MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Stříbro ze SP pro Kryštofa Bogara

Na dnešním middlu SP v Portugalsku vybojoval Kryštof Bogar pro Českou republiku stříbrnou medaili. Zvítězil Anton Foliforov (RUS) a bronz získal Luca Dallavalle (ITA). V ženách zvítězila Olga Vinogradova (RUS), před letos výborně jezdící Cecilií Thomasson (SWE) a mistryní světa v middlu Marikou Hara (FIN). Nejlépe z našich si vedla při svém premiérovém závodě Světového poháru juniorka Kateřina Nováková a hned umístěním v top10 – 9.místo.

Luca Dallavalle (ITA) na třetí kontrolu zvolil ne zcela optimální postup, navíc se dopustil drobného zaváhání a byl dotažen 2 minuty za ním startujícím Antonem Foliforovem (RUS) a celý zbytek trati tato silná dvojice spolupracovala. Vzhledem k jejich postupům (a to včetně chyb a váhání) zřejmým z GPS trackingu a mezičasů to spíš vypadá, jako by Luca dnes naprosto famózního Antona Foliforova spíš pouze vysel. Vklínit mezi ně se dokázal pouze Kryštof Bogar. Čtvrtý Jiří Hradil ztratil více jak čtyři minuty. Do top10 se z našich vešel osmým místem ještě Vojtěch Stránský.

František Bogar měl na 5.kontrole defekt a dobře rozjetý závod bohužel ukončil. Mistr světa na middlu Tonis Erm závod ukončil dokonce už o kontrolu dříve.

V ženách se Olga Vinogradova ujala vedení na 4.kontrole a už ho nepustila. Stejně tak Cecilia Thomasson si držela druhé místo. Před šestou kontrolou se sice dvojice Thomasson-Hakala dopustila společně chyby, Cecilia ji ale záhy opět odmazala fikačkou lesem (jako jediná ze závodnic s GPS) a druhé místo si udržela až do cíle. Žádná z našich závodnic GPSku nevezla.

Kompletní výsledky

Výsledky s mezičasy

Tratě a GPS

| Zobrazeno 2376x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru