MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Závod Merida Bike Adventure 2007 vyhráli Martin Ševčík a Lukáš Vlach

detail
Absolutními vítězi závodu se v Novém Městě na Moravě se stala dvojice Martin Ševčík – Lukáš Vlach (MERIDA Biking Team). 7. ročníku dvouetapového orientačního závodu dvojic na horském kole Merida Bike Adventure se za deštivého počasí o uplynulém víkendu zúčastnila tisícovka aktivních příznivců a řada diváků. Pořadatelé z USK Praha děkují všem závodníkům i partnerům závodu za účast.
detail detail detail

V kategorii žen si prvenství odvezlo duo Eva Přibylová - Pavlína Chaloupská z pražského klubu Sokol Nusle, v mixech dvojice Miroslav Kalina – Markéta Friedbergerová z Ekonomu Praha. 10-hodinová trasa rozdělená do dvou etap dokonale prověřila orientační schopnosti, fyzickou připravenost a souhru dvoučlenných teamů. Na startu se kromě českých závodníků objevili také cyklisté ze Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Velké Británie a Irska. Závod, při kterém si závodníci vybírají svoji cestu a postup sami se znovu setkal s úspěchem.

Již podruhé poskytla Vysočina tomuto závodu svou širokou síť lesních silniček a zpevněných cest, což je pro tento typ závodu naprosto perfektní terén. V prostoru závodu, který se rozkládal severně od Nového Města na Moravě až po Hlinsko, bylo rozmístěno 40 kontrol s různými bodovými hodnotami v sobotu i v neděli. Úkolem bylo nasbírat co nejvíce bodů v daném časovém limitu. Elektronické zpracování výsledků je na orientačních závodech samozřejmostí, v tomto případě se rozdávají také penalizace za nedodržení časového limitu. Závod je velmi napínavý. Nestačí zvolit správnou strategii, jde také o bezchybnou realizaci postupu, správný odhad času a dobrou spolupráci s partnerem.

K výborné atmosféře závodu přispěl i nový sponzor závodu, výrobce a prodejce kol MERIDA. Další novinkou byly mapy vyrobené ze speciálního nezničitelného papíru dodaného výrobcem Tyvek® by Dupont. Deštivé počasí prověřilo kvalitu materiálu a tak se produktový manažer velmi zajímá o výsledky z terénu. Změnou v závodu bylo i přehození délky etap závodů – namísto obvyklé 6-hodinové první etapy a 4-hodinové druhé etapy, se jelo naopak. Tato změna vyvolaná časovou návazností na Mistrovství světa v MTBO vzbudila následně ohlas a diskusi o taktice.

Na závod přijal pozvání také světový rekordman v hodinovce na dráze, Ondřej Sosenka startující jako VIP host ve dvojici s Jiřím Hradilem v barvách CRAFT teamu. Skončili na výborném 7. místě v hlavní kategorii.

Závod navázal jako doplňková akce na Mistrovství světa v MTBO, na kterém Česká republika získala 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.Večerní party společná s čerstvými mistry světa stála za to a kvalitní diváckou podporu si pochvalovali i účastníci MS. Zajímavostí sobotního večera byla i velmi neplánovaná účast muzikálových celebrit, kteří se zcela nečekaně představili coby výdejci těstovin na party…kdyby nepřijeli s hodinovým zpožděním, mohli sklidit úspěch i oni. Závodu se zúčastnila také první dáma aerobiku, Olga Šípková. Ta tu se svým štábem natočila pro svůj televizní pořad reportáž spojený s instruktáží jak se s tímto malým, ale zajímavým sportem, vypořádat s grácií a elegancí.

Více informací na www.bike-adventure.cz

Vítězové závodu MERIDA Bike Adventure 2007

Muži (238 dvojic)
1.1530Ševčík Martin, Vlach LukášMERIDA Biking Team
2.1474Stadtherr Jaroslav, Hrabě von Novikovsk SNS Smržovka - www.sns.cz
3.1470Hašek Ondřej, Beránek JanPlzeňská smršť
Ženy (56 dvojic)
1.1120Přibylová Eva, Chaloupská PavlínaSokol Nusle
2.1026Lamichová Kateřina, Vítková LucieT-MAPY
3.1022Füzy Anna, Cseh VeronikaWhateveryellow
Mixy (159 dvojic)
1.1254Kalina Miroslav, Friedbergerová MarkétaEkonom
Praha
2.1188Spudilová Dana, Spudil MichalSP Kolo
3.1140Sýkora Pavel, Boudíková AdélaEkonom Praha
Muži senioři (součet věku ve dvojici nad 80 let, startovalo 54 dvojic)
1.1412Venhoda Milan, Mareček JosefAxiom OrBiTt
2.1324Kamenický Radan, Kamenický JanT-MAPY
3.1302Přibyl Ivan, Jonáš RadekSokol Nusle
Ženy seniorky (18 dvojic)
1.830Vavrysová Iva, Dohnalová JindraCRAFT Team
2.820Hodková Zuzana, Klinkerová JitkaKamenický lampioni
3.762Němečková Jarmila, Šmausová DanaŽaket
Mixy senioři (56 dvojic)
1.1140Novotný Milan, Novotná PetraT-MAPY
2.1120Rindtová Eva, Urban HynekSeskočil z rudé skály a vyrazil si dech
3.1116Březinová Dana, Král JiříCRAFT Team
Závod družstev (87 družstev) – kategorie Team Spirit
1.4522Ekonom Praha
St. číslo: 346Kalina Miroslav, Friedbergerová Markéta1254 bodů
St. číslo: 238Sýkora Pavel, Boudíková Adéla1140 bodů
St. číslo:1052Seidl Miroslav, Cvengroš Petr1410 bodů
2.4355T-MAPY
St. číslo: 728Novotný Milan, Novotná Petra1140 bodů
St. číslo: 758Kamenická Lenka, Fousek Jindřich1106 bodů
St. číslo: 410Lamichová Kateřina, Vítková Lucie1026 bodů
3.4174Sokol Nusle
St. číslo: 466Přibylová Eva, Chaloupská Pavlína1120 bodů
St. číslo: 17Chaloupský David, Tihon Michal1324 bodů
St. číslo: 531Přibyl Ivan, Jonáš Radek1302 bodů

Kontakt:
Michal Matějů, 602 542 879
Markéta Novotná, 604 210 204

| přečteno 5019x | MTBO ČP + MČR | Markéta Novotná
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot