MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Světový pohár 2012 zakončí v Estonsku

Estonská města Värska a Räpina - jihovýchodně od známějšího Tartu - budou tento víkend hostit poslední kolo letošního světového poháru MTBO. Na programu bude sprint, klasická trať a vše zakončí smíšené štafety. Česká reprezentace nebude pochopitelně na startu chybět.

Sprint ve městě Räpina slibuje spíše rychlý závod, kombinaci městského a příměstského terénu. Ale fotky z terénu ukazují, že ani sprint nebude pořád po asfaltu. No a další dva dny to bude opravdu náročné mapově i fyzicky. I když terénu chybí výraznější převýšení podložka bude hodně těžká. V Estonsku se může jezdit i volným terénem, ale stačí pohled na starou mapu prostoru a je jasné, že to asi většinou nebude nejlepší nápad.

Pořadatelé na webu slibují online výsledky i GPS tracking nejlepších závodníků, takže opět můžete být u toho a alespoň na dálku podpořit český tým. Ten bude mít podobné složení jako na MS. U mužů je jedinou podstatnou změnou to, že nemocného Honzu Svobodu nahradí Vojta Stránský. Ženy jedou do Estonska pouze 3 - Renata Paulíčková, Markéta Kuchařová a Martina Tichovská.

V celkovém pořadí světového poháru je aktuálně Franta Bogar 3., Jirka Hradil 6. a Mára Pospíšek 7.  Boj o první místo je už asi rozhodnutý, ale o to druhé to ještě bude zajímavý souboj - s naší účastí.

Mezi ženami to bude boj už jen o třetí místo. Marika Hara má poměrně výrazný náskok, stejně jako druhá Christine Shaffner. Renata Paulíčková coby nejlepší Češka je aktuálně 12.

Také v celkovém pořadí štafet je o prvním místě už téměř rozhodnuto - na webu totiž chybí započíst výsledky závodu žen z MS. Finové tak správně mají plný počet - 60 bodů, druhé Švýcarsko 42, třetí Česká Republika 40. Vítěz závodu bere 20 bodů a to znamená, že Finové by v Estonsku museli naprosto vyhořet a nebodovat, aby ještě o první místo mohli přijít. O druhé místo to ale opět bude tvrdý boj. Čtvrté Rusko má bodů 37 a páté Rakousko jen o bod méně. 

Takže nám držte palce - snad se nám v terénech příštího MS bude dařit. 

| přečteno 3037x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot