MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Zítra to začíná

Zítra brzo ráno začíná vše naostro. Jako první si odbude křest ohněm Radek Laciga, brzy po něm budou následovat další. Odkaz na stránky MS však zajisté máte, takže jste jistě o startovce informováni.

Doufám, že KLádin nepojede na svých avizovaných 150%. Nemusel by to totiž přežít. To, co pro závodníky připravil stavitel a hlavně IOF Advisor (na jeho zásah se posunul start o cca 200 m níže) se totiž jen tak nevidí. Ze startu čeká borce i baby brutální stoupání cca 300 výškových metrů. Pravděpodobně i částečně po loukách. To je místní specialita, je povoleno jezdit po loukách, kterých je v prostoru zítřejšího middle opravdu hodně. Dnes jsme se přesvědčili, že jízda po nich je zrádná. Z kopce a po vrstevnici to celkem jde, nahoru je to však již mnohem náročnější. Po cestách je to přeci jenom něco jiného. Problém ale je v tom, že cest tady moc není. Zítřejší závod tedy bude orienťák se vším všudy. Uvidíme, jak to bude našim vyhovovat. Máme mezi sebou většinu dobrých orienťáků, mělo by jim to tedy sedět více než např. Francouzům. Ti jsou původem spíše cyklisti.

Nálada v týmu je pohodová, i když dnes bylo z každého cítit jisté napětí a respekt z místních krpálů. Kopce jsou fakt impozantní, příjemně se na ně dívá z okna našich pokojů na VŠ kolejích v Banské Bystrici. Jejich zdolávání v sedle kola již taková pohoda není. Zítra se vše koná v blízkém okolí. Z oken pokojů vidíme do závodního prostoru a cíl je na stadiónku hned pod kolejemi.

Držte tedy palce, bude to velký boj. Určitě nejsme bez šance na pěkný výsledek, ale buďme realisté. Zítra si to rozdá 70 žen a více než 120 mužů. Konkurence je opět tužší než před rokem. Již dlouho čekáme na individuální medaili z MS, ale pravdou je, že jakékoliv umístění v první desítce bude pěkné a velké bedně vynikající. Medaile by pak byla super. Přesto pokorně doufám, že to někomu z našich sedne a dočkáme se. V ženách měla letos Hanka skvělou sezónu, určitě je na tom lépe, než byla vloni před Austrálií, kde na této trati zajela krásné 5. místo. V mužích věřím nejvíce Tomínovi a Jardovi. Ale černým koněm je určitě Tisky a fyzicky náročný profil určitě sedne i Parimu. No, za 14 hodin budem moudřejší, cca kolem 2. hod odpoledne bude již rozhodnuto. Prozatím dobrou noc a vám spíše dobré ráno, v tuto hodinu asi moc čtenářů mít nebudu.

| Zobrazeno 4278x | Reprezentace | Milan -Smíšek- Jirásek
Související články: MS 2005 Slovensko

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
Držím palce
z tepla té své oblíbené inet kavárny... ;-)
přemek |
Ahoj, nemám se s kým v práci podělit o radost, že má Jarouš stříbro. Skvělé. I Markéta těsně pod velkou bednou (ale v osmičce) je skvělá. Výsledky on-line jsou parádní a dlouze napínavé. První borci jsou v cíli (Tichus se Ctibou hodně nahoře) a poslední startující ještě snídají :). Pozdravte na velké bedně i "českého" Šurgiho. Jen tak dál.
RaMach |
Jarynovi a Markétě
Jaryne - jsi Superstar. MArkéto - skvělé. Moc Vám gratuluji a zdravím, máme z Vás radost ! Ostatním - nevěšte hlavu, teprve vše začíná !!!
smíšek |
Re: Jarynovi a Markétě
Já vím, díky moc. A taky všem ostatním za gratulace a povzbuzující sms a maily, mají z toho radost
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru