MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Zakončení sezóny MTBO 2015 - Nové Město na Moravě

Zakončení sezóny MTBO 2015 - Nové Město na Moravě Poslední dva závody Českého poháru a Mistrovství ČR družstev – to byl program posledního závodního víkendu MTBO v tomto kalendářním roce. Závody uspořádal SK Orientační sporty Nové Město na Moravě – vše v novoměstské Vysočina Aréně.

Sobota 17.10.2015 – dopoledne, závod ve sprintu

hustá síť komunikací, po pátečním dešti mírně kluzký terén, rychlý závod, kde člověk nesměl ani na chvíli ztratit kontakt s mapou. V elitních kategoriích vítězí Kryštof Bogar s dvouvteřinovým náskokem před svým bratrem Františkem, na třetím místě ztrácí Jirka Hradil 12 vteřin; v ženách plní roli favoritky Martina Tichovská s více jak minutovým náskokem před Renatou Paulíčkovou a téměř dvě minuty před Veronikou Kubínovou.

Sobota 17.10.2015 – odpoledne, závod na krátké trati

Před závodem pořadatelé řešili dilema – buď uspořádat tři závody ve stejném, relativně malém prostoru, přejíždět na odpoledne do jiného prostoru anebo uspořádat poněkud atypický závod – po loukách. Třetí varianta zvítězila – louky i po deštích naštěstí zůstaly tvrdé, rozhodovala především fyzička a „morál“. Bohužel mapový klíč nezná „pole“, a tak se mapa červenala zakázanými prostory a bohužel díky tomu rovněž v jedné části prostoru došlo i k ne zcela jasné čitelnosti mapy. V mužské elitě se nechali diskvalifikovat tři z favoritů (K.Bogar, Pospíšek, Ludvík), a tak si pro vítězství dojel rakouský reprezentant Andreas Waldmann před svým krajanem Florianem Exlerem a pro bronz si stejně jako dopoledne dojel Jirka Hradil; v ženách se na prvých dvou místech zopakovalo pořadí z dopoledního závodu (Tichovská, Paulíčková), pro třetí místo si dojela Marie Březinová.

Sobota 17.10.2015 – večer, vyhlášení dlouhodobých soutěží Zubří

Většina závodníků byla ubytovaných v RS Kovo – ŽĎAS v Zubří, proto i vyhlášení závodů a dlouhodobých soutěží proběhlo na stejném místě jako v roce 2012. Bohužel společenská místnost svojí velikostí tomuto příliš nevyhovuje, zvláště proto, že část závodníků večer pojímá jako běžné posezení a plkání u piva a nebere ohled na to, že pro někoho jsou i výsledky důležité :-)

Neděle 18.10.2015 – Mistrovství ČR družstev, Memoriál Tomáše Sikory

Opět šíleně hustá síť komunikací, vyžadující maximální pozornost, bohatě členěné farstování, takže již po prvém úseku jede každý za sebe. Rychlý a dramatický závod – škoda jen, že dvě z favorizovaných družstev (SKOB Zlín a USK Praha) jsou diskvalifikována (chybějící ražení, resp. špatné pořadí kontrol), takže boj o vítězství se nakonec odehrává pouze mezi favorizovanou Teslou Brno a ŠK Vazka Bratislava. Ze souboje nakonec vychází vítězně slovenské družstvo a zaslouženě si odváží zlato. Bronz získává Ekonom Praha.

Počasí vydrželo, většina závodníků byla se závody spokojena, ceny díky sponzorům (Pivovar Rebel Hlinsko, Mars Svratka, Give.cz a Haven) a podpoře města Nové Město na Moravě byly bohaté. Tak zase někdy na shledanou při závodech MTBO v okolí Nového Města.

PS: Článek byl sestaven na základě podkladů od Radana Kamenického a pouze velmi lehce editován. Datum zveřejnění článku se posunulo rovnoměrně díky nedostatku času Radana Kamenického i mého.

| přečteno 2106x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot