MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

V rychlém závodě bere Rygl bronzovou medaili.

Na mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech vybojoval Jaroslav Rygl bronzovou medaili v klasickém závodě.

Závod mužů byl dnes výrazně rychlejší než stavitel Jan Urban očekával. "Tratě jsem připravoval na jaře, když byly cesty podmáčené a tudíž i pomalé. Bohužel velká sucha trať nesmírně zrychlila."

Naši reprezentanti závod skvěle rozjeli, trojice Rygl, Podrábský, Ševčík neustále atakovala nejrychlejší mezičasy. Výborný výkon předvedl hlavně Jaroslav Rygl, na trati udělal pouze minimum chyb a v cíli měl dlouho nejrychlejší čas. Další český reprezentant Ctibor Podrábský zajel také výborně. V cíli ztrácel na dosud vedoucího Rygla pouze 24 vteřin. "V závěrečné části jsem si nevšiml zakázané cesty a musel jsem se trochu vracet. Jinak jsem jel perfektně. Závod nebyl příliš těžký." Finálový závod startoval podle obráceného pořadí z výsledků kvalifikace. Nejlepší tedy nakonec. Další z favoritů, stříbrný z krátké tratě, Francouz Gillmann ztrácel na poslední kontrole na Rygla pouze jednu vteřinu, přes mohutný finiš se před našeho reprezentanta nedostal.To se povedlo až v samotném závěru startujícímu Gritsanovi, který dojel o 3 minuty před ním startujícího Dána Pedersena. Spolu neustále zrychlovali a v cíli se dostali na konečné 1. a 2. místo.

V závodě žen to dlouho vypadalo na třetí zlatou medaili pro Rusku Chernykhovou, ta však v poslední třetině chybovala a před ní se dostala Michaela Gigon z Rakouska. Ta české terény dobře zná, neboť na českých závodech pravidelně startuje z KOS Brno. Nejlepší z našich Markéta Jirásková obsadila 8. místo. Smůlu měli dvě naše závodnice Lacigová a Paulíčková, které měli bohužel defekt.

Výsledky ženy:
1.GIGON MichaelaAUT92:10
2.CHERNYKH KseniaRUS94:09
3.SCHAFFNER ChristineSUI95:25
Výsledky muži:
1.GRITSAN RuslanRUS86:48
2.PEDERSEN Lasse BrunDEN89:45
3.RYGL JaroslavCZE91:50

Program šampionátu vyvrcholí v sobotu závodem štafet opět ve SKI areálu, na který naváže doprovodná akce Merida Bike Adventure. Pořadatelé zítra očekávají mohutnou diváckou kulisu, neboť na Merida Bike Adventure startuje 1000 závodníků.

Naši nastoupí v tomto složení:

  • CZE A   Ševčík – Rygl – Tomeček
  • CZE B   Laciga – Svoboda – Lauerman
  • CZE A   Tichovská – Paulíčková – Jirásková
  • CZE B   Chudíková – Hašková - Lacigová

Další novinky a více informací najdete na www.mtbo.cz/woc2007/

Kontakt:
Michal Matějů
+420 602 542 879

| přečteno 3784x | Reprezentace | Michal Matějů
Související články: MS 2007 Česká Republika
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot