MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Úvodní závody Českého a světového poháru MTBO za námi

Od pátku do neděle se v maďarském městečku Tapolca a jeho okolí konaly úvodní závody Světového poháru MTBO 2011. Zároveň s tím proběhly v sobotu a neděli úvodní 2 závody Českého poháru MTBO 2011.

V Maďarsku se Český pohár MTBO konal již potřetí za sebou a podle všech dostupných informací tomu tak již příští rok nebude. Příští rok vyvrcholí snaha maďarských pořadatelů při Mistrovství světa MTBO, kam ale zamíří již pouze naši reprezentanti. Počet českých účastníků rok od roku klesá, letos přijelo do Maďarska necelých 200 závodníků.

Závody provázelo jako obvykle počasí beze srážek, letos však teploty nebyly příliš vysoké a hodně závodníků jezdilo v dlouhých dresech. Centrum závodů bylo v městečku Tapolca, kousek od Balatonu. Zázemí závodu bylo v místním kulturním domě, kde proběhlo i páteční a sobotní vyhlášení vítězů. Pořadatelé připravili pro závodníky specialitu v podobě GPS trackingu, takže každý den po závodě bylo možno si prohlédnout, jaké volby použili a případně i jaké chyby dělali nejlepší závodníci ve Světovém poháru.

Páteční sprint se konal v bývalém vojenském arealu přímo v Tapolce a byla to opravdu exkluzivní záležitost. Jak muži, tak ženy měly na trati dlouhé cca 6km kolem 30 kontrol. Ve světovém poháru dojel na skvělém 2.místě Radek Laciga (o vítězství přišel až chybou na sběrce) a na 7.místě Vojta Stránský, z žen byla nejlepší Renata Paulíčková na 12.místě. 

Sobotní a nedělní závody již měly centrum na louce u městečka Sümeg. Sobotní middle přinesl již klasický maďarský terén, tj. hodně otevřených prostorů. Z našich závodníků si nejlépe vedla Renata Paulíčková, která skončila na krásném 3.místě a Jirka Hradil, který dojel na 5.místě. V nedělním longu, který jeli nejlepší muži i ženy přes 100 minut, excelovali naši muži - na 2.místě skončil Marek Pospíšek, na 4.místě Jirka Hradil a na 5.místě Martin Ševčík. V ženách skončila Renata Paulíčková na 4.místě.

Dle hodnocení reprezentační trenéra Jirky Vraného je jasné, že vstup do sezóny byl úspěšný. "Do MS je sice ještě hodně daleko, ale takovéto výsledky potěší, dají signál, že zimní příprava byla dobrá a hlavně potřebné sebevědomí do dalších závodů. A to je to hlavní - kdo nemá na světové výsledky mentálně, tomu rychlé nohy většinou nepomůžou. Čtyři další reprezentatni (René, Kládin, Mára, Pari) získali díky výsledkům i nominační jistotu do Švédska a Itálie, což by jim mělo dát dostatek klidu a prostoru pro další přípravu na vrchol sezony. Protože zase na druhou stranu, sebevědomí je hezká věc, ale ty rychlé nohy jsou taky potřeba." Dle těchto slov je jasné, že nominační kritérium pro MS (tj. umístění v závodu SP do 6.místa) splnili jak Renata Paulíčková, Radek Laciga, Marek Pospíšek a Martin Ševčík. Přidali se tak již k předběžně nominovaným Jirkovi Hradilovi a Martině Tichovské. 

Myslím, že můžeme maďarským pořadatelům poděkovat za další krásné závody a těšit se, že třeba ještě někdy závody ČP v Maďarsku budou. Příští rok mají být úvodní závody Světového poháru v Čechách a to v termínu 5.-8. května 2012 pod taktovkou USK Praha s centrem v Dobříši.

Další závody Českého poháru MTBO 2011 se konají již za 2 týdny (30.4.-1.5.) ve Vrbně pod Pradědem, kde nás čeká sobotní ultra-long a nedělní middle. Hned další víkend (7.-8.5.) pořadá KOS Jesenice middle a long, takže je vidět, že MTBO v Čechách nespí.

| přečteno 2729x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot