MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

V Jesenici čeká na eliťáky MČR ve sprintu i nečekaný test smíšené superelitní kategorie

Tři stovky závodníků včetně silných zahraničních reprezentantů se chystají na víkendový trojzávod v Jesenici u Rakovníka. Kromě mistrovského sprintu se ve zvlněných lesních terénech uskuteční i pohárové závody na middlu a longu.

Z důvodu covidových opatření se tenhle závod podařilo uspořádat až napotřetí. Kombinace prázdninového termínu a konstelace předchozích akcí však způsobila, že nás v Jesenici čeká určitě velmi zajímavý víkend.

Prostor je známý především jako ráj houbařů, avšak terény nebudou ničím novým ani pro pravidelné účastníky ČP MTBO. V prostoru sobotních závodů se jelo v roce 2017, terén je pro MTBO velmi pěkný, cest mnoho, převýšení není nijak zásadní. Pro nedělní long je pak připravena nová mapa v prostoru přírodní rezervace Krtské skály.

V termínech uprostřed srpna je účast na ČP tradičně nižší, 300 závodníků je počet, který se tradici nijak nevymyká (ve startovkách nejsou uvedeni závodníci MW10, proto jsou součty v ORISu trochu nižší). Drobnou komplikací způsobenou dvojím přesunem termínu je souběh akce s běžným provozem kempu Věříme, že vše v tomto ohledu proběhne bez komplikací, přesto však bude nutné dávat větší pozor na to, co se děje kolem vás, jelikož ne všichni přítomní budou na pohyb závodníků zvyklí a připravení.

Mixovaná superelita: MW21E na middlu?

Slabší prázdninové účasti se mírně vymyká pouze pánská elita, kde českou špičku doplňuje italská a polská reprezentace. Pokud bychom měli tipovat  favority bojů o mistrovské tituly, Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík či Veronika Kubínová by určitě neměli chybět. Nezávisle na výsledku mistrovského závodu je již teď jisté, že v Jesenici se z výše jmenovaných bude nejvíce mluvit o Veronice. Po závodech v Rakousku, kdy převálcovala zbytek dámské elity rozdílem dvou výkonnostních tříd vznikl nápad, který se zprvu zdál jako pouhý situační žert, avšak Veronika se rozhodla jej realizovat. Poprvé v historii se tak pojede ČP middle jako superelita, kdy v mužské konkurenci zasáhne do závodu jedna z nejrychlejších závodnic světa a aktuálně nejlepší Češka jezdící MTBO. Na této úrovni soutěží to bude nevídané a velmi sledované srovnání. A v každém případě to bude i velmi neobvyklá motivace pro eliťáky, jelikož s ohledem na výkonnost Veroniky lze předpokládat, že řadu z nich bez problému v závodě porazí. Zkusíte si tipnout?

Krok naší aktuální ženské jedničky je možné chápat různě. Je určitě skvělé, že máme takto kvalitní závodnici, která je schopna se porovnávat s nejlepšími muži. Přinejmenším by to však mělo vést k zamyšlení, jak zařídit, aby konkurence v dámské elitě byla lepší než tomu je nyní.

Covid opatření

Upozorňujeme závodníky, že před startem musí každý prokázat, že splňuje státem předepsané podmínky pro účast na hromadných akcích. Proto důkladně čtěte pokyny, abyste nebyli na místě zaskočeni.

Odkazy

| Zobrazeno 628x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
mAk |
výměna
V aktuální slabosti po úterních ukrutných žaludečně střevních problémech přemýšlím taky o výměně kategorie... tak že bych vzal to volný místo v babský elitě?
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru