MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Notice: Undefined index: source in /home/users/mtbocz/mtbo.cz/web/_modules/articles.php on line 666

Světová série pro mladé pušky

Dospěláci mají svoji světovou sérii WRE už dávno. Pár let už funguje i obdobná série pro veterány (World Masters Series) a od roku 2018 se Keith Dawson, který je jejím duchovním otcem, rozhodl založit obdobnou světovou sérii i pro juniory a dorost - Young Guns MTBO Series.

Narozdíl od akcí jako je Juniorské MS nebo ME dorostu, jichž se mohou zúčastňovat pouze reprezentanti nominovaní svými národními federacemi, bude Young Guns MTBO série určena pro úplně VŠECHNY juniory a dorostence, kteří se zúčastní alespoň jednoho zařazeného závodu. Jejím cílem by mělo být rozvíjet MTBO dovednosti, nacházet nové přátele a absolvovat závody v různých terénech.

První trénink a dva závody série se budou konat v Besançonu ve Francii 7.-10.4.2018. Další zastávka bude v rámci dánského MTB-O Campu 9.-13.5. v Sealandu a poté ME juniorů v Budapešti 26.6.-1.7.

V červenci by měla Young Guns MTBO série zavítat i k nám do ČR (termín je zatím v jednání) a velké finále se bude konat v rámci Juniorského MS a ME dorostu v Rakousku 5.-13.8.2018.

Součástí série budou vždy 2 závody v rámci každé z akcí (tzn. celkem 10 závodů pro juniory a 8 pro dorost). Započítáváno do žebříčku bude 5 závodů pro dorost, 6 pro juniory. Body budou přidělovány, obdobně jako ve World Masters sérii, na základě umístění v daném závodě (35 bodů pro vítěze, 33 za druhé místo, 31 za třetí atd.).

Detaily budou zveřejněny později, zatím alespoň takhle. Takže junioři a dorostenci, naplánujte si sezónu a zabojujte o umístění ve světovém žebříčku ;-).

: zdroj: Keith Dawson

| Zobrazeno 2875x | Informace | Petr -Meloun- Lukavec
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru