MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Stručný komentář nominačních kritérií

Nominační kritéria a složení týmu si možná zaslouží doplňující komentář. Ten je obsahem tohoto samostatného článku, protože obsahuje spoustu slov, která nemusí nutně být součástí oficiálního dokumentu. Napadly mě tři možné otázky, tak si je položil místo laskavého čtenáře.

Na rozdíl od OB, nejsou v repre MTBO výběry A,B,C, ale jen jeden. Proč?

Hlavní důvod pro tato dělení je rozdílná finanční podpora reprezentantů pro přípravu i pro závody. Hlavní společná příprava bude ale letos o letních prázdninách a bude určena pro tým nominovaný na MS. Rozdělení tohoto jednoho výběru na skupiny A, B, stejně jako jeho případné doplnění o nové tváře (C výběr) se tak provede během sezony vlastně samo.

No dobře, ale 10 mužů a jen 5 žen. To nemáme žádné další?

Stručně řečeno nemáme. Zatimco u mužů zvládla silná skupina juniorů přechod mezi dospělé velmi dobře, u žen tomu tak není. Bohužel nutno dodat. I letošní nováček ve výběru - Vojta Stránsky - vloni mezi muži v elitě předvedl, že má na to porážet ostatní členy repre výběru. Výběr žen je již roky více-méně stejný a spíše se zmenšuje. Žádná další žena, která by nebyla výkonostně "do počtu" se bohužel vloni neobjevila. Doufám, možná trochu naivně, že letošní volná místa budou pro dámy, řekněme druhého výkonostního sledu, motivací k tomu na sobě trochu zapracovat a poprat se o nominaci. Itálie či Švédsko určitě nejsou orientačně nezajímavé destinace, aby nestálo za to kvůli nim potrénovat.

Co je myšleno možnou úpravou počtu členů týmu?

Je to celkem logické vyústění stávající situace a velmi rozdílné konkurence v kategorii mužů a žen. Kvůli štafetám je sice žádoucí mít na MS dost závodníků i závodnic pro sestavení čtyř štafet, ale pokud by měla B štafeta žen bojovat o nějaké 10 místo má to smysl jí tam vůbec posílat? Takže coby optimista doufám, že bude z čeho vybírat a proto prozatím 6+6.

Pro případné další otázky jsou tu komentáře...

| přečteno 2835x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot