniknout podobné iniciativy.

Neděláme si iluzi, že týden co týden budou jezdit desítky bajkerů 100 km na trénink a 100 km zpět domů kvůli cca 60 - 90 minutám tréninku s mapou, ale věřím, že se vytvoří další tréninkové skupiny, které spojí své síly, aby společně organizovali tréninky, objevovali nové prostory a nakonec pořádali kvalitní závody ČP v MTBO.

Více naleznete na našem webu: http://www.mamutizlipovky.cz/sos-mamuti/nase-akce-2017/vychodocesky-pohar-v-mtbo
Radek Sedlák (LIP7500)

| Radek
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot