MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Světový i Český pohár - Řitka

Od soboty do pondělí se konaly v okolí Řitky úvodní závody Světového poháru MTBO 2012. Zároveň s tím proběhly v sobotu a neděli další 2 závody Českého poháru MTBO 2012.
V České Republice to byla první vrcholná akce od Mistrovství světa v MTBO v roce 2007. Pořadatelé zvládli závody perfektně, snad jen to počasí mohlo být o trochu stabilnější. Jediná výtka může být k atuálnosti webových stránek závodů. Centrum závodů bylo v obci Řitka kousek od Prahy. Tam bylo i centrum nedělních a pondělních závodů, v sobotu bylo centrum v Kytíně. V sobotu i v neděli se konaly závody světového poháru dopoledne, odpoledne pak byl na pořadu Český pohár.

Sobotní long se konal v poměrně členitém terénu, navíc prostor mapy byl opravdu obrovský. Mezi muži vyhráli finové, Samuel Pökälä před Samuli Saarelou a nejlepším naším závodníkem, Jiřím Hradilem. Hned za ním na 4.místě skončíl ještě František Bogar, oba dělili 3 sekundy. Martin Ševčík byl 10., Jaroslav Rygl 16., Marek Pospíšek a Jan Lauerman na konci první dvacítky. Mezi ženami potvrdila svoji formu suverénním vítězstvím Marika Hara, vyhrála před Ksenií Chernykh a Cecilií Thomasson. Z našich zajely velmi dobře Renata Paulíčková a Markéta Kuchařová, které obsadily 9. a 11. místo. Českou mužskou elitu vyhrál Honza Svoboda (jeho čas by v SP stačil na 9.místo), mezi ženami pak Bára Chudíková.

Nedělní middle se konal na extrémně mapově i technicky složitém prostoru, většina závodníků musela sjezdy scházet či sbíhat, to tedy asi neplatilo pro závodníky světového poháru. Mezi muži vyhráli Beat Schaffner před Lucou Dallavalle a naším Honzou Svobodou. Další naši se vůbec neztratili, Marek Pospíšek 4., Jirka Hradil 6., Franta Bogar 11., Vojta Stránský a Martin Ševčík na konci první dvacítky. Mezi ženami vyhrála Christine Schaffner před Marikou Hara a Majou Rothweiler. Z našich zajely velmi dobře opět Renata Paulíčková a Markéta Kuchařová na 8., respektive 14. místě. České elitní kategorie vyhráli Jarda Rygl a Zuzana Jedličková.

Pondělní smíšené štafety opět potvrdily, že tento zajímavý formát má budoucnost. Vyhrálo suvérenně Finsko (Hara, Saarela, Pökälä) před Českou Republikou (Paulíčková, Bogar, Hradil) a Švýcari (Rothweiler, Okle, Schaffner). V neredukovaném pořadí pak skončili na krásném 4.místě další česká štafeta (Kuchařová, Ševčík, Pospíšek).

Jinak závodní program byl opravdu velmi nabitý, od čtvrtečního tréninkové middlu po páteční model přes 3-denní závody Světového poháru, 2-denní závody Českého poháru, pondělní sprint a úterní Open Score. Pořadatelé zaslouží ještě jednou obrovskou pochvalu. Výsledky a vše podstatné naleznete na stránce závodu.

Další závody Českého poháru MTBO 2012 se konají již za 2 týdny (19.-20.5.) v Hradci Králové, pořadateli jsou závodníci z PHK. Na pořadu bude ultralong s hromadným startem a middle.

 

| Zobrazeno 4226x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Radek Sedlák |
pan Kalina byl asi někde mimo
Obávám se že pan Kalina nebyl při pořádání USK během akce při vědomí.
Alda |
Re: pan Kalina byl asi někde mimo
Bohužel mám podobný pocit. Ty chybějící pokyny a startovky na webu byly jen slabý začátek, který bych klidně prehlidnul.
Míla Mencl |
Re: pan Kalina byl asi někde mimo
Pan Kalina byl na závodech, viděl jsem ho tam :-)

jako jednomu z pořadatelů (spíše pomocníkovi těch skutečných pořadatelů) závodů se mi některé příspěvky nečtou snadno, ale možná to patří k naší národní mentalitě, téměř vždy hlavně kritizovat.

nepochybně nebylo vše perfektní, ale ruku na srdce, kdo z nás zorganizoval rozsahem podobné závody zcela perfektně, nehlaste se všichni ...

zejména Kamenáč, Radek a Míša Lacigovi a stavitelé všech tratí věnovali přípravě závodů týdny svého času.

jsem přesvědčen , že například mapa Superbrdy je opravdu super, a zřejmě nemá v CR obdoby.

až bude někdy příležitost porovnat rozsahem, kvalitou a velikostí mapy podobné MTBO závody v ČR, napišme si o tom.

Jahůdka |
Re: Re: pan Kalina byl asi někde mimo
Rozhodně souhlasím. Výše zmínění na tom nechali kus svého života a takovou kritiku si nezaslouží. Mapy byly perfektní a ty spolu se stavbou tratí jsou přece nejdůležitější.Kritizovat by měl ten, kdo má za sebou pořádání takto významné a pořadatelsky náročné akce. Upřímně, kdo z nás by si na to troufnul ?
Vlasto |
Slovenské kluby v Českom pohari opäť bez názvov klubov. le
Je naozaj taký veľký problém uvádzať vo výsledkoch i štartovkách plné názvy slovenských klubov? Platíme si poplatky tak isto ako české kluby, služby sú nám však ponúkané na nižšej úrovni.
DV |
neděle
Myslím, že by prospělo nespojovat ČP se SP, pokud není stavitel schopen postavit tratě na middle pro normální lidi ABC. Mapově o ničem, terén nebezpečný i za sucha... Je zázrak, že se nikdo nezmrzačil.

Proti špičkové sobotě byla ta neděle dokonalé vystřízlivění. Přidat tam fáborky a projet několikrát okruh a je to MTB XC jak střižené. Jen se nám ztratil ten orienteering....
Vasek Husak |
Re: neděle
Uplne staci, ze borec skoncil s otevrenou zlomeninou v Motole a dalsi tri lidi (aspon o kterych urcite vim) si v tom singletracku nepekne vystoupili. Singletrack super spestreni i pro MTBO, ale kdyz v tom jsou kontroly, lidi to nuti vic koukat do mapy a pak je to razdva. Vykricniky v mape to uplne neosetri :-(
Jinak si myslim, ze to zase tak hrozne nebylo, v tech kopcich ty tezsi pasaze proste prijit museli. K XC to melo jeste hodne daleko.
mAk |
Re: neděle
no já si dovolím s tvou kritikou nedělní stavby dost nesouhlasit. Sice sem jel Elitu, ale prošel sem si na http://postupy.mtbo.cz ostatní tratě a přijde mi to postavený hodně dobře, včetně voleb většiny postupů. Samozřejmě se najdou vyjímky jako třeba tušim u D21B, ale byl to middle a ten neni primárně o volbách. Takže myslim, že orienteeringu bylo poměrně dost, sám sem si musel xkrát zastavit, abych se v tom sjezdu uhlídal a nelítal tam zbytečně. Naopak za mě a elitní trať palec nahoru, protože to mělo spád, během závodu člověk musel asi 3x změnit přístup jak k mapování tak i k pilotáži a fyzickýmu vypětí. Jen bylo škoda toho postupu na 19ku, kde bylo optimální přeběhnout, což by se stavitelům stávat asi nemělo, ale stavitel se k tomu postavil bez výmluv, prostě ho to nenapadlo. Souhlas, že některý věci během víkendu pokulhávaly, třeba to že se pořadatel vybodnul na žádost rozdílnejch startovních časů pro rodiče, což sem posílal v přihlášce. Z ostatních až nesmyslnejch reakcí je očividný, že tím spojením s SP měli všichni velký očekávání a tak jsou zklamaný z těch detailů, který by asi jindy přešli bez problémů. Možná kdyby se pořadatelé zaměřili na jednoduchost a nenafukovali to o další vložený závody, mohli si pohrát s detailama ke všeobecný spokojenosti, kterou ale stejně nikdy nikdo nedosáhne, protože každej máme uplně jiný nároky. Takže za sebe bych to shrnul jako průměr a jediný co mi vadilo byla určitá arogance ředitele závodu, která vznikla asi kupícíma se problémama.
Mirek Kalina |
Kritika závodů
Ahoj, jen pár poznámek ke kritice závodů ze stran komentujících. Na závodech v Řitce a okolí jsem byl celkem 5 dní z 6, takže jsem vše zažil na vlastní kůži. Pořádat takhle velké závody určitě není pro pořadatele jednoduché a je jasné, že český pohár musí uskutečněním světového pohár minimálně trochu utrpět. Přesto si myslím, že po stránce závodní (mapy, tratě) to pořadatelé zvládli velmi dobře a to je na závodech přeci to rozhodující. Zbylé věci už trochu pokulhávaly, někdy i docela dost, to je třeba si přiznat - informace na webu byly pozdě (startovky, pokyny, výsledky), ubytování a vyhlášení také asi nebylo optimální. Přesto mi v celkovém souhrnu přišly závody poměrně vydařené a navíc vidět na živo závodníky světové elity nemohu každý den.
Tomskey |
Re: Kritika závodů
to už je poměrně odlišné hodnocení než v tvém původním článku. opravdu si myslíš, že stavbu nedělní tratě zvádl pořadatel velmi dobře? Pro mě to byla nejhorší trať jakou jsem za 15 let v MTBO jel, překonalo to i sprint USK Praha z roku 2007. Za daného počasí by se hodila aspoň jedna wapka na mytí kol, když už tu máme ten světový pohár. Taky se obyčejně vyvěšují startovky na startu, v sobotu je 2 min před startem neměl ani startér.
Atmosférou závodů to připomínalo spíš oblastní žebříček v 80. letech než závody světového poháru.
DV |
Re: Re: Kritika závodů
Souhlasim. Pro mne to byla taky nejhorsi trat, jakou jsem jel od roku 2005 v MTBO. Zkazeny zazitek po sobote. Jel jsem H40A a nebyla tam jedina volba postupu. Ten sprint v roce 2007 byl aspon trochu zajimavej vzhledem k prenaseni rokle.
Pan H. |
Re: Re: Re: Kritika závodů
No tak zrovna teda trať H40 se mi zdá zcela v pohodě, dle mého názoru pěkný middle. Jinak volbu terénu, kvalitu map bych hodnotil maximálním počtem hvězdiček, stejně tak trať HE. Web a dalších xy věcí už by mohlo být výrazně lepší.
Kekety |
Ty tratě se jim taky moc nepovedly. Např. H40A měli v sobotu většinu tratě po asfaltu. (kontroly 2,3,4,6,8,9,10), v neděli zase asi pomáhal se stavbou druhé poloviny Aljoša - aneb vem kolo a utíkej azimutem.

To, že vyhlášení nebylo večer s kulturním programem, na to jsme u USK zvyklí - kašlou na nás, ale že hospody v Řitce čekaly nápor závodníků až v neděli večer je podivné.
Alda |
ubytko
A že jsme si museli sehnat klíče od sokolovny po dědině... a že vyhlášení kdesi v pr... bylo posunuté.... a že na startu za vydatného chcance nebyly mapy ve stanu... a že oficiální úschovna kol byla pro ubytované v sokolovne kdesi v pr... a otevřená byla jen jaksi ráno... a že v sokolovně nebyly žádné sprchy .. a že jsem v neděli jel po úzké cestičce, kam stavitel svedl všechny kategorie (par rozbitých hub) ... a že jsem v sobotu jezdil kritérko úplně mimo směrný čas (H40A) a že jsem MUSEL CELÝ VEČER CHLASTAT ten hnusný Gambrinus! Tak na to všechno si asi jen tak nezvyknu :-(
Pedros |
Re: ubytko a další nešvary pouťáku v řitce
A: mám pocit že ten hnus byl z rybníka.. krušovice 10°
..no jinak souhlas.. a propo k neděli.. přejezd hráze vs. rybáři vs. parkování aut ubytovanejch..chaotický, přejezdy silnice "zabezpečený" jak sviň, miniaturní "30tka" v obci, atd.. hrůza. a teda chudák slečna obsluhující restaurant u sokolky.. že tam budem už v sobotu netušila, a to že v neděli ráno nám ani nemohla uvařit kafe v konvici, a sulc musel Rapel jíst kávovou lžičkou, protože i příbory odsunuli hore..bylo pro ní i nás k ironickému pozasmání.. no tím chci říct že to pořadatel uplně nezvládl.. snad můžu jen kvitovat solidní mapu a relativně dobře postavenou H21B..což o jiných neelitních kat. nemůžu říct.

jinak bych rád připoměl možnost hodnotit závody:
http://mtbo-reg.sbk-ob.com/zavody.php

Toman |
Ahojte,
sobota se mi líbila, ta byla taková jezdivá. Ale neděle byla děsná - 3/4 trati dřít do kopce jako blbec a potom ten drsnej sjezd/singl na závěr... Ubytování v Sokolovně bylo nic moc-bez sprchy, jeden záchod bez toaletního papíru už v neděli v 7 ráno... kdepak asi vzali cedulku Cyklisté vítáni, která byla na dveřích? To bych ještě skousl, ale nikdy neodpoustím pořadatelům, že hráli Led Zeppelin - Stairway to heaven a říkali, že to je Metallica!!! ;-)
Misha |
Re:
Výborně, to sis všiml jen té Metaliky? Takových věcí bylo více ... takový test poslouchanosti. Kdybys přišel, čekala by tě odměna za to, že posloucháš ;-).
Jelen - HE |
pokračování: V sobotu jsem měl pocit, že se "mění pravidla během hry",když na startovním koridoru byla malá cedulka o zákazu vstupu na tmavě žlutou. V pokynech o tom nebylo ani slovo.
A ten úterní SCORE, ten už byl pořádám jen ze setrvačnosti. Asi tak max 30min před startem se teprve vyvěšovalo, jak budou kontroly bodovány, startovka nevysela vůbec, natož aby jí někdo dal na web. A ten WEB, to je fakt zoufalé, hraje všemi barvami, ale výsledky u úterka jsem ještě neviděl...
DV |
Re:
Nazev sportu: "MTB" ano, v nedeli "O" rozhodne ne v H40A ani D21B. Pri MTBO jsem si pri padu pred 7 lety zpusobil vnitrni pneumotorax, tak se holt trochu bojim a ve 40 mam nejaky pud sebezachovy a odpovednost k detem. Proto jsem psal, pro "normalni" kategorie a nemyslel jsem HE, DE. Pokud se nekdo chce v mladem veku zrakvit, tak samozrejme proc ne, ale pro mne to proste bylo o hubu. A ten single track pro vsechny kategorie je proste nesmysl...
mAk |
Re: Re:
dovolil bych si tě opravit. Očividně si totiž pleteš pojem singletrack s tou downhillovou tratí. Singletrack je úzká pěšinka kam se vejde jeden biker a obtížnost může bejt uplně nulová pokud je třeba po rovině. No takže pokud se bavíš o tý DH trati na severovýchodě mapy, tak ta pro všechny kategorie nebyla, viz postupy. Myslím, že tam stavitel protáhnul jen vybrané kategorie, abysme byli naopak o pěknej bikovej zážitek bohatší. To, že to nesedlo jedincům jako třeba tobě doufám neodradí příští stavitele o pepření týhle disciplíny.
Jelca |
Re: Re:
Mily DV, jestli to nebude tím, ze ten downhill jsi mohl/ v tvém případe měl objet zleva :-) tím by si jednak nemel problém ve sjezdu a druhak bys objevil alternativní postup, který ti v tvém "mapové o nicem" chyběl. Jinak je to těžký, Keketymu se nelíbí v sobotu jezdit po asfaltce, pro tebe je to vrchol blaha a naopak ...
DV |
Re: Re: Re:
No omlouvam se, ale blbec fakt nejsem... Ja jsem to samozrejme zleva objel. Ale mel jsem hlavne na mysli ten debilni jediny mozny sjezd u Brandejsovy hrobky.

V sobotu se po asfaltce jezdit nemuselo, byly tam i varianty na pric lesem, ktere mohly byt rychlejsi. Clovek to musel promyslet... V nedeli to holt musel objet jedine zleva.

Souhlasim, ze se clovek nezavdeci vsem a kazdy zavodnik ma jine preference, ale trvam na tom, ze v H40A nebyla zadna volba postupu, s vyjimkou 2-3 rovnocenych prijezdu ke kontrole pred sjezdem u Brandejsovy hrobky. A usek u Cernolickych skal a Brandejsovy hrobky byl zbytecne o tlamu. Tohle se mi nelibilo.
Misha |
Tak nějak ke všemu...
Vážení,
Po 3 týdnech absence v práci kvuli přípravám závodů jsem se zpět k MTBO mohla vrátit až nyní a tímto bych ráda odpověděla na některé reakce (některé mi za reakci opravdu nestojí!).
- jakožto pořadatelé jsme se dopustili chyb, ano, ale žádných fatálních!
- tento sport dělám déle než většina z vás a téměř celou dobu na reprezentační úrovni a vždy jsem hlavní důraz kladla na kvalitní mapy, kvalitně postavené tratě a vhodně zvolený terén - což se nám jednoznačně povedlo, za tím si stojím a nebojím se přímé konfrontace s kýmkoli z vás na příštích závodech. Jezdit celý víkend v prostoru, který sotva zaplní formát papíru A4 a v neděli tak už všechny křižovatky znám, mi nepřijde zrovna důstojné nazývat orientačním závodem.
- pokud někteří prestižáci jsou nespokojeni s veteránskými tratěmi, nikdo jim nebrání jezdit H21A nebo E, porovnávejte se se sobě rovnými a nehoňte si ego na stupních vítězů nad slabšími
- na nebezpečný sjezd bylo upozorněno, nikomu nebylo bráněno, aby sešel
- Brdy jsou hory, tedy je nutno očekávat sjezdy a pak výjezdy, předcházející víkend byl zase komplet po rovině ... považuji naopak za zajímavé a dobré, aby se terény střídaly a pokud to někomu nevyhovuje, nechť si vybírá závody pouze v Šaštíně nebo v Hradci Králové - každý musí znát své možnosti a závodí na vlastní nebezpečí! Nevidím rozdíl v tomto ohledu mezi závodem a individuální vyjížďkou.
- zákaz ježdění (běhání) přes žlutou bylo něco, s čím jsme nepočítali a vyšlo to z pravidel IOF a nutnosti zakázat na SP a pak nám nepřišlo fér, aby závodníci ČP a SP měli rozdílná pravidla (zvláště když se v elitě počítají do žebříčku společně), chyba byla, že na to nebylo možná dostatečně upozorněno
- tělocvična byla oficiálně otevřena až v 18 hodin, když jsem přijela vše v 17:50 zajistit, tak už většina byla vevnitř, tak si nestěžujte, že jste si museli sami sehnat klíče! Za sprchu se omlouvám, bylo nám řečeno, že tam samozřejmě je, už zapomenuli opomenout, že nám ji odmítnou odemknout!

Spojení SP a ČP i zpětně považuji za dobrý nápad, už jen pro to, že si všichni cizinci, zvyklí max na 100 účastníků při závodě uvědomili, jak to zde je velký a významný sport, a také pro to, aby jste vy všichni měli možnost na vlastní oči vidět, kdo jsou ti nejlepší, o kterých možná někdy čtete ve výsledcích. Ale tyto komentáře i (ne)účast většiny z vás při závodech SP mě přesvědčila, že to nikoho moc nezajímá, hlavně když se můžete večer vožrat!

Tedy suma sumárum, já myslím, že jsme uspořádali nadprůměrné závody, kde bohužel vázla komunikace a informovanost, jelikož jsme si předem špatně rozdělili zodpovědnost a úkoly. Sami jsme byli trochu překvapeni, kolik je se SP práce a na ČP zbylo méně času - např. večírek byl domluvený, jen ho nikdo nezorganizoval... Ale kdo si sakra čte pokyny a startovky dřív než v pátek večer 8-0!!!

Toť moje reakce, o ostatním si ráda popovídám osobně.

Míša

PS: Až budete vědět, jak ovládnout počasí, tak se ráda poučím.
Míra Rygl |
Prosím o odkaz na celkové výsledky Prague sprig. A také o odkaz jak se to celé vlastně počítalo. Utíkej, Chláďo utíkej, honí tě Kouřa divokej:-)
Jelen - HE |
Re:
Míro, výsedky jsou již na stránkách závodu, ale je to všechno dohromady, jsou tam i klasifikováni "unterwassermani" (např. Matěj Pilka a nebo Kouřa), kteří jeli závod určitě v singlu. Možná to ale někde nahlásili, tím pádem je problém na straně pořadatele a měl je označit jako neklasifikované...
KLádin |
Re: Re:
Nevím, co myslíš "unterwassermani", ale Kouřa je tam určitě správně, Open Score jel se Svobym. Jinak k dalším námytkám: jak říká Mirek, až tady někdo z vás uspořádá 6-denní akci pro 600 lidí bez jediný chybičky, tak si klidně kritizujte, ale do tý doby jste u mě jen tlupa šťouralů...?

věcně: sjezd u Brandisovi hrobky byl prakticky jediná možná cesta, kudy se dostat do Řitky, takže tam jela většina (ne všichni) kategorií, ale fakt nevim, jakej je problém sesednout a těch 20 metrů seběhnout, když na to nemám to sjet, takový pasáže holt k MTB patřej, když se to někomu nelíbí, může jezdit silnici

obecně k tratím: téměř všichni s kým jsem mluvil terény a tratě chválili, či byli až nadšení takže jakýsi DV (ostatní zde se alespoň pořádně podepíšou, i když pár slov na D. a V. mě napadají) má evidentně dost zvláštní vkus, čili to pokládám za jeho problém, nikoliv náš. A ještě jedna poznámka. Od letoška se vypisuje kat. H40B, kdyby si borci jako ty nehonili svoje ego a hlásili se tam kam patří, tak by pak nemuseli plakat, že je to na ně moc náročný

Startovky, pokyny apod... uznávám, že jsme to honili na poslední chvíly a nepopírám, že to byla naše slabší stránka, ale vždy vše nakonec bylo tak, aby to neohrozilo regulérnost závodů, za tím si stojím (a bodování Open Score bylo vysvětleno již v rozpise x týdnů dopředu, asi jsi špatně četl, i když fakt nevim, k čemu by ti to bylo dobrý vědět víc jak 5 minut před startem). A že jsme pořádali něco setrvačností, no myslim že těch 60 kontrol se do lesa setrvačností rozhodně samo nedostalo

ke sjezdům: náročné byly, o tom žádná, ale kontroly byly na takových místech, kde to bylo bezpečné. U jediného vážného zranění - Kasiho, jsem sám asistoval, a opravdu to nebylo nic pěkného, nicméně se nestal v žádné z těch drsných pasáží, ale na poměrně rovné přehledné pěšině s jedním leč osudným hrbolem, jakých na v každém členitějším terénu nespočet
Jelen -HE |
Re: Re: Re:
Tak jen na závěr, dále se k tomu již nebudu vyjadřovat: V mém hodnocení, jsem psal, že tratě a térén byly z mého pohledu nadprůměrné a to je pro mě na závodech to nejpodstatnější. Za svým názorem o "silné podprůměrnosti" Webu a celkové informovanosti závodníků si také stojím. Ono to přeci vůbec nemusí mít vliv na regulérnost závodů (to snad ani nikdo nepsal), ale máme dnes již přeci nějaké zaběhlé standarty... A já určitě nejsem ten, kdo chce startovku týden předem... A taky bych byl hodně nerad, kdybych byl označován za šťourala apod. A myslým, že je to jen Kouřovo (i Pilkošovo) svědomí, zda opravdu jel celou trať s parťákem, já to řešit nebudu. Ať si pánové přečtou pravidla daného závodu... Pro mě to byl "pouťák" při kterém jsem se zase po dlouhé době svezl na kole.... A už vůbec nebudu odpovídat Míše a vysvětlovat jí, že dělám MTBO ještě dýl než ONA... :) a že taky už kuwa ňáky zkušenosti mám.
Kouřa |
Teď sis ale Jelene naběhl!
Teď sis ale Jelene těma parohama naběhl :) Já sem celej večer přemejšlel co můžeš myslet tím že sem unterwasserman v tom tvým prvním komentáři. Ale teď ses tím druhým usvědčil! Takže: Já Tě nebudu označovat za šťourala (jak si nepřeješ) ale tímto tě veřejně označuji za Jelena, který naznačuje nedodržování pravidel ostatními, aniž by se sám s pravidly seznámil. Doporučuji ti pokorně se vrátit k prostudování pravidel tohoto konkrétního závodu, a následně se třeba ještě jednou vyjádřit k tomu co o mě a méím svědomí naznačuješ. Já jen připodotknu že daň za to že jsem neměl svýho parťáka na dohled jsem zaplatil tím že jsem směl být v lese jen 2 hodiny :)) (ale opravdu se mrkni do pravidel závodu) Streotyp že když jezdíš závody dvojic odnepaměti, že automaticky víš co se smí a co se nesmí - tě tentokrát podle všeho zradil. Jóó, stereotypy jsou svině! :))))
DV |
Re: Re: Re:
DV se podepisuji na všech fórech včetně BEN, kde byla parkrát i registračka. Tak mne holt neznáš. Já tě kupodivu podle přezdívky také neznám:) i když vím, že patříš mezi nejlepší závodníky. Nemusíš si ale snad honit triko nad pro tebe jistě looserem, který na H40A pořád má v tom smyslu, že to dojede v limitu. A závody jezdí pro potěšení a zábavu. Asi tě to překvapí, ale takoví lidé taky existují... Myslím, že mám ale právo na vyjádření svého názoru a kritiku dle mého názoru zbytečné technické náročnosti vyvážené absolutní stupiditou stavby trati. Hlavně v tom čase, kdy jsem startoval, tj. v kontinuálním dešti, rozryté po celém SP a ČP to bylo opravdu o hubu. Nevím, co je zvláštní na vkusu, kdy se mi nelíbí jezdit 90% závodu jedinou možnou cestou. MTBO je pro mne orienteering na MTB a ne MTB XC.
V dokonalé úctě DV (EKP7201).

KLádin |
Re: Re: Re: Re:
k přezdívkám: Jelen, Kouřa, KLádin, Chláďa, Pari, Smíšek, Albert... to jsou pro každého, kdo jezdí MTBO pár let jména, která dobře zná, pokud se alespoň trochu zajímá o to, co se děje okolo něj, DV je pro mě anonym nehledě na to v kolika fórech se takto podepisuješ

k věci: "který na H40A pořád má v tom smyslu, že to dojede v limitu. A závody jezdí pro potěšení a zábavu. Asi tě to překvapí, ale takoví lidé taky existují..." nepřekvapí, znám jich spoustu, ale tím jsi u mě pouze potvrdil, že jsi tak trochu rozdvojená osobnost, nebo že přinejmenším nevíš, co vlastně chceš. Obvykle jsou dva typy lidí, kteří spadají do tvé definice. Jedni měří svůj zážitek dobou pobytu v lese, a jezdí delší tratě i když na to "nemají" a líbí se jim to, a druzí si jedou do lesa udělat žízeň a hlásí se do Béček. Co jsi ty stále nevím, asi místo béček začnem vypisovat kategorii H40DV...

k tratím: nepleť si pojmy s dojmy, middle není krátkej long. Stavba není primárně o volbách postupů, ale o spoustě odboček, které si musí závodník uhlídat, což právě v daném terénu a navíc i počasí rozhodně nebylo nic primitivního, alespoň pokud jel člověk rychleji, než 5km/h. Ano, zrovna H40 tam těch voleb měli méně, ale tak to prostě někdy vyjde. Evidentně jsi v životě nikdy nic nestavěl, protože je zkrátka nemožné, aby bylo možné v rámci nějakého terénu s omezeným počtem cest a kontrol, které se v něm vyskytujou, postavit 12 perfektních tratí. To jde tak u cca 4-6, zbytek prostě vždycky bude nějaký kompromis. Doufám, že EKP někdy uspořádá nějaký závod alespoň ČP a ty budeš stavitelem middlu, a pak si o tom promluvíme...
Martin S. |
Re: Re: Re: Re: Re:
Nevím, jestli EKP zas někdy něco uspořádá. Uvažovali jsme o tom, ale jak se můžeš dočíst na webu http://ob.vse.cz/ (na konci toho strašího článku o vašich závodech), teď už si tím tolik nejsem jistý :-) Jinak tenhle článek možná sloužil Mirkovi k inspiraci při psaní článku na mtbo.cz, že nejprve vaše závody hodně vychválil. Mně se totiž opravdu v lese hodně líbily a tím, že jsem ubytování apod. nepotřeboval, tak pro mě byly celkově výborné.
Mirek Kalina |
Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Jestli budeme s EKP nějaké další závody MTBO pořádat, je ve hvězdách, jak správně napsal Martin Sajal. Uvidíme, třeba to nakonec vyjde, chuť by byla, teď jen najít vhodné terény. Jediné, čím si jsem skoro jist, je fakt, že DV tratě určitě stavět nebude. Máme v oddíle asi lepší stavitele ...
KLádin |
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
A právě proto jsem navrhnul aby to stavěl on (i když soudě dle názorů DV na stavbu by to nemohlo dopadnout jinak než...), dokud si tihle lidi nevyzkouší na vlastní pěst jaký to je, tak budou neustále jen kritizovat. Pro mne jako stavitele byl ten long čtvrtou akcí podobného rozsahu, takže si myslím, že o tom něco vím. Zatím vždy jsem měl většinou pozitivní ohlasy, i když já jsem zrovna ke své práci docela sebekritickej a spoustu chybek jsem tam vždy viděl (a to i umapy, u který jsem letos nezaznamenal od závodníků jedinou vítku), mě osobně se třeba ten middle líbil víc, než ten můj vlastní long
Kouřa |
Re: Re:
Že si pořadatelé vyhlášením 4boje Prague Spring na sebe upletli bič bylo snadný odhadnout už dopředu. Že je ta idea napadla chápu, kdybych pořádal takovou mega-akci, nejspíš by mě to taky napadlo, na závěr to všechno sečíst a udělat Grande Finále.... :) Že to chtěli udělat spravedlivě (co je v MTBO spravedlnost?) aby měli šanci všichni - dokonce napříč kategoriemi - považuju za ideu hodnou ocenění. Že zveřejnili líbivou formulaci pravidel ze které to vypadalo že šanci mají opravdu všechny kategorie, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo (kvůli problematickému nastavení započítávání třetího dne) jim nechci a nebudu vyčítat - myslím že se vytrestali sami. Čím? Podle mě tím že vyhlásili prize money v hodnotě 1000,- Euro. (Pamětníci kdyžtak mě opravte jestil se mýlím, ale podle mě nikdy v historii českého MTBO se nerozdávalo prvním třem 25 000,- Kč. To je rekordní suma!) Samozřejmě samo o sobě je takovýhle mecenášství parádní. Vo tom žádná. Ale udělat to v kombinaci s tak náročným propočítáváním pozic napříč kategoriemi kdy se z něčeho započítávají výsledky podle kategorie, z něčeho podle pořadí muži ženy, a z něčeho absolutního pořadí, je právě ta "vražedná kombinace" hezké ideje a fenoménu velkých peněz! S tak nejistou realitou slova spravedlnost bych na jejich místě volil raději symbolické ceny a ty Eura bych využil jinak, ale to je jen můj soukromý názor. A realita? Že se na ty prachy třáslo mnoho "predátorů" je věc naprosto logická. A že pořadatelé v jakési konečné křeči po 4dnech náročného organizování (které podle mnohem víc zvládli než nezvládli) nakonec v úterý po Open score "něco" honem honem počítali, aby mohli dostát svým slibům a pak následně rozdali 25 litrů cash! (dvěma cizinkám a Chláďovi) aby posléze pár dní po závodech přiznali na webu že ty prachy měl vyhrát někdo jiný, to je podle mě přesně ten typ důsledku (ostudy), kterou si způsobili sami. A já za sebe s odstupem času nemám potřebu je za tenhle renonc dehonestovat. Myslím že i bez toho to už moc dobře vědí... Takže naopak u mě začal převládat pocit, že si spíš zaslouží ocenění že aspoň něco zkusili! Ano, dopadlo to nešikovně. Ale nic neskazí jenom ten kdo nic nedělá. A myslim si že každý kdo něco v tom místy zahnívajícím rybníčku českého MTBO zkouší dělat "nově a jinak" si zaslouží spíš podporu než kritiku. A dodatek pod čarou: Ten kdo si myslel že sem jeden z těch kdo se na ty prachy třásl (dokonce prý někdo na shrmaždišti říkal že Kouřa právě kvůli prize money v Prague spring jede kategorii H40) tak se fakt ve mě plete. O prague spring mi kvůli cenám vážně nešlo - bavila mě ta idea pořadatelů a pozorování toho jak to udělaj a zda tak složitej krajíc zvládnou - a kdybych náhodou nějaký prachy fakt vyhrál, věřte nebo ne dal bych je na Pražskou Ligu MTBO :) S velkou většinou toho co píše KLádin v reakci na Jelena naprosto souhlasím a myslím že zvládli uspořádat velkou věc! a Princip "hoď kamenem kdož jsi uspořádal akci stejného rozsahu bezchybně" je na místě, takže drobné výhrady kterých bych i já měl pár, jim klidně řeknu (dokonce sem Smíškovi a KLádinovi řekl na místě) ale né tak abych je za to pucoval a otvíral si na ně hubu (před ostatníma...) to si možná dovolím až tehdy bude-li za mnou akce stejného rozsahu s velkým renomé od zúčastněných. A někdy do budoucna by mě Jelene zajímalo v čem jsem byl podle tebe v rámci téhle akce podvodníkem (ať už vlastním přičiněním, nebo přičiněním organizátorů) to bych se vážně chtěl dozvědět jaks to myslel :)
Jelen -HE |
Omluva
Zdravím, tímto se veřejně omlouvám Kouřovi a Matěji Pilkovi, že jsem je nazval unterwassermany. Výsledky jsem četl v rychlosti a tím přehlédl podstatnou věc. Takže sorry pánové, máte u mě na dalších závodech pivo! Opravdu jsem nečekal, že pořadatel ve výsledkách sloučí dvě docela rozdílné kategorie.
KLádin |
Re: Omluva
Jelene Jelene, jak jsi starej, tak jsi....

měl by ses naučit číst pokyny, nejen že byl v rozpise popsán systém bodování kontrol (viz jeden z předchozích příspěvků), ale také celý tento Kamenáčův systém, kde se hodnotí 2 i 4 hodinová varianta společně. V tom mělo právě spočívat to kouzlo, kdo jakou zvolí strategii, zda se vyplatí jet spolu, nebo se rozdělit. Můžu tě uklidnit, že jsi nebyl sám, kdo to tak úplně nepochopil. Na druhou stranu jsme to asi měli, či mohli lépe a jasněji propagovat a vysvětlovat...
mlatil |
Re: Re: Omluva
Zdar,
ještě mi v souvislosti s open score napadá jedna věc. Kamenáč mi mailem vysvětlil, že i u 2h varianty nám do výsledků nezapočetli kontroly, které jsme měli naražené oba.
Je jasné, že u varianty 4h se každá kontrola počítá jen jednou (nechápu, proč některé dvojice při průjezdu razí kontrolu oba).
Ale u varianty 2 hodiny, kdy jede každý sám, počítá se penalizace každému zvlášť atd, by se logicky měly každému počítat všechny kontroly! Ve výsledcích jsou všem u 2h varianty nezapočítány kontroly, které měli oba. To ta 2hodinová varianta pak trochu postrádá jakoukoliv možnou výhodnost (která byla i tak pravděpodobně menší, protože chvíli trvá, než člověk dojede dozadu pro větší body...). Navíc v propozicích není ani slovo o tom, že u 2hodinové varianty je třeba si prostor vlastně rozdělit na 2 části, aby nedošlo k duplicitám u kontrol (informaci o tom, že každá kontrola se má razit do jednoho čipu, jsem chápal tak, že platí pouze pro 4h variantu, kdy jedou oba spolu). My jsme třeba jako jednu variantu plánovali to, že pojedem oba stejným směrem a já budu sbírat něco navíc oproti Vendy. To by pak znamenalo, že přijdeme o všechny body, které nasbírala? To podle mě není moc domyšlené...
To jen tak k zamyšlení na příště.
KLádin |
Re: Re: Re: Omluva
domyšlené to právě je, protože to co navrhuješ by znamenalo, že byste si za 2 hodiny objely ty nejlukrativnější kontroly, zatímco 4h by musely jet i po těch méně výhodných, což je dost nesmysl. V propozicích to sice doslovně řečeno není (je tam: Každá kontrola se označuje pouze do jednoho SI chipu), ale z logiky věci je jasné, že se každá kontrola počítá jen jednou. Počítali jsme s tím, že 2h je výhodnější pro výkonostně rozdílné páry, tak aby jeden druhého nezdržovaly, zatímco pro stejně kvalitní spolujezce bude výhodnější 4h. Samozřejmě by pro takový typ závodu bylo lepší centrum uprostřed prostoru, ale to si prostě nevybereš...

musíme to brát jako pokus o oživení léta zaběhaného formátu, což se neobejde bez jistých porodních bolestí. I tak bych řekl, že to byl celkem povedenej závod

obecně si myslím, že to někteří lidé až příliš prožívají, já si na tyhle závody jezdím hlavně si to užít a kvalitně potrénovat, jestli jsem 1. nebo 5. je už vedlejší (čímž neříkám, že bych rád nevyhrával, ale není to to hlavní)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru