MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Úspěšné záhájení Mamutů

V neděli 28.6.2015 se sešli příznivci cykloorienťáků na tábořišti Vochtánka pod hradem Potštejn. Mamuti z Lipovky přichystali 1. ročník svého cykloorienťáku ve velmi členitém a hlavně co se týká cest rozmanitém terénu. Díky podrobné mapě 1:20 000 ve formátu A3 mohli účastníci zažít skutečný orienťák na horském kole. A po dojezdu prvních se to vše potvrdilo. Většina z 80 účastníků si chválila nový terén a hlavně obtížnost mapovou.

Samozřejmostí pořadatelů byla garance správného umístění kontrol, kterou trošku pokazilo jedno kompletní odcizení kontroly (lampion, kleště i fábor s kódem). V časovém limitu 222 minut zvládl z maxima 1540 bodů vytěžit nejvíce Libor Filip, který posbíral 1340 bodů. Neskutečného výkonu dosáhla v ženách Dáša Tučková s počtem 1020 bodů, což ji řadilo na 8.místo absolutního pořadí. Po dojezdu všech závodníků přišel dokonce kouzelník a při zaslouženém pozdním obědě si mohli všichni shlédnout jeho šikovných a záludných triků. Nakonec následovalo vyhlášení vítězů. Vše bylo dokumentováno našimi fotografy. Více najdete zde: http://mozaika.rajce.idnes.cz/

Ještě musím pochválit všechny účastníky, protože velmi aktivně zakreslili nebo nahráli své trasy na PlayMap, kde si můžete shlédnout hodně zajímavé postupy a zároveň se Vám postezkne, že jste nepřijeli také.

Tímto bych Vás chtěl pozvat na 2. ročník Mamutího cykloorienťáku, který budeme pořádat opět v Potštejně, ale na větším prostoru, protože využijeme mapy z letošního MČR v Hrobu, které pořádá oddíl Vamberka na podzim.

Více na našich web.stránkách zde: http://mamutizlipovky.webgarden.cz/sos-mamuti/mamut-bike-adventure

| Radek

Komentáře

Napsat nový komentář
Petr-Svoby-Svoboda |
Díky za pěkný závod
Líbilo se mi u Vás. Formát závodu na 1:20 000 nebo 1:25 000 jako byl tento nebo loňské skvělé Viprahlé duše u Turnova pro mě spojuje to nejlepší z "turistických" skorelaufů na 1:50 000 s "ostrým" MTBO – delší trať, možnost projezdit kus kraje, poznat zajímavá místa a k tomu minimum silničních úseků, dostatek technického ježdění v lese a terénu a hodně mapování. Víc takových akcí. Děkuju.
Radek |

Díky za pochvalu, však už teď víme, že bude následovat 2.ročník, který bude mít opět centrum na Vochtánce v Potštejně. Jen se změní časový limit a hlavně prostor bude ještě větší a zajímavější. Využijeme právě vytvářenou mapu pro MČR v Horském orientačním běhu.

Těšíme se na další účast

Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot