MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Výsledky ankety - Nejlepší orientační sportovec MTBO roku 2010

V sobotu 4.12.2010 byly na O-GALA v Turnově vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší o-bikery roku 2010. Pořadí bylo letos napínavé hlavně v nejsledovanější kategorii dospělých. O výsledku rozhodovala skupina 11 vybraných expertů z řad MTBO. Nejlepším sportovcem MTBO za letošní sezónu se stal Jiří Hradil z SKOB Zlín, který těsně obhájil loňské prvenství ziskem 44 bodů.

24-letý zlínský závodník letos nezískal medaili z Mistrovství světa v Portugalsku, takže toto vítězství nečekal. „Myslel jsem, že zvítězí Martina Tichovská, která má medaile z mistrovství světa.“ Sezónu přesto hodnotí jako úspěšnou. „Dosáhl jsem spousty výborných výsledků. Na mistrovství světa jsem měl k medaili dvakrát hodně blízko. Z hlediska výsledků na MS byla sice minulá sezóna lepší, ale z komplexního pohledu jsem letos určitě nejezdil hůře než loni.“ Na druhém místě se ziskem 43 bodů, jen o bod za Jirkou Hradilem, skončila Martina Tichovská z USK Praha, která letos získala na MS v Portugalsku dvě bronzové medaile, první ze sprintu a druhou z dámské štafety spolu s Bárou Chudíkovou a Hankou La Carbonara. Třetí místo obsadil nestárnoucí Jaroslav Rygl z Pell’s MTBO Team Brno ziskem 27 bodů.

Kategorii nejlepší junior MTBO ovládl suverénně věkem ještě dorostenec Kryštof Bogar z OK Jiskra Nový Bor ziskem 32 bodů. Kryštofovi se letos povedlo získat kompletní medailovou sbírku na juniorském MS v Portugalsku (zlato štafety, stříbro middle, bronz sprint) a navázal tak na skvělé výsledky našich juniorů z let minulých. Na druhém místě skončil Vojtěch Stránský z Koloshop Team Teplice ziskem 16 bodů, který si taktéž odvezl z JMS 2 medaile (zlato štafety, bronz long). Třetí místo zůstalo na Marii Březinovou z LKT 80 Šumperk ziskem 12 bodů. Marušce nepomohly k lepšímu umístění ani 2 zlaté medaile z letošního JMS ze sprintu a štafety. Nejlepším dorostencem MTBO se stala Anežka Pařízková z SK SNS Smržovka ziskem 12 bodů, která se letos také zúčastnila JMS v Portugalsku.

Letošní rok byl pro české MTBO úspěšný a můžeme doufat, že tomu tak bude i v letech následujících. Příští rok se koná jak v srpnu MS v Itálii, tak v září ME v Rusku.

| přečteno 4694x | Informace | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Fanda |
Vybraní experti z řad MTBO
Kdo patří mezi experty z řad MTBO?
Kýta |
Re: Vybraní experti z řad MTBO
Pro letošní rok jsem nominoval tuto skupinu: Bogár Leoš Hašek Ondřej Jirásek Milan Král Jiří Kalina Miroslav Kourimsky Jan Linhart Aleš Mach Radek Lukavec Petr Pospíšek Zbyněk Urban Jan Urbaník Robert Pařízková Věra Vraný Jiří Žíla Vladimír
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot