MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Světový pohár 2014 začíná

Světový pohár 2014 začíná Nedaleko hradu Kronborg, kde Dánský kralevic Hamlet bude už na věky hledat odpověď na svou otázku, budou o nadcházejícím víkendu hledat podobné odpovědi nejlepší světoví závodníci MTBO. Jen místo "být či nebýt" budou asi spíš řešit - "Zleva či zprava? Toť otázka." V Dánském městě Helsingør totiž začíná letošní ročník světového poháru MTBO.

Na programu jsou sprint, klasika s hromadným startem a smíšené štafety. Všechno naše parádní disciplíny, ze kterých už přivezla česká reprezentace slušnou řádku medailí z MS, ME i závodů světového poháru.

Sprint v pátek 16. května bude celý program otevírat. Závod se bude konat v areálu technologicko - vědeckého parku Scion a protože je v Dánsku v pátek svátek, měla by tato průmyslová zóna být téměř liduprázdná. Půjde o klasický městský sprint kombinující asfaltky, parkovací plochy a přilehlý lesopark. Podle dostupných fotek, jsou někté obrubníky v areálu docela vysoké a tak asi nebude nouze o skoky a defekty těch co nedoskočili.

Sprint se ve světovém poháru tak často nejezdí, naposledy se jel v Polských lázních Duszniky zdrój v roce 2012. To  byl ale pro nás závod úspěšný - když Fratnišek -Duk- Bogar získal bronz a Radek Laciga 4 místo. Vedle Duka nebudou na startu v Dánsku chybět další úspěšní sprinteři  - Jirka Hradil a Martina Tichovská - oba medailisté z MS na této trati. Chybět naopak budou dva poslední medailisté ze sprintu na MS - Kryštof Bogar (bronz 2013) i Marek Pospíšek (stříbro 2012).

Klasika s hromadným startem bude na pořadu dne v sobotu a pojede se v lesích kolem Helsingøru. Terén jako obvykle v Dánsku spíš plochý, ale občasné krátké kopce jsou většinou o to prudší. Tato trať nepatří do progamu MS, ale ve světovém poháru či na mistrovtví Evropy se jezdí celkem často. Pro naše závodníky je to disciplína oblíbená, vzpomeňme třeba jen loňské MS, kde se krom bronzu Jirky Hradila vešelo do první destítky ještě 5 dalších našich.

Na závěr nás v neděli čeká závod smíšených štafet. Ten se jezdí jen v rámci světového poháru a  je to možná trochu škoda. Vždyť z posledních 3 závodů máme 1 zlatou a 2 stříbrné medaile. O to zlato se loni v Portugalsku zasloužili Martina Tichovská, Jirka Hradil a Kryštof Bogar.

Česká reprezentace ve složení Martina Tichovská, Renata Paulíčková, Kateřina Nováková, Marie Březinová, Jiří Hradil, Martin Ševčík, Jan Svoboda, František Bogar, Vojtěch Stránský a Vojtěch Ludvík, má tedy v Dánsku na co navazovat. Držte nám palce.

Výsledky by se měly objevovat na stránkách závodů, na stránkách IOF a doufejme že i zde na mtbo.cz

| přečteno 2697x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot