MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Změna nominačních kritérií pro MS 2007

Nejsem zrovna příznivec toho měnit nominační kritéria v průběhu sezony, měsíc a něco před nominačními závody. Okolnosti mě bohužel donutily to udělat, protože 6.7. musím z Plzně odjet a chci aby v době mého odjezdu bylo o nominaci jasno. Původní kritéria počítala 5.7. s middlem ČP a 6.7. s MČR na klasice, pořadatelé pětidenních ovšem program trochu změnili, takže MČR na Klasice bude už 5.7., 6.7. pak bude závod ve sprintu, který nemá z hlediska nominace takovou vypovídací hodnotu (snad jen opět pro závod ve sprintu). To mě přinutilo do původních kritérií zasáhnout, no a když už rekonstrukce, tak jsem odstranil i některé logické nepřesnosti a chyby. Pevně věřím, že i tato pozměněná kritéria mi pomohou pro MS sestavit ten nejsilnější možný výběr a že nás budou na domácím MS reprezentovat ti nejlepší co v terénu s mapou u nás na kole jezdí!

Nominační kritéria pro MS 2007 – Nové Město

Nominační závod: 5.7. MČR na klasické trati - VPM.

Uzavření nominace: 5.7. večer

Obecná ustanovení: Pravidla IOF povolují v každém závodě start 6 závodníků z jedné země. Tým pro MS bude proto tvořit 6 mužů a 6 žen. Pouze případě velmi vyrovnané výkonnosti dosud nenominovaných závodníků, může být na návrh šéftrenéra RD rozšířen komisí reprezentace počet členů RD pro MS až na počet 8+8. Závodníci pak budou na MS startovat pouze ve vybraných závodech.
Nominační kritéria jsou seřazena podle priority. Pokud dojde k naplnění počtu schváleného komisí reprezentace podle kritéria s větší prioritou, přestávají automaticky další kritéria platit.

Nominace na MS

 1. Hana La Carbonara - přímá nominace na MS v případě dobré výkonnosti v závodech ME 2007 a v jarních závodech ČP. Kritéria pro posouzení dobré výkonnosti: do první 10. v individuálním závodě ME 2007, vítězství v závodě ČP. Při splnění podmínky do dalších nominačních kritérií nevstupuje.
 2. Závodníci kteří se na ME 2007 umístí v individuálním závodě do prvních 10., nebo získají medaili v závodě štafet.
 3. Vítěz(ka) nominačního závodu.
 4. Další závodníci do počtu schváleného komisí reprezentace budou (společně s necestujícími náhradníky) nominováni na návrh šéftrenéra RD po schválení komisí reprezentace. Při nominačních úvahách mohou být zohledněny:
  • výsledky nominačního závodu
  • předchozí výsledky dosažené na světové scéně
  • průběžný žebříček ČP po 11 kole (tedy k 5.7.)
  • vhodnost nasazení pro jednotlivé disciplíny
  • stupeň trénovanosti a cyklistické výkonnosti
  • přístup, aktivita, perspektiva
| přečteno 3645x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS 2007 Česká Republika
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot