MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

V čem vyrazit v zimě na kolo?

Pro ty co na kole v zimě pravidelně vyráží na výlety/tréninky tento článek asi moc nového nepřinese. Ale jistě je spousta těch, kteří s nástupem prvních chladnějších dnů kolo strčí do sklepa a vyndají ho někdy v březnu, což byl před 5 lety i můj případ. Proto přináším menší návod jak se v zimě obléct, tak aby i při teplotách kolem nuly neomrzaly jednotlivé části těla. Co nám na zimu může nabídnout sortiment sponzora českého poháru firmy KCK resp. značka FORCE?

Force.cz
 

Spodní vrstva

Spodní vrstva Jako spodní vrstva jsou vhodné klasické letní kraťasy a například triko s dlouhým rukávem OUTWET WOLF.

Na funkční triko je dále vhodné dát ještě jednu vrstvu buď opět další triko (pro zimomřivé klidně 2 trika) nebo lehce zateplený dres.

Funkční spodky Na nohy jsou vhodné nějaké funkční spodky a teplejší ponožky.

Bunda a kalhoty

kalhoty (FORCE WINDSTER) Zcela zásadní je pak svrchní oblečení tedy kalhoty (FORCE WINDSTER) a bunda (FORCE11 WINDSTER) s „neprofukem“

bunda (FORCE11 WINDSTER) s neprofukem Cyklistická bunda oproti klasickým šusťákovkám na běhání nebo lyže je teplejší a především výrazně odolnější větru, to samé platí o kalhotech, které mají neprofuk v přední části.

Návleky na tretry

Návleky na tretry FORCE HOT Velmi důležité jsou pak návleky na tretry, bez kterých není prakticky možná absolvovat delší jízdu, protože zmrzlé prsty na nohou jsou jeden z nejčastější problémů při zimních jízdách.
Konkrétně návleky FORCE HOT jsou 4mm tlusté což je fakt nejvíc ;-).

Zimní rukavice

Zimní rukavice Stejně potřebné jsou také rukavice, kdy opět platí, že ty cyklistické jsou výrazně teplejší než rukavice třeba na běžky. Já používám tyto zimní rukavice FORCE COOL.

Rukavice tříprsťáky RAK Ještě trochu teplejší jsou tyto „tříprsťáky“ RAK.

Čepička pod helmu s neprofukem

Čepička s neprofukem Pod přilbu pak patří čepička, s kterou se dá relativně dobře jezdit i kolem nuly a má v přední části „nepforuk“.

Kukla Pokud je ale trochu víc větrno, nebo třeba mlhavo může přijít vhod ještě kukla

Osvětlení, blikačky

Osvětlení, blikačky Neméně důležité je v zimě jistě osvětlení, které se rozhodně nevyplatí podcenit. Určitě nebudete lehce k přehlédnutí s blikačkami SKULLY, které je možné připevnit prakticky všude (helma, batoh, sedlovka....)

Kompletní nabídka vybavení FORCE najdete zde: www.force.cz Vše pak můžete koupit třeba tady: www.ForRide.cz

Takže žádné výmluvy na nepříznivé počasí a nebojte se vyrazit na kolo, s dobrý vybavením to i v zimě jde!

| Zobrazeno 6331x | Hardware | Jirka -Chláďa- Hradil
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru