MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

WRE 2013

Když se na Shromážděních sekce začne řešit žebříček, je o zábavu na celý den postaráno :o). Český pohár (počet započítávaných závodů, koeficienty, průměry...) to je to nejdůležitější i pro posledního Céčkaře. To, že mě Franta porazil na jednom závodě, je náhoda, ale o tom, kdo z nás dvou je větší borec přece vypovídá žebříček ;o). Pro opravdové borce tu jsou i další, prestižnější žebříčky.

Tím nejprestižnějším je samozřejmě Světový pohár. Na „svěťáku" mohou ovšem startovat pouze nominovaní závodníci, takže vlastně reprezentanti (i když nominace je otevřená všem eliťákům).

Pro všechny jezdce, kteří mají Elitu, tu ale je ještě světová série WRE (World Ranking Event) a tam žádnou nominaci nepotřebujete (Tedy kromě těch závodů, které jsou zároveň i Světovým pohárem). Aby se ve světovém rankingu mohli umístit i jezdci z chudších nebo vzdálenějších krajin, kteří nemají prostředky na to objíždět řadu závodů po celém světě, byl snížen počet započítávaných nejlepších výsledků z pěti na čtyři. A to už jsou vlastně jen 2 závodní víkendy (I WRE se přiděluje obvykle po dvou závodech). A pokud se navíc jeden z těch víkendů koná v ČR (což je dost často), už vám stačí jen jeden víkend někde v zahraničí na možnost slušného umístění ve světovém žebříčku.

Přece jen ...porazit Frantu je fajn, ale být v top100 na světě, to už je jiná liga ;o)

Momentálně nejlépe si ve světové sérii stojícími ne-reprezentanty jsou: 84.Míra Rygl, 85.Tomáš Staněk (juniorský reprezentant) a 88.Martin Tišnovský a v dámách: 70.Vendula Doležalová, 74.Zuzana Piskáčková a 75.Ivana Prchalová.

I letos jsou dva závody Českého poháru součástí WRE a to závody v rámci Plzeňských 5days – middle a long (pátek 5.7. a sobota 6.7.). Zbývající 2 závody máte možnost nejblíže zajet ve Villachu (Rakousko) o víkendu 21.-22.9.2013 (kryje se se závody ČP v Novém Boru ! ) nebo 11.-12.5.2013 Ebeltoft v Dánsku. Ostatní už se může trochu prodražit – Rusko, Turecko, Austrálie a Portugalsko.

Celou termínovku WRE najdete na stránkách IOF, kde najdete i aktuální pořadí žebříčku WRE.

| přečteno 2743x | MTBO v zahraničí | Petr -Meloun- Lukavec

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Albert |
ani elita není potřeba
Pokud chcete startovat v závodě WRE v zahraničí, tak naši licenci E ani nepotřebujete. Ve většině zemí totiž stále jezdí jen jednu kategorii. Takže se prostě stačí přihlásit a je úplně jedno, jestli u nás jezdíte Elitu a nebo Cčka. Což ale samozřejmě platí jen pro závody WRE, které nejsou zároveň MS, ME, nebo svěťák :)
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot